Bendrieji stojimo reikalavimai

Šioje skiltyje rasi reikiamą informaciją apie studijų rūšis bei bendrus stojimo reikalavimus, taip pat sužinosi į kurią studijų pakopą gali stoti bei kokį diplomą įgysi baigus studijas.
Bakalauro studijos

Į bakalauro studijų programas gali stoti:

 • Moksleiviai šiuo metu mokykloje besimokantys 12 klasėje;
 • Jau baigę mokyklą ir brandos atestatą turintys žmonės;
 • Mokyklą baigę, įstoję mokytis į aukštojo mokslo instituciją, tačiau norintys keisti studijų kryptį ar įstaigą studentai;
 • Studentai jau turintys bakalauro diplomą ir norintys įgyti kitos specialybės bakalauro diplomą.

 

Bakalauro diplomas gaunamas baigus 3-4 kursus, kurie atitinkamai trunka 3-4 metus (priklausomai nuo tavo pasirinktos šalies bei programos).

Bakalauro kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Kiek kainuoja bakalauro studijos rasi skiltyje Finansai.

Tęstinės studijos (Top-up)

Į tęstines studijų programas gali stoti:

 • Studentai, mažiausiai 2 metus studijavę aukštojoje mokykloje ir norintys studijuoti panašią studijų sritį, tik kitoje aukštojoje mokykloje (ir taip įgyti bakalauro diplomą);
 • Studentai, jau gavę bakalauro diplomą ir norintys gauti antrą panašios studijų srities, tačiau kitos aukštosios mokyklos bakalauro diplomą.

 

ECTS kreditai – kelias į tęstines studijas

Mokydamasis aukštojoje mokykloje studentas kaupia ECTS kreditus. ECTS kreditų sistema – tai daugumos Europos Sąjungos šalių aukštųjų mokyklų naudojama studijų pripažinimo sistema. Kiekvienas dalykas, kurį studentas mokosi yra įvertintas ECTS kreditų skaičiumi. Išklausęs dalyko paskaitas bei išlaikęs egzaminą, studentas kaupia ECTS kreditus. Ši sistema yra reikalinga tam, jog po kelių kursų, studentas, turėdamas mokomųjų dalykų įvertinimus patvirtinantį dokumentą, galėtų keisti studijų įstaigą ir šalį – taip skatinamas Europos šalių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas.

Taigi norint stoti į tęstines studijas reikia turėti ECTS kreditų išrašą iš savo universiteto (ar kolegijos) arba jau įgytą bakalauro diplomą. Tęstines studijas siūlo kai kurios Kastu atstovaujamos aukštosios mokyklos. Tęstinių studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Informaciją apie tai, kiek trunka ir kainuoja tęstinės studijos rasi Finansai.

Magistrantūros studijos

Į magistrantūros studijų programas gali stoti:

 • Studentai, kurie mokosi paskutiniame bakalauro studijų kurse;
 • Studentai, jau turintys bakalauro diplomą.

Magistrantūros studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Informaciją apie tai, kiek trunka ir kainuoja magistrantūros studijos rasi skiltyje Finansai.

Baigus magistrantūros studijas yra gaunamas magistro diplomas. Turint šį diplomą žmogus gali stoti į doktorantūros studijas.

 

Nemokamos magistro studijos

Nemokamai magistrantūros studijas galima studijuoti Danijos, Švedijos ir Suomijos univesitetuose.

 

Užsienio universitetams Tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidins Tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės bei didelė motyvacija.

Verta žinoti: stojimas į bakalauro studijas užsienyje yra paprastesnis nei Lietuvoje!

Esminis dalykas, ką turėtum įsiminti! Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas Tavo pažymiai nevaidins didelės reikšmės, o į brandos egzaminų rezultatus dažniausiai apskritai nebus žiūrima. Užsienio universitetams Tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidins Tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės.

 

Stojimo procesas Lietuvoje
Stojimo procesas į užsienio aukštąsias
 • Lietuvoje svarbiausia tavo balai. Norint įstoti į nemokamą studijų vietą - būtina gerais pažymiais baigti mokyklą bei gerai išlaikyti brandos egzaminus!
 • Savo stojimu, registracija bei dokumentais turi rūpintis pats!
 • Atsakymą apie stojimo rezultatus sužinosi tik liepos gale.
 • Stojant svarbiausia - teisingai užpildyti stojimo anketą ir patenkinti minimalius studijų programos stojimo reikalavimus! 
 • Egzaminai ir pažymiai dažniausiai neturi didelės reikšmės.
 • Tavo stojimu į užsienio aukštąsias, dokumentais, sudėtingomis informacinėmis auštųjų sistemomis pasirūpins Kastu komanda.
 • Stojant į daugumą Kastu atstovaujamų aukštųjų tau nereikės laikyti IELTS/TOEFL. Vietoj jų tau tereikės išsilaikyti nemokamą OXFORD anglų kalbos testą arba tiesiog mokytis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje ir laikyti anglų brandos egzaminą.
 • Atsakymai apie stojimo rezultatus dažniausiai ateina Kovo - Gegužės mėnėsį, prieš brandos egzaminų sesiją! Taigi, laikyti brandos egzaminus galėsi be jokios įtampos, kadangi jau žinosi, kur vyksti studijuoti.