Studento istorija

Tomas Pušinskis

Tomas Pušinskis

Šalis
Denmark
Universitetas
VIA University College
Programa
Global Business Engineering
Diplomo laipsnis
Bachelor

Na tai visų pirma buvau toks pat moksleivis kaip ir dauguma dabartinių dvyliktokų. Dvejojau, nežinojau, kur stoti, o egzaminai vis artėjo. Tuomet vieną dieną išgirdau per radiją apie studijas Danijoje. Aišku, pirma mintis buvo - neįmanoma, nes nesimokinau įspūdingai :) Bet kadangi niekad nežinojau konkrečiai, ką noriu studijuoti, tai galvojau, pažiūrėsiu šios organizacijos svetainę dėl smalsumo, kokių gi  specialybių galima užsienyje rasti :) Besižvalgydamas labai susidomėjau visų pasakojimais ir organizacijos siūlomomis galimybėmis. Pakalbėjau su Tėvais, jie paskatino mane imtis pirmų žingsnių ir pabandyti. "Juk nieko neprarasi, tik truputį laiko". Bet visgi kažko man trūko, tikriausiai paramos. Nebūtų drąsu vienam išvykt studijuot į svečią šalį.. tai apie tai papasakojau draugui. Aišku, abu labai šituo dalyku susidomėjome :) Taigi pradėjome labai stipriai domėtis pačia šalimi, studijų kokybe ir galiausiai užpildėme ir išsiuntėme anketas kartu. Bėgo dienos, vis laukėm atsakymų ir belaukdami nusprendėme apsilankyti Vilniuje Litexpo parodų rūmuose rengiamoje parodoje "Studijų mugė"  :) 

Vykome ten, nes žinojome, jog ten bus organizacijos Kastu atstovai. Taigi susitikome ten su atstovu, paklausėme sau labiausiai rūpimų klausimų. Jie buvo tikriausiai tokie kaip ir visi dabar stojantieji galvoja: "ar lengva įstoti?", "kaip su pragyvenimu ir darbu Danijoje?",  "ar pažymiai daug ką lemia?" ir t.t. Aišku, mus tikino, jog viskas gerai, bet patys sunkiai tuo tikėjome ir gal net bijojome. O kodėl žmonės bijo? Nes juo supa nežinia. Taigi todėl mes jums, norintiems pamėginti savo laimę, ir rašome, kad apšviestume ir suteiktume kuo daugiau naudingos informacijos, padėsiančios jums apsispręsti :) 

Anglų kalbos testų, kuriuos laikėme, rezultatai buvo vidutiniai. Todėl šiek tiek pergyvenome ir matyt ne be pagrindo. Vieną dieną gavome elektroninius laiškus, jog pakliuvome abu su draugu į laukiamąjį sąrašą, iš kurio nedidelė tikimybė įstoti į Daniją. Nieko nelaukę nusprendėme paduoti anketas iš naujo, pakartotiniams vasaros stojimams (vietos, kurios liko po pirmojo stojimo). Taigi pasirinkome mėginti laimę VIA University College. Na ir ką, praėjo nedaug laiko ir mes sužinojome, jog įstojome :) tai galiu atvirai pasakyti, jog aš ir nepajutau didelio sunkumo įstoti, tik svarbiausia labai norėti, to siekti ir nesustoti pusiaukelėje :) 

Dabar esu čia, susipažinau ir su kitais lietuviais, atvažiavusiais studijuoti. Galiu pasakyti, jog skirtingos specialybės reikalauja skirtingų pastangų. Žinoma, stengtis visur reikia, tačiau mano specialybėje pirmus mėnesius nebuvo taip sunku. Ir apskritai, labai skiriasi mokymo stilius lyginant su Lietuva. Tai labai jaučiasi. Bet galiu vertinti tik teigiamai. Klasės draugai susirinkę iš viso pasaulio šalių, todėl ir tu nesijauti kažkokiu ten išskirtiniu :) Visi  stengiasi būti draugiški ir vieni kitus palaiko. Buvo pradžioje gal kažkiek sunkiau priprasti prie kasdieninės anglų kalbos, bet apsipratau:) 

Visgi, kodėl aš pasirinkau studijas Danijoje? Visų pirma gal tai priklauso ir nuo žmogaus, bet visad mėgau nestandartiškus dalykus, tai todėl mane sužavėjo ta galimybė. Taip pat labai domėjausi Danija kaip šalimi, tad galiu pasakyti, jog tikrai perspektyvi šalis ir karjeros galimybės joje yra realios, ne taip kaip Lietuvoje su diplomu darbo negali rasti, o ką jau kalbėti apie geras pareigas.

Norintiems studijuoti užsienyje, visais 200% patariu rinktis studijuoti čia. Kodėl? Nes tai nemokama ir puiki galimybė pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę. Tik reikia ja mokėti pasinaudoti :) 

Aišku, papasakoti galėčiau dar daug ką, tačiau taupau jūsų brangų laiką. Bet jei ką domina konkretesnė informacija, visada lauksiu jūsų laišku, žinučių! Padėsiu su mielu noru savo tautiečiams :) 
Linkiu, kuo didžiausios sėkmės apsisprendžiant :))
Atgal į sąrašą
Kita istorija