Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Darbo studijų metu galimybės

Daugelis studentų, išvykę studijuoti į užsienį, stengiasi patys padengti savo studijų išlaidas dirbdami laisvu nuo mokslų metu. Darbo paieška gali užtrukti, o rezultatai priklausys nuo to, kaip aktyviai ieškosi, nuo miesto, kuriame gyvensi ir tos šalies darbo rinkos. Dažniausiai dirbama paslaugų sektoriuje. Kai kuriose šalyse galima uždirbti iki 11 eurų per valandą. Dažniausiai tam, kad padengtų pragyvenimo išlaidas, studentai turi dirbti 12-15 valandų per savaitę (2-3 valandas per dieną). Tokį darbo krūvį yra pakankamai nesudėtinga derinti su studijomis. Nepatariame dirbti daugiau, nes tai gali pakenkti Tavo akademiniams rezultatams. Nepamiršk, kad Tavo tikslas yra sėkmingai pabaigti studijas. Po universiteto baigimo turėsi pakankamai laiko darbui. Norėdamas sužinoti tikslią informaciją apie darbo galimybes Tavo pasirinktoje šalyje, gali susisiekti su ten besimokančiais studentais.
Svarbu! Tau nevertėtų teikti stojimo anketos į aukštąją mokyklą užsienyje, jei ten planuoji tik dirbti.

Reikalavimai norint dirbti užsienyje

Europos Sąjungos pilietis, norintis studijuoti ir dirbti Danijoje, turi gauti leidimą gyventi ir dirbti šalyje (kreiptis dėl jo gavimo turėtum kai jau būsi nuvykęs į Daniją). Daugiau informacijos apie darbo galimybes Danijoje ieškok čia. Danijoje studijuojantys ir dirbantys (bent 10 - 12 val. per savaitę) studentai turi galimybę kas mėnesį gauti ir vyriausybės paramą siekiančią 770 per mėnesį (neatskaičius mokesčių).

Europos Sąjungos piliečiams Nyderlanduose  galima dirbti neribotą valandų skaičių visus metus. Norint gyventi Nyderlanduose, Tau reikės užsiregistruoti „IND“ – registruotis privalo visi, ketinantys gyventi šalyje ilgiau nei tris mėnesius. Taip pat Nyderlanduose privaloma turėti sveikatos draudimą, todėl prieš vykstant studijuoti į Nyderlandus išsiimti Europos Sveikatos Draudimo Kortelę (ESDK) būtų labai naudinga. Nyderlanduose dirbantys studentai taip pat gali gauti paramą iš Nyderlandų vyriausybės. Daugiau informacijos apie darbą Olandijoje rasi šiame lankstinuke. Atsakymus kaip ir kur pradėti darbo paieškas rasi čia.

Anglijoje ir Škotijoje gali dirbti bet kokį darbą be jokių apribojimų. Užsienio studentai turi mokėti tokius pat mokesčius kaip ir Didžiosios Britanijos piliečiai, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką.

Europos Sąjungos piliečiai, studijuojantys Švedijos aukštojo mokslo įstaigose, gali dirbti ir gyventi Švedijoje be jokių apribojimų. Tereikia užsiregistruoti Swedish Migration Board iš karto, kai atvyksti į šalį.  Jeigu po studijų Švedijoje gauni pasiūlymą dirbti, tau leidžiama likti šalyje be specialaus leidimo. Daugiau informacijos apie darbą Švedijoje gali rasti čia:  www.workinginsweden.se.

 

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa tas, kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.
Skambinti
Siųsk užklausą