Kastu testas

Kastu anglų kalbos testas yra organizuojamas specialiai per Kastu International stojantiems žmonėms. Testą pripažįsta dauguma mūsų siūlomų aukštųjų Danijoje bei keletas aukštųjų Anglijoje.

Kastu testą gali laikyti tik stojantieji į bakalauro arba tęstines studijas, norint stoti į magistro studijų programas būtina laikyti IELTS arba TOEFL testą.

Testas yra nemokamas ir trunka dvi valandas. Jo tikslas – patikrinti laikančiojo kalbos žinias ir įsitikinti, kad jos yra pakankamos norint sėkmingai studijuoti užsienyje ir suprasti paskaitų metu teikiamą medžiagą.

Kastu anglų kalbos testas yra sudarytas Kembridžo „Certificate in Advanced English“ (CAE) egzamino pagrindu ir susideda iš trijų dalių:

  • Klausymo (Listening);
  • Skaitymo (Reading);
  • Gramatikos (Use of English);

Kai kuriems stojantiesiems, priklausomai nuo pasirinktos aukštosios, gali reikėti atlikti ir kalbėjimo (speaking) dalį. Kalbėjimo dalies metu stojantysis sudalyvauja 15-20min. trukmės interviu su aukštosios atstovu. Interviu organizuojamas ne tą pačią dieną, kaip testas raštu. Jeigu nori daugiau sužinoti apie tai, kaip vyksta interviu bei kurios aukštosios jį organizuoja, paskaityk informaciją, esančią skiltyje "Interviu".


Testo užduočių pavyzdį atsiųsime visiems, kurie ketina laikyti Kastu testą, likus kelioms savaitėms iki laikymo datos. Patariama testui intensyviai ruoštis iš anksto, kadangi geros anglų kalbos žinios yra vienas iš pagrindinių kriterijų norint studijuoti užsienio aukštojoje mokykloje.

Į testo laikymą bus pakviesti visi užpildę ir išsiuntę stojimo anketą. Testas pirmą kartą organizuojamas vasario mėnesį. Vėliau bus organizuojami papildomi laikymai, priklausomai nuo poreikio. Jeigu esi ne Lietuvoje, yra galimybė testą laikyti internetu – tokiu atveju reikėtų kreiptis į vieną iš Kastu konsultantų ir informuoti, kad pageidauji testą laikyti internetu. Laikymas internetu leidžiamas tik tokiu atveju, jei žmogus gyvena užsienyje ir neturi galimybių atvykti į laikymą Lietuvoje.

Kokiose aukštojo mokslo įstaigose galioja Kastu anglų kalbos testas rasi skiltyje „Reikalaujami testai“.

Ruoškis iš anksto ir išlaikyk lengvai

 

Patarimai kaip pasiruošti Kastu testui:

  1. Bent po truputį kalbos – kasdien! Kad galėtum laisviau bendrauti angliškai ir pasiruošti testui, turi susigyventi su kalba – priprasti prie jos, padaryti ją sava ir nebijoti jos. Tad patariame kasdien bent šiek tiek laiko skirti kalbai – tai nebūtinai turi būti realus mokymasis, gali užtekti ir mėgstamo serialo žiūrėjimo arba dienos naujienų skaitymo anglų kalba. Esmė – pagal galimybes nepraleisti nei dienos be anglų kalbos praktikavimosi.
  2. Būtinai atidžiai peržiūrėk ankstesnius testo pavyzdžius, kurie bus atsiųsti prieš testo laikymą! Tai padės susidaryti bendrą vaizdą kaip atrodys būsimas testas ir nepulti į paniką testo laikymo dieną. Testo metu – būtinai atidžiai skaityk ko tavęs prašo kiekvienoje užduotyje:)
  3. Listening – podcast‘ai arba muzika! Atėjus interneto erai labai geras klausymosi žinių šaltinis tapo internetinės radijo ir pokalbių laidos arba podcast‘ai. Juose pašnekovai aptaria pasaulines aktualijas, šneka įdomiomis temomis. Klausydamasis jų, eidamas ar važiuodamas, nejučia lavinsi klausymosi įgūdžius bei plėsi pasaulėžiūrą ir bendras žinias apie pasaulį. Jeigu įvestum į Google “english podcasts” rastum tikrai daug rezultatų. Štai keli iš jų: English as a Second Language PodcastPodcasts in EnglishBritish Council Podcasts.
  4.  Reading – išmok atrinkti tai, kas nebūtina! Kai gauni tekstą per testą, pirma mintis greičiausiai būna tai, kiek daug yra nežinomų žodžių. Štai čia ir ateina pirmi panikos požymiai. Nusiramink – paslaptis yra paprasta: visų teksto žodžių žinoti ir nereikia. Užtenka suvokti teksto prasmę ir pagrindinę mintį, o atskirus žodžius galima arba suprasti iš konteksto, arba net apskritai ignoruoti. Taigi, kai skaitai tekstą, pirmiausia “praskanuok” jį akimis, pabandyk suprasti bendrai, apie ką rašoma. Tada pabandyk suvokti kiekvienos pastraipos pagrindinę mintį. O toliau jau viskas priklauso nuo to, į kokius klausimus turi atsakyti – tada jau reikia gilintis į konkrečius teksto gabaliukus.
  5. Use of english – nekalk taisyklių atmintinai! Stenkis jas pritaikyti ir panaudoti praktiškai. Reikia mokėti pritaikyti tas taisykles pavyzdžiuose – su konkrečiais žodžiais ar sakiniais. Pravartu prie kiekvienos taisyklės stengtis įsiminti pavyzdžius: sakinius, žodžių junginius, atskirus žodžius. Atsiminęs vieną iš tokių pavyzdžių, dažnai žinosi, kaip rašomi kiti panašūs pavyzdžiai. Kuo daugiau užduočių su įvairiausiomis gramatinėmis taisyklėmis atliksi, tuo geriau jas įsiminsi;)
  6. Nusiteik pozityviai ir prieš testą būtinai pailsėk ir gerai išsimiegok! Pagrindinė laikančių testą klaida – pernelyg didelė baimė dėl rezultatų. Pirmiausia – koncentruokis į pasiruošimo testui procesą, daryk tai nuoširdžiai, nes juk tu vyksi studijuoti anglų kalba ir tai darai tik dėl savęs - paversk tai malonumu:) Galiausiai, nesimokyk paskutinę naktį prieš testą, o leisk mintims ir žinioms susigulėti – būsi labiau emociškai pasiruošęs testui nei praleidęs visą bemiegę naktį prie knygų ir gramatinių taisyklių.