Sėkmės istorijos

 

Gintaras Samuolis  
Studijavo: Royal Holloway, Univeristy of London, Vadyba ir tarptautinis verslas
Dirba: Western Union, Finansų analitika

Esu labai patenkintas studijų užsienyje kokybe. Jos skatino savarankiškumą, iššūkių paieškas ir savirealizaciją, taip pat – suteikė koncentruotas (mano atveju – verslo) žinias. Taigi, pagrindinis pranašumas – įgytos platesnės pažiūros ir konkretesnės bei  funkcionalesnės žinios.

Baigus studijas užsienyje galimybės rasti darbą Lietuvoje priklauso nuo studijų metais įgytos patirties, užmegzto kontaktų tinklo, rinkos suvokimo. Todėl visada patartina domėtis kas vyksta "namuose".  Gyvendamas užsienyje supratau, kad mūsų tauta save nuvertina. Dažnai užsienio spauda mūsų valstybę giria už vienokį ar kitokį žingsnį, neretai rašo apie daug pasiekusius mūsų tautos žmones, o mes namuose juos kritikuojame (kad ir kas jie bebūtų: menininkai, politikai ir pan.). Žmonėms reikia daugiau drąsos. Gyvendamas užsienyje išmoksti stebėti savo valstybę iš šalies, viso pasaulio kontekste. Tai padeda ne tik kasdieniame gyvenime, darbe, bet ir priimant sau svarbius sprendimus.
Pagrindinis patarimas abejojantiems: kada, jeigu ne dabar? Kada išdrįsite pažinti naujus kraštus, įvairius žmones? Tai suteikia didelį konkurencinį pranašumą nesvarbu kur bebūtumėte, nesvarbu ką bedarytumėte! Didelės tarptautinės įmonės Lietuvoje ieško žmonių, kurie galėtų, suprastų, žinotų ir norėtų. Būkite tokie!

 

 

 

Domantas Šmaižys 

Studijavo: KEA-Copenhagen school of design and technology, Sustainable Fashion Design
Dirba: mados asistentu Danijos “Sand Copenhagen” drabužių dizaino kompanijoje

Interviu su KEA-Copenhagen school of design and technology studentu Domantu Šmaižiu: „Atlikus praktiką vienoje Kopenhagos dizaino kompanijoje atradau savo talentą iš naujo ir mada pradėjo dominti kaip niekad ankščiau”

Dalyvavimas Kopenhagos mados savaitėje, specialus Danijos princesės Mary prizas “EyesOnTalents”, stilisto darbas KEA TV, dalyvavimas mados dizaino workshop’e Brazilijoje, Sao Paulo ir dar daug kitų su karjera mados dizaino pasaulyje susijusių pasiekimų kaupiasi 22-jų metų KEA –Copenhagen school of design and technology studento Domanto Šmaižio Linkedln profilyje. Kas lėmė šio jaunuolio sėkmę svečioje šalyje? Pastangos, talentas, darbas, komunikaciniai sugebėjimai, sėkmė? Kviečiame susipažinti su gabiu studentu, sugebėjusiu savo kūriniais patraukti Danijos mados pasaulio dėmesį.

Gal galėtum trumpai papasakoti apie save?

Aš esu Domantas, man 22 metai. Gyvenu Kopenhagoje jau ketvirti metai. Šiuo metu studijuoju bakalaurą  KEA-Copenhagen school of design and technology, Sustainable Fashion Design programą. Taip pat, dirbu mados asistentu Danijos “Sand Copenhagen” drabužių dizaino kompanijoje.

Kas pastūmėjo priimti sprendimą išvykti studijuoti į užsienio universitetą?

Priimti sprendimą pastumėjo noras pažinti kitą kultūrą, įgyti naujos patirties. Aš nemačiau, kad Lietuvoje galėčiau save realizuoti taip kaip galėčiau užsienyje. Taip pat Danija yra labai stipri dizaino srityje ir jis čia yra labai vertinamas.

Ar buvo sunku įstoti, o vėliau - adaptuotis svečioje šalyje?

Įstoti nebuvo sunku, visas stojimo procesas vyko internetu, lengvai suprantamas ir aiškus. Manau, kad patirtis ir gyvenimas Danijoje buvo puikiausia gyvenimo mokykla. Būdamas 19 metų turėjau išmokti pasirūpinti savimi, buvo labai įdomu pažinti naują kultūra, stengiausi integruotis ir, manau, tai puikiai pavyko.

Kodėl ir kaip nusprendei pasirinkti būtent savo studijuojamą programą?

Jau nuo mokyklos laikų aš domėjausi menais ir buvau kūrybingas. Jaučiau, kad ši sritis mane domina ir nusprendžiau, kodėl gi nepabandžius tai studijuoti ir gilinti žinias. Iš pradžių pradėjau studijuoti AP degree kaip Design Technologist, specializavausi mados dizaino srityje. Jeigu atvirai, pirmieji studijų metai man nelabai patiko, negalėjau savęs įsivaizduoti kaip mados dizaineriu, nejaučiau, kad esu stiprus šioje srityje. Vėliau, atlikus praktiką vienoje Kopenhagos dizaino kompanijoje atradau savo talentą iš naujo ir mada pradėjo dominti kaip niekad ankščiau. Po dviejų metų studijų pratęsiau savo studijas Sustainable Fashion Design srityje.

Užsienyje kartais gali pasijusti kaip maža žuvis dideliame vandenyne. Kaip tau pavyko su savo darbais patekti į Kopenhagos mados savaitę?

Dalyvavimas Kopenhagos mados savaitėje ir laimėjimas specialų prizą “EyesOnTalents” nominuotą Danijos Princesės Mary buvo mano didžiausias pasiekimas. Stipriausios Europos dizaino mokyklos išrenka po tris geriausius dizaino studentus dalyvauti šiame renginyje, galimybė laimėti ir būti pastebėtam pasauliniame lygyje. Kai sužinojau apie šią galimybę, tai tapo mano tikslas dėl kurio stengiausi būti pastebėtas akademijos bendruomenėje, nepriekaištingai atlikti ivairius projektus. Tam prireikė daug darbo, talento, ambicijų. Labai džiaugiuosi, kad akademija suteikė man šią galimybę. Šis laimėjimas suteikė išskirtinį pranašumą ieškant darbo pasaulinio lygio mados namuose.

Kokie tavo planai ateičiai? Ar planuoji grįžti į Lietuvą, ar norėtum likti Danijoje?

Planuoju pasilikti Danijoje, bandysiu stoti į Karališkąją Danijos menų akademiją, į magistro studijų programą. 

Gal turi patarimų jaunimui, kurie domisi studijomis užsienyje/ketina išvyksti studijuoti į kitą šalį?

Manau, nieko neprarasit jeigu išbandysit, o į Lietuvą visada galima sugrįžti! Mano patarimas tiems kas planuoja išvykti studijuoti užsienyje – būk pasiruošęs įgyti naujos ir neįkainojamos patirties.

Domanto darbus galite pamatyti puslapyje http://www.smaizysdomantas.com/ 

 


  

Mantas Daugėla   
Studijavo: Arhus University Herning, Tarptautinė komunikacija ir Multimedia.
Dirba: MailerLite, Web/Newsletter Developer and Designer

Studijos užsienyje – didžiulė patirtis! Nekalbu vien tik apie studijų kokybę – tu būni kur kas toliau nei 100 km nuo draugų, šeimos. Tai skatina savarankiškai gyventi, kitaip vertinti dalykus. Multikultūriška universiteto aplinka formuoja tolerantiškesnį požiūrį, platesnę pasaulėžiūrą. Svarbu tai, jog tampi subrendęs, nepriklausomas žmogus, galintis priimti svarbius sprendimus.

Praktinės patirties galimybės – pagrindinis pranašumas įgyjamas studijuojant užsienyje. Studijų metu mes kiekvieną semestrą ruošėme projektus bendradarbiaudami su realiomis įmonėmis. Buvo suteiktos puikios galimybės pamatyti kaip viskas vyksta realioje aplinkoje – ne tik apie tai skaityti knygose.  

Dvejojant, ką pasirinkti, gavau labai gerą patarimą ir postūmį iš tėvų. Jie pasakė: „Važiuok. Nieko neprarasi pamėginęs. Nepatiks – visada spėsi grįžti“. Taigi, vykti studijuoti į užsienį tikrai verta. Įgyta patirtis labai didelė – ir gyvenimišku, ir studijų kokybės atžvilgiu!

 

 

 

Viktorija Agnė Mackevičiūtė   
Studijavo: Danija - TEKO Design+Business, Tarptautinės Mados Pirkimų Vadyba; Anglija - University of the Arts London, Papuošalų Dizainas ir Juvelyrika
Dirba: OASIS, Asmeninė stilistė; Kuria savo pačios autorinius papuošalus (FB: Viktorija.agne.jewelries)

Baigusi studijas užsienyje jaučiuosi pasikeitusi. Per pastaruosius 5 metus paaugau kaip asmenybė, tapau savarankiška,  įgijau be galo daug neįkainojamų teorinių bei praktinių žinių! Tikiu, kad esu labai gera juvelyrikos žinovė, įskaitant ir naujausias papuošalų technologijas. Dėl to darbo rinkoje būsiu geidžiama specialistė.

Studijų kokybė Danijoje ir Jungtinėje Karalystėje yra gera, studijos orientuotos į savarankišką mokymąsi. Studentams suteikiama visokeriopa pagalba, mokymosi medžiaga. Baigus studijas užsienyje darbo ieškoti šiek tiek lengviau vien dėl išlavintos anglų kalbos, taipogi – dauguma studentų įgyja nemažai patirties atlikdami praktikas žinomose įmonėse. Tai, manau, suteikia didelį pranašumą.
Moksleiviams, dar abejojantiems ar studijuoti užsienio auštosiose mokyklose – patarčiau bandyti! Studijų ir gyvenimiška patirtis yra neįkainojama!

 


 

Titas Budrys 
Studijavo: University of St. Andrews, Finansų ekonomika
Dirba: Lietuvos bankas - Europos reikalų skyriaus vyresnysis specialistas; Projekto „Mažasis universitetas“  iniciatorius

Lietuvos darbdaviai užsienyje baigtas studijas itin vertina. Jie dažnai tikisi, jog toks darbuotojas turės kokybiškesnių žinių bagažą, geriau mokės užsienio kalbas, greičiau adaptuosis, bus atviresnis naujovėms ir rodys daugiau iniciatyvos. Būtent naujai įgytos asmeninės savybės – didžiausias studijų užsienyje privalumas. Šias savybes daugiausiai lemia savarankiško gyvenimo užsienyje patirtis.

Studijų užsienyje metu susiformavusi asmenybė gali greitai prisitaikyti naujoje šalyje, naujoje darbovietėje, lengviau susipažinti su žmonėmis, taip pat moka puikiai moka bent vieną užsienio kalbą. Visa tai vėliau tampa dideliu privalumu darbo rinkoje.
Akivaizdu, užsienio universitete įgytas diplomas padės susirasti darbą arba bent jau padidins šansus būti pakviestam į darbo pokalbį. Tačiau svarbu suprasti, jog pradėjus dirbti, joks diplomas nebepadės, o darbdavys vertins tik įdėtas pastangas ir asmenines savybes. Visas asmenines savybes galite ugdyti (pvz. gyvenant ar studijuojant užsienyje), o noras stengtis atsiras pasirinkus patinkančią specialybę.
Bene svarbiausias dalykas - išsirinkti patinkančią studijų kryptį. Skirkite tam kuo daugiau laiko ir minčių! Tokiu atveju bus lengviau ir įdomiau studijuoti, o vėliau ir dirbti pagal pasirinktą specialybę. Pradėti galite ir nuo klausimo sau, kokia veikla gyvenime norėtumėte užsiimti, jei neegzistuotų pinigai. Jau pasirinkusiems – patarčiau nedvejoti. Jūsų norai ir supratimas keisis dar daug kartų gyvenime, todėl geriau veikite, o ne laukite nušvitimo, nebijokite suklysti.
Patarimas kiekvienam moksleiviui bent trumpai pagyvenkite užsienyje! Nesvarbu ar tai būtų studijos, darbas, atostogos. Jei turite galimybę – išbandykite viską!

 

 

Mindaugas Vaupšas 
Studijavo: Aalborg University (Copenhagen), Medialogy
Dirba: Internetinės reklamos kompanija “Adform Lithuania”, Rich Media Certification Specialist

Po studijų užsienyje į Lietuvos darbo rinką grįžęs studentas turi daug pranašumų. Iš savo patirties galiu teigti, jog darbdavį visų pirma sudomina ne baigta specialybė, bet faktas, kad žmogus yra studijavęs ir gyvenęs svetimoje šalyje. Toks žmogus pasižymi platesniu mąstymu, supranta kultūrų skirtumus (tai labai svarbu dirbant skandinaviškoje įmonėje),  gali profesionaliau įvertinti savo įgytų žinių ir patirties vertą atlygį. Manau, man yra lengviau integruotis į įmonių kolektyvus, nes buvau mokytas būtent tų subtilybių – kaip būti komandos dalimi ne tik darbo srityje, bet ir gyvenimiškose situacijose. Taip pat, turi didesnį potencialą tapti komandos lyderiu, kuris galėtų įvertinti esamų darbų kiekį, racionaliau juos pasidalinti su kolegoms, kad darbai būtų atlikti laiku. Darbdaviui svarbi asmenybė, kuri subrendo ir moka prisitaikyti prie besikeičiančios darbo aplinkos. Žinoma, svarbu specifinių kalbų mokėjimas pvz.: danų. O tokia patirtis kokybiškiausiai įgaunama tik studijuojant užsienio šalyje.

Mano patarimas abiturientams – visi be išimties turi bent trumpai pasimokyti užsienyje, pajusti kitonišką sistemą, praplėsti akiratį, susirasti naujų draugų, gal net rasti savo ateities darbą, kurio Lietuvoje tiesiog dar nėra!

 

 

Titas Motuzas 

Studijavo: University of Huddersfield, Music Technology and Popular Music
Dirba: ZIP FM, "Radistų" laidos redaktorius/asistentas

Esu labai patenkintas sprendimu vykti studijuoti į UK. Sprendimą priimti nebuvo sunku - nors mokyklos metais niekada ir neplanavau išvykti iš Lietuvos, tačiau atėjus laikui rinktis, mane sudominusių studijų programų Lietuvoje paprasčiausiai neatsirado - ieškojau gan specifinių populiariosios muzikos mokslų, todėl ir išvykau į salą pas Bitlus - ten, kur visa tai ir prasidėjo!

Džiaugiuosi todėl, jog ten iš tiesų išmokau daug naujų dalykų, kuriuos dabar bene kasdien pritaikau savo darbinėje veikloje: ištobulinau anglų kalbą, dažnai, ypač pirmais metais, išstumtas iš savo komforto zonos bei "nuleistas ant žemės", išmokau į ją sugrįžti net ir supamas svetimos aplinkos, įgavau darbo užsienyje patirties, o visų svarbiausia – mane lydi šimtai puikių prisiminimų, patirtų su įvairiausių kultūrų draugais iš viso pasaulio!  Jau net nebekalbu apie savo specialybės niuansus - originalią mano muziką man įrašinėjo saksofonistas, grojęs su Ray Charles, Madonna ar Robbie Williamsu. How  cool is that?

Baigęs studijas ir grįžęs namo, bendraudamas su savo bendraamžiais, likusiais studijuoti Lietuvoje, nuoširdžiai jaučiausi it laimėjęs loterijoje - anksčiau įgijau išsilavinimą, išlošiau metus, praplėčiau akiratį, turiu draugų visame pasaulyje ir t.t.  Rekomenduoju išdrįsti ir pabandyti!

 
Tito video apie jo studijas Anglijoje