Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Anglų kalbos žinių patvirtinimas

Anglų kalbos žinių patvirtinimas – paskutinisTavo stojimo etapas, tačiau tai nereiškia, kad juo rūpintis galima pradėti paskutinę minutę. Jau besirinkdamas studijų programas atkreipk dėmesį į anglų kalbos reikalavimus, kad galėtum pasirinkti tinkamą testą ir iš anksto pasiruošti jo laikymui. Stodamas per Kastu, priklausomai nuo pasirinktų aukštųjų, turi galimybę rinktis iš trijų anglų kalbos žinių patvirtinimo būdų:

  1. Išlaikyk nemokamą Kastu anglų kalbos testą.
  2. Išlaikyk anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokykis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje bei turėk reikiamą vidurkį.
  3. Išlaikyk IELTS arba TOEFL testą

Kokie testai yra pripažįstami Tavo pasirinktoje aukštojoje, gali pamatyti čia

Jeigu nenori laikyti IELTS ar TOEFL testų, rinkis programas tik tose aukštosiose, kurios pripažįsta Kastu testą arba kitą anglų kalbos žinių patvirtinimo būdą.

Jeigu vis tik pasirinkai aukštąsias, kurios pripažįsta tik IELTS/TOEFL ir nesijauti tikras, ar tikrai sugebėsi surinkti reikiamą balą, siūlome tokį veiksmų planą:

  • atsarginiu prioritetu pasirink aukštąją, kuri nereikalauja IELTS ar TOEFL testo;
  • laikyk ir IELTS/TOEFL ir Kastu anglų kalbos testą.

Tokiu būdu, net jeigu nepasiseks surinkti reikiamo balo iš IELTS/TOEFL, turėsi galimybę laikyti Kastu testą ir stoti į aukštąsias, kurios jį pripažįsta.

Nesvarbu, kokį testą pasirinksi laikyti, jam ruoštis patartina iš anksto, kadangi anglų kalbos įgūdžiai – vienas svarbiausių dalykų stojant į tarptautines programas, dėstomas šia kalba. Net jei atitinki visus kitus aukštosios keliamus reikalavimus, tačiau surenki iš testo mažiau nei reikalaujama, Tu prarandi šansą įstoti, todėl testui kruopščiai ruoštis iš anksto tikrai verta.

Jeigu renkiesi laikyti IELTS arba TOEFL testą, jų rezultatus reikėtų turėti iki vasaros vidurio (stojant į kai kurias Danijos ir Švedijos aukštąsias anglų kalbos testą reikia išsilaikyti daug anksčiau, BŪTINAI atkreipk dėmesį į universitetų stojimo reikalavimų skiltis!). Turėk omenyje, kad testams registruotis reikia iš anksto, kadangi vėliau Tavo pageidaujamu laiku gali nebelikti laisvų vietų. Taip pat prisimink, kad testo rezultatus Tu gausi praėjus maždaug 2-3 savaitėms nuo testo laikymo, todėl apskaičiuoki viską taip, kad rezultatai aukštąsias pasiektų laiku. Jeigu testą laikysi jau po anketos išsiuntimo, jo sertifikatą reikės atsiųsti kai tik jį gausi. Informuojame, kad taip pat gali pasinaudoti testų centrų siūloma galimybe rezultatus siųsti tiesiai aukštosioms – apie pageidavimą tai padaryti Tu turi informuoti testo organizatorius prieš testo laikymą.

Nemokamas Kastu testas pirmą kartą yra organizuojamas atsižvelgiant į anketų atsiuntimo deadline‘ą (vasario pabaigoje pagrindiniam stojimui, lapkričio pabaigoje žiemos stojimui). Visi, užpildę ir išsiuntę anketą laiku, gaus informaciją apie testo laikymą ir galės jam registruotis. Vėliau testas yra organizuojamas ir dar keletą kartų maždaug kas mėnesį. Jei pirmą kartą testo neišlaikai, gali jį perlaikyti, perlaikymas yra nemokamas. Išlaikius Kastu testą, mes iškart gausime Tavo rezultatus, todėl Tau nebereikės rūpintis dėl papildomų sertifikatų siuntimo. Tu apie testo rezultatus būsi informuotas praėjus kelioms savaitėms nuo jo laikymo elektroniniu laišku iš Kastu konsultanto.

Skambinti
Siųsk užklausą