Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Bendrieji stojimo reikalavimai

Šioje skiltyje rasi reikiamą informaciją apie studijų rūšis bei bendrus stojimo reikalavimus. Sužinosi į kurią studijų pakopą gali stoti bei kokį diplomą įgysi baigus studijas.
 

Verta žinoti: stojimas į bakalauro studijas užsienyje yra paprastesnis nei Lietuvoje!

Esminis dalykas, ką turėtum įsiminti! Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas Tavo pažymiai nevaidins didelės reikšmės, o į valstybinių egzaminų rezultatus dažniausiai apskritai nebus žiūrima. Užsienio universitetams Tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidins Tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės bei didelė motyvacija.

 • Stojant į aukštąsias Lietuvoje, reikia itin rūpintis puikiais balais pabaigti mokyklą bei gauti aukštus valstybinių egzaminų įvertinimus norint studijuoti nemokamoje studijų vietoje – užsienyje yra priešingai. Ten universitetams visų pirma rūpi Tavo motyvacija, Tavo didelis noras patekti į studijų programą, kurią pasirinkai ir tapti srities, kuri Tave domina profesionalu bei žinovu! Todėl Tavęs prašoma tiesiog parašyti kokybišką motyvacinį laišką bei gauti rekomendaciją iš mokytojo.
 • Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas Tau nereiks rūpintis dėl to, jog nepasirinkai vieno ar kito reikiamo dalyko, A arba B lygio, 10 klasėje! Pvz. Danijos aukštosioms svarbesnis yra dalyko išklausytų valandų skaičius, o ne balas ar lygis!
 • Stojant į daugumą Kastu atstovaujamų aukštųjų Tau nereikės laikyti IELTS/TOEFL. Vietoj jų tau tereikės išsilaikyti nemokamą Kastu anglų kalbos testą. Taip Tu sutaupysi apie 184 €!
 • Ar dar bereikia pridurti, jog atsakymus, kur įstojai sužinosi dar prieš laikydamas valstybinius egzaminus! Taip yra todėl, kad stojimai į užsienio aukštąsias prasideda daug anksčiau – žiemos metu, o į valstybinių egzaminų rezultatus nebus žiūrima! Taigi, kuomet Tavo draugai rūpinsis dėl valstybinių egzaminų rezultatų ir stojimų, Tu jau žinosi, kur vyksi studijuoti! :)
 • Svarbu, jog žinotum, kad stojant per Kastu tavo stojimu atidžiai rūpinsis mūsų komanda. Tau tereikės išsirinkti studijų programas, į kurias nori stoti, užpildyti VIENĄ nesudėtingą stojimo anketą ir atsiųsti ją mums! :) Toliau Tavo stojimo reikalais rūpinsimės mes. Patikrinsime Tavo anketą, informuosime Tave visais su Tavo stojimu susijusiais klausimais laiku ir operatyviai.

 

Stojimo procesas Lietuvoje
Stojimo procesas į užsienio aukštąsias
 • Lietuvoje svarbiausia Tavo balai. Norint įstoti į nemokamą studijų vietą - būtina labai gerais pažymiais baigti mokyklą bei labai gerai išlaikyti valstybinius egzaminus!
 • Savo stojimu, registracija bei dokumentais turi rūpintis pats!
 • Atsakymą apie stojimo rezultatus sužinosi tik po valstybinių egzaminų sesijos, vasaros viduryje.
 • Stojant svarbiausia - motyvacijair noras studijuoti pasirinktoje studijų programoje!
 • Egzaminai ir pažymiai neturi didelės reikšmės.
 • Kadangi aukštoji Tave nori pažinti artimiau, kaip asmenybę - reikalingas rekomendacinis laiškas, kurį turėtum gauti iš mokytojo ar dėstytojo.
 • Tavo stojimu į užsienio aukštąsias, dokumentais, sudėtingomis informacinėmis auštųjų sistemomis pasirūpins Kastu komanda.
 • Atsakymus apie stojimo rezultatus sužinosi Gegužės pabaigoje - Birželio pradžioje, prieš valstybinių egzaminų sesiją! Taigi, laikyti valstybinius egzaminus galėsi be jokios įtampos ir ramiai, kadangi jau žinosi, kur vyksti studijuoti:)

 

Bakalauro studijos

Į bakalauro studijų programas gali stoti:

 • Moksleiviai šiuo metu mokykloje besimokantys 12 klasėje;
 • Jau baigę mokyklą ir brandos atestatą turintys žmonės;
 • Mokyklą baigę, įstoję mokytis į aukštojo mokslo instituciją, tačiau norintys keisti studijų kryptį ar įstaigą studentai;
 • Studentai jau turintys bakalauro diplomą ir norintys įgyti kitos specialybės bakalauro diplomą.

Bakalauro studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Kiek Kastu International atstovaujamų šalių aukštosiose mokyklose trunka ir kainuoja bakalauro studijos rasi skiltyje Finansai.
Norime pabrėžti, jog visose (išskyrus Danijoje) mūsų atstovaujamose aukštosiose bakalauro studijos yra vientisos t.y. bakalauro diplomas gaunamas baigus 3-4 kursus.
Danijoje bakalauro studijos daugumoje mūsų atstovaujamų aukštųjų susideda iš „AP – Degree“ (Profesinės akademinės) ir „Top up“ (Tęstinės) studijų. ,,AP degree“ vadinami pirmi du bakalauro studijų kursai, juos baigus gaunamas pažymėjimas, kokius dalykus esi išklausęs bei kokius pažymius esi gavęs iš dalyko egzaminų. Turint šį dokumentą studijos tęsiamos universitete arba koledže ir po 1-1.5 m. yra gaunamas bakalauro diplomas. Daugiau informacijos apie Danijos švietimo sistemą rasite skiltyje Apie Daniją.

Baigus bakalauro studijas yra gaunamas bakalauro diplomas. Turėdamas šį diplomą žmogus gali stoti į magistrantūros studijas.

Tęstinės studijos

Į tęstines studijų programas gali stoti:

 • Studentai, mažiausiai 2 metus studijavę aukštojoje mokykloje ir norintys studijuoti panašią studijų sritį, tik kitoje aukštojoje mokykloje;
 • Studentai, jau gavę bakalauro diplomą ir norintys gauti antrą panašios studijų srities, tačiau kitos aukštosios mokyklos bakalauro diplomą.

Mokydamasis aukštojoje mokykloje studentas kaupia ECTS kreditus. ECTS kreditų sistema – tai daugumos Europos Sąjungos šalių aukštųjų mokyklų naudojama studijų pripažinimo sistema. Kiekvienas dalykas, kurį studentas mokosi yra įvertintas ECTS kreditų skaičiumi. Išklausęs dalyko paskaitas bei išlaikęs egzaminą, studentas kaupia ECTS kreditus. Ši sistema yra reikalinga tam, jog po kelių kursų, studentas, turėdamas mokomųjų dalykų įvertinimus patvirtinantį dokumentą, galėtų keisti studijų įstaigą ir šalį – taip skatinamas Europos šalių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas.

Taigi norint stoti į tęstines studijas reikia turėti ECTS kreditų išrašą iš savo universiteto (ar kolegijos) arba jau įgytą bakalauro diplomą. Tęstines studijas siūlo beveik visos Kastu International atstovaujamos aukštosios mokyklos. Tęstinių studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Informaciją apie tai, kiek trunka ir kainuoja tęstinės studijos Kastu International atstovaujamose aukštosiose rasi Finansai.
 
Baigus tęstines studijas yra gaunamas bakalauro diplomas. Turint šį diplomą žmogus gali stoti į magistrantūros studijas.

Magistrantūros studijos

Į magistrantūros studijų programas gali stoti:

 • Studentai, kurie mokosi paskutiniame bakalauro studijų kurse;
 • Studentai, jau turintys bakalauro diplomą.

Magistrantūros studijų trukmė ir kaina Europos Sąjungos šalyse skiriasi. Informaciją apie tai, kiek trunka ir kainuoja magistrantūros studijos Kastu International atstovaujamose aukštosiose rasi skiltyje Finansai bei
Kur studijuoti.
Norėtume pabrėžti, jog nemokamai magistrantūros studijas galima studijuoti Kastu International atstovaujamose Danijos ir Švedijos aukštojo mokslo įstaigose.

Baigus magistrantūros studijas yra gaunamas magistro diplomas. Turint šį diplomą žmogus gali stoti į doktorantūros studijas.

Skambinti
Siųsk užklausą