Ar žinojai, jog Lietuvoje profesiją atsakingai renkasi tik 5-15 proc. jaunų žmonių? Visi darželinukai žino, kuo nori būti, o du trečdaliai vienuoliktokų – nebežino. Maždaug pusė jaunų žmonių profesiją renkasi pagal draugus, o vidutinis abiturientas gali išvardinti tik 45 profesijas! Sunku patikėti, ar ne?
Kastu komanda puikiai supranta, jog studijų ir profesijos pasirinkimo klausimas yra vienas didžiausių galvos skausmų vyresnių klasių moksleiviams. Dalinamės 5 webinaro įrašais – „Kaip atsakingai pasirinkti profesiją?“, kurie padės priimant sprendimus dėl tolimesnių karjeros žingsnių!
Video įrašai suskirstyti į 5 dalis, tad, priklausomai nuo to, kokia informacija tau aktualiausia, gali pasirinkti dalį, kurią žiūrėsi. Mes rekomenduojame vaizdo įrašus žiūrėti nuosekliai, vieną po kito tam, kad gautum kuo daugiau naudos. Video įrašų temos:
Profesijos pasirinkimo etapai. Kompetencijos, reikalingos norint sėkmingai pasirinkti karjerą.
Kokias klaidas daro mokiniai planuodami savo karjerą?
40 informacijos šaltinių, padedančių tinkamai pasirinkti profesiją.
Kokių profesijų reikės. Didžiausius atlyginimus garantuojančios profesijos.
Atsakingas profesijos pasirinkimas – sutaupyti keleri metai.
1 dalis
Pirmoje dalyje pristatome temą ir pateikiame profesinio orientavimo kitose Europos šalyse pavyzdžius. Kai kurie faktai gali nustebinti ir priversti pamąstyti, kodėl Lietuvoje nėra panašių programų ir projektų. Kalbame apie profesinio orientavimo centrus Londone, Romoje, kuriuos, pasitaikius progai, būtų pravartu aplankyti. Taip pat diskutuojame apie kompetencijas, kurios yra būtinos norint tinkamai pasirinkti profesiją ir kaip tas kompetencijas ugdyti.
2 dalis
Antroje dalyje pristatome dažniausiai daromas moksleivių, kurie renkasi studijų programą ir profesiją, klaidas. Pripažinkime, esame girdėję tokių pavyzdžių: „stosiu ten, kur mano draugas ar draugė stoja..“, „stosiu ten, nes programos pasirinkimas skamba patraukliai ir įspūdingai...“. Daugiau konkrečių pavyzdžių bei rekomendacijų, ko geriau nedaryti ir vengti renkantis studijas ir profesiją, išgirsite šioje dalyje.
3 dalis
Šiais laikais internetas gali mums padėti atsakyti į daugumą klausimų, tačiau reikia mokėti tinkamai juo naudotis ir žinoti, kur galima rasti aktualią bei naudingą informaciją. Trečioje dalyje kalbame apie laisvai prieinamus šaltinius, kuriuose galima rasti: įvairių profesijų aprašymus, karjeros testus, informaciją apie savanorystės galimybes ir dar daugiau!
4 dalis
Renkantis studijų programą ir profesiją svarbu atkreipti dėmesį į vyraujančias tendencijas bei paklausias profesijas, kurios bus populiarios ateityje, taip pat verta pasidomėti, kokioms profesijoms prognozuojamas išnykimas. Ketvirtoje dalyje atkreipiame dėmesį į populiarėjančias tarpdisciplinines programas, kurios gali suteikti pranašumą ir didesnes galimybes darbo rinkoje. Taip pat svarbu, kad būsimas darbas būtų pakankamai apmokamas tam, kad galėtume pildyti savo svajones ir laisvai gyventi, todėl apžvelgiame profesijas, kurios garantuoja didžiausius atlyginimus.
5 dalis
Paskutinėje penktoje dalyje diskutuojame, kokią vertę kuria atsakingas profesijos pasirinkimas. Labai svarbu suvokti, kad neįmanoma tinkamai pasirinkti studijų programos ir būsimos profesijos vos pakalbėjus su draugais, perskaičius kelis straipsnius ar pažiūrėjus edukacinį filmuką. Profesijos pasirinkimas – tai laiko ir pastangų reikalaujantis procesas, kuriuo reikėtų pradėti rūpintis kuo anksčiau tam, kad dvyliktoje klasėje sprendimo priėmimas būtų lengvesnis. Investuok į tai ir sutaupyk laiko!