12 dalykų, kuriuos privalai žinoti prieš išvažiuodamas

2018-05-31
Nenumaldomai artėja didžiausias tavo gyvenimo nuotykis – studijos užsienyje – o kartu su jomis ir daug klaustukų galvoje, kaip tam tinkamai pasiruošti. Kad naktimis galėtum ramiau miegoti, pakalbinome 12 užsienyje jau studijuojančių lietuvių, kurie pasidalino savo patarimais tau, kuriuos privalai žinoti prieš išvykdamas!

 

1 patarimas (Ignas, Danija)
Investuok į patogius sportbačius. Per pirmas savaites Danijoje suvaikščiodavau bent po 30 tūkstančių žingsnių per dieną, juk taip norisi pažinti naują šalį! Po tokių atstumų jau po mėnesio sutryniau savo konversų padus, todėl tikrai patariu investuoti į gerus žygiavimo batus.
2 patarimas (Agnė, Olandija)
Viskam sakyk TAIP. Bent jau pirmą savaitę! Iš mažo miestelio atvažiavus į Amsterdamą buvo klaikiai baisu, bet žinojau, kad atvažiavau čia tam, kad perlipčiau pati per save. Pirmą mėnesį visiems pasiūlymams (net ir patiems kvailiausiems) sakiau TAIP ir negaliu suskaičiuoti, su kiek daug nerealių žmonių susipažinau ir kiek nuotykių patyriau. Patikėk manimi, nesigailėsi!
3 patarimas (Milda, Anglija)
Taupyk pinigus kiaulėj taupyklėj. Kad ir kiek sutaupytum gyvenimo pradžiai užsienyje, tau vis tiek bus negana! Ypač jei sugalvosi pakeliauti (ką tikrai norėsis daryti, kai susipažinsi su žmonėmis iš viso pasaulio ir keliaujant nebereikės mokėti už viešbučius). Trust me, daug labiau džiaugsies išvyka ar geru vakarėliu su naujais grupiokais, nei dar vienais džinsais.
4 patarimas (Miglė, Olandija)
Pasistenk išmokti šalies, į kurią atvykai, kalbą, o jei ją jau moki, nepraleisk progos savo žinias pagilinti. Kalbėkis su vietiniais ir susipažink su savo kurso studentais! Kai kuriuose universitetuose skirtingomis kalbomis kalbantiems studentams netgi padedama susitikti, kad jie mokytų savo kalbų vienas kitą!
5 patarimas (Rokas, Danija)
Išmok pagrindinius žodžius, tokius kaip "ačiū", "laba diena", "viso gero", "prašom" - kai atėjus į parduotuvę pasisveikindavau jų gimtąja kalba, vietiniai mane priimdavo daug šilčiau.
6 patarimas (Dominykas, Danija)
Lankyk paskaitas. Rimtai. Nors dalyvavimas kai kuriose mums buvo neprivalomas, laikyti egzaminus (ypač ne gimtąja kalba) buvo daug paprasčiau prieš tai girdėjus tą pačią informaciją iš dėstytojo.
7 patarimas (Tadas, Anglija)
Net jei tau atrodo, kad išvyksti NET keliems metams, nebūtina su savimi pasiimti visų savo namų. Užteks vieno didesnio lagamino, kad nereikėtų tampytis daiktų kaip kupranugariui, o ir gausis pigiau, jei trūkstamus daiktus tėvai tiesiog atsiųs paštu. Juk važiuoji studijuoti ne į negyvenamą salą, viską rasi ir ten!
8 patarimas (Mantas, Danija)
Į savo išmanųjį parsisiųsk miesto, kuriame gyvensi, offline žemėlapį. Pirmą savaitę tikriausiai dar gyvensi be vietinio ryšio, todėl offline žemėlapis taps tavo išsigelbėjimu.
9 patarimas (Kamilė, Olandija)
Turbūt girdėjai tai šimtą kartų, tačiau pakartosiu šimtą pirmąjį - neleisk santykiams atimti iš tavęs didžiausio tavo gyvenimo nuotykio. Kai vaikinas pareiškė, kad arba jis, arba studijos užsienyje, blioviau savaitę, tačiau pasirinkusi studijas užsienyje nesigailėjau nei akimirkos - čia vaikinų irgi netrūksta ;)
10 patarimas (Deividas, Anglija)
Jei tavo studijų programoje yra kitas lietuvis(-ė) ar net keli, neužsidarykit savo ratelyje. Juk turit progą susipažinti su VISO pasaulio kultūromis! Kada daugiau pasitaikys toks šansas?
11 patarimas (Mingailė, Danija)
Jei svetimam mieste jausies vienišas, susisiek su Kastu. Nejuokauju! Po pirmo mėnesio norėjosi lipti sienomis, bet susisiekus su Kastu jie man atsiuntė kitos lietuvės, studijuojančios gretimame mieste, kontaktus. Dabar susitinkame kiekvieną savaitgalį ir nebesijaučiu tokia vieniša.
12 patarimas (Skaistė, Olandija)
Pasiruošk kultūriniam šokui. Nors važiuoji studijuoti ne į kitą planetą, kitos šalies įpročiai tikrai nustebins. Atvažiavusi į Olandiją likau balta varna po to, kai su vietiniais išsiruošėm į klubą. Buvau vienintelė mergina su suknele ir aukštakulniais! Todėl prieš važiuojant į kitą šalį patarčiau pasidomėti vietinių tradicijomis, kad vėliau netektų raudonuoti.

 

Tikimės, kad šie studentų patarimai tikrai pravers! Nepamiršk - kad ir kokios didelės baimės kankintų, taip jautiesi ne vienas, kartu su tavimi šimtai kitų studentų, kurie taip pat jaudinasi prieš kardinaliai pakeisdami savo gyvenimą. Patikėk mumis - atvykus studijuoti juoksiesi, kad galvoje buvo tiek daug abejonių, nes viskas bus nerealu!

 

Turi klausimų? Susisiek!
Laima Namajūnaitė
Konsultantė
Laima Namajūnaitė
Julija Petrovaitė
Konsultantė
Julija Petrovaitė
Vytautas Murauskas
Konsultantas
Vytautas Murauskas
arrow
arrow