Studijos Suomijoje

Studijos Suomijoje yra nemokamos visiems Europos Sąjungos piliečiams.

Šiek tiek faktų, be to, kad Suomijoje gyvena Kalėdų senelis :)

  • Suomijos švietimo sistema yra viena pažangiausių pasaulyje;
  • Suomijos ekosistema  – viena sveikiausių  (Environmental Performance Index 2016);
  • Suomija – ne tik viena pažangiausių, bet ir viena taikiausių valstybių (Fragile States Index 2016);
  • Siekiantiems tobulinti savo įgūdžius, Suomija siūlo pačius inovatyviausius sprendimus (World Economic Forum 2015).

Kas dar laukia be elnių ir pirtelės?

Ne vienas lietuvaitis, ieškodamas kur studijuoti bei įgyti naudingos tarptautinės patirties, dairosi pakankamai per toli: kartais už Atlanto, dažniau pačioje Europoje, tačiau beveik visada gerokai į vakarus nuo Lietuvos: Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, pietų šalyse. Vis dėlto, KASTU nori pabrėžti, kad nebūtina ieškoti taip toli:  visai šalia mūsų, prie pat Baltijos valstybių, yra prisiglaudusi viena pažangiausių pasaulio demokratijų, turinti vieną tobuliausių švietimo sistemų pasaulyje. Tai – Suomija.

Viskas kaip namie, bet yra iš ko mokytis

Suomija labai panaši į Lietuvą: daugybė miškų, skaidrūs ežerai, žieminė pirtelė ir puikus suomių humoro jausmas leis jaustis kaip namie. Žiemos čia – gaivios ir baltos, tartum vaikystėje. Žmonės – malonūs ir darbštus, kažkuria prasme labai panašūs į lietuvius. Aplinka – retai apgyvendinta, miestai nedideli, tempas nekeliantis streso. Tačiau, šioje vietoje, atsiranda dideli ir riebūs Suomijos pranašumai: suomiška tvarka, ypač gerbiantis aplinką požiūris, saugumo ir pagarbos jausmas. Visa tai – ilgo ir kruopštaus suomių darbo rezultatas. Visas šis požiūris atsispindi ir Suomijos švietimo sistemoje, kuri prisideda prie atsakingo ir modernaus požiūrio kūrimo. Visas pasaulis vadovaujasi Suomijos socialiniais modeliais, Suomijos įžvalgomis, eksperimentais ir inovacijomis. Daugelis šių naujovių gimsta būtent Suomijos universitetuose, taigi studijuodamas Suomijoje, tu galėsi sako akimis pamatyti, kaip atrodys ateities pasaulis!

Studijos ypač motyvuotiems

Dar vienas Suomijos pranašumas – stiprūs tarptautiniai ryšiai. Vis daugiau  programų anglų kalba ir nuolatiniai Suomijos mokslininkų pasirodymai pasaulio mokslo naujienose daro Suomiją pasaulio mokslo centru ne vienoje srityje. Nors studijos Suomijoje nėra lengvos, o studentams keliami aukšti stojimo reikalavimai (pradedant stojimo egzaminu), lengviau pasiekti gerų rezultatų padeda akademinė laisvė, saviraiškos galimybė bei hierarchijos tarp studentų ir dėstytojų nebuvimas. Suomijos universitetai skirstomi į univresitetus ir taikomųjų mokslų universitetus – pastaruosiuose sustiprintas dėmesys telkiamas būtent į tyrimus ir praktinį žinių panaudojimą.

Nuo ko pradėti, jeigu noriu studijuoti Suomijoje?

Studijos Suomijoje Europos Sąjungos piliečiams yra nemokamos, o bakalauro studijos trunka 3,5 metų. Tačiau turi atsižvelgti į aukštus konkursinius balus bei tai, kad pragyvenimo lygis Suomijoje gerokai brangesnis. Vis dėlto, universitetai padeda studentams rasti dalinį darbą, o pramokus suomių kalbą (nors dauguma suomių puikiai kalba angliškai, dirbant vis tiek jos gali prireikti) , ši galimybė sėkmingai  įsidarbinti dar labiau padidėja. Tuo pačiu tai ir puiki proga pradėti įsitvirtinti pažangioje Suomijos darbo rinkoje.

Apsvarstęs savo galimybes ir Išsirinkęs norimas studijų programas gali kreiptis pagalbos į KASTU.

Suomijos universitetai

Study in Finland

Finland - great study environment and outstanding facilities that you can find at universities and universities of applied sciences all over Finland.