Bendrieji stojimo reikalavimai

Šioje skiltyje rasi reikiamą informaciją apie studijų rūšis bei bendrus stojimo reikalavimus, taip pat sužinosi į kurią studijų pakopą gali stoti bei kokį diplomą įgysi baigus studijas.
Bakalauro studijos

Į bakalauro studijų programas gali stoti:

 • Moksleiviai šiuo metu mokykloje besimokantys 12 klasėje;
 • Jau baigę mokyklą ir brandos atestatą turintys žmonės;
 • Mokyklą baigę, įstoję mokytis į aukštojo mokslo instituciją, tačiau norintys keisti studijų kryptį ar įstaigą studentai;
 • Studentai jau turintys bakalauro diplomą ir norintys įgyti kitos specialybės bakalauro diplomą.

Bakalauro studijų trukmė

Visose mūsų atstovaujamose aukštosiose (išskyrus Danijos) bakalauro studijos yra vientisos t.y. bakalauro diplomas gaunamas baigus 3-4 kursus, kurie atitinkamai trunka 3-4 metus (priklausomai nuo tavo pasirinktos šalies bei programos).

Danijoje bakalauro studijos daugumoje mūsų atstovaujamų aukštųjų susideda iš dviejų etapų:

 1. „AP – Degree“ (Profesinės akademinės studijos).  Taip vadinami pirmi du bakalauro studijų kursai, kuriuos baigus gaunamas pažymėjimas, kokius dalykus esi išklausęs bei kokius pažymius esi gavęs iš dalyko egzaminų. Vėliau galima tęsti studijas universitete arba koledže ir po dar 1-1.5 m. gauti bakalauro diplomą.
 2. „Top-up“ (Tęstinės studijos). Baigęs jas gauni bakalauro diplomą. („Top-up“ gali rinktis ir bent 2 metus studijavę Lietuvos ar užsienio aukštojoje mokykloje ir norintys gauti profesinio bakalauro diplomą).

Daugiau informacijos apie Danijos švietimo sistemą bei jos privalumus rasite skiltyje Apie Daniją.

Bakalauro studijų kaina

Bakalauro kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Kiek Kastu International atstovaujamų šalių aukštosiose mokyklose kainuoja bakalauro studijos rasi skiltyje Finansai.

Tęstinės studijos (Top-up)

Į tęstines studijų programas gali stoti:

 • Studentai, mažiausiai 2 metus studijavę aukštojoje mokykloje ir norintys studijuoti panašią studijų sritį, tik kitoje aukštojoje mokykloje (ir taip įgyti bakalauro diplomą);
 • Studentai, jau gavę bakalauro diplomą ir norintys gauti antrą panašios studijų srities, tačiau kitos aukštosios mokyklos bakalauro diplomą.

ECTS kreditai – kelias į tęstines studijas

Mokydamasis aukštojoje mokykloje studentas kaupia ECTS kreditus. ECTS kreditų sistema – tai daugumos Europos Sąjungos šalių aukštųjų mokyklų naudojama studijų pripažinimo sistema. Kiekvienas dalykas, kurį studentas mokosi yra įvertintas ECTS kreditų skaičiumi. Išklausęs dalyko paskaitas bei išlaikęs egzaminą, studentas kaupia ECTS kreditus. Ši sistema yra reikalinga tam, jog po kelių kursų, studentas, turėdamas mokomųjų dalykų įvertinimus patvirtinantį dokumentą, galėtų keisti studijų įstaigą ir šalį – taip skatinamas Europos šalių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas.

Taigi norint stoti į tęstines studijas reikia turėti ECTS kreditų išrašą iš savo universiteto (ar kolegijos) arba jau įgytą bakalauro diplomą. Tęstines studijas siūlo kai kurios Kastu International atstovaujamos aukštosios mokyklos. Tęstinių studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Informaciją apie tai, kiek trunka ir kainuoja tęstinės studijos Kastu atstovaujamose aukštosiose rasi Finansai.

Magistrantūros studijos

Į magistrantūros studijų programas gali stoti:

 • Studentai, kurie mokosi paskutiniame bakalauro studijų kurse;
 • Studentai, jau turintys bakalauro diplomą.

Magistrantūros studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Informaciją apie tai, kiek trunka ir kainuoja magistrantūros studijos Kastu atstovaujamose aukštosiose rasi skiltyje Finansai.

Nemokamos magistro studijos

Nemokamai magistrantūros studijas galima studijuoti Kastu atstovaujamose Danijos ir Švedijos aukštojo mokslo įstaigose.

Baigus magistrantūros studijas yra gaunamas magistro diplomas. Turint šį diplomą žmogus gali stoti į doktorantūros studijas.

 

Užsienio universitetams Tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidins Tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės bei didelė motyvacija.

Verta žinoti: stojimas į bakalauro studijas užsienyje yra paprastesnis nei Lietuvoje!

Esminis dalykas, ką turėtum įsiminti! Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas Tavo pažymiai nevaidins didelės reikšmės, o į brandos egzaminų rezultatus dažniausiai apskritai nebus žiūrima. Užsienio universitetams Tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidins Tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės bei didelė motyvacija.

 

Stojimo procesas Lietuvoje
Stojimo procesas į užsienio aukštąsias
 • Lietuvoje svarbiausia tavo balai. Norint įstoti į nemokamą studijų vietą - būtina gerais pažymiais baigti mokyklą bei gerai išlaikyti brandos egzaminus!
 • Savo stojimu, registracija bei dokumentais turi rūpintis pats!
 • Atsakymą apie stojimo rezultatus sužinosi tik liepos gale.
 • Stojant svarbiausia - motyvacija ir noras studijuoti pasirinktoje studijų programoje! Reikalingas motyvacinis laiškas ir rekomendacija.
 • Egzaminai ir pažymiai dažniausiai neturi didelės reikšmės.
 • Tavo stojimu į užsienio aukštąsias, dokumentais, sudėtingomis informacinėmis auštųjų sistemomis pasirūpins Kastu komanda.
 • Stojant į daugumą Kastu atstovaujamų aukštųjų tau nereikės laikyti IELTS/TOEFL. Vietoj jų tau tereikės išsilaikyti nemokamą Kastu anglų kalbos testą arba tiesiog mokytis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje ir laikyti anglų brandos egzaminą.
 • Atsakymai apie stojimo rezultatus dažniausiai ateina Gegužės - Birželio mėnėsį, prieš brandos egzaminų sesiją! Taigi, laikyti brandos egzaminus galėsi be jokios įtampos, kadangi jau žinosi, kur vyksti studijuoti.