Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Apgyvendinimas

Vienas iš svarbiausių darbų išsiuntus Kastu online anketą – pradėti ieškoti gyvenamosios vietos mieste, kuriame nori studijuoti. Yra keletas pasirinkimo būdų kaip ir kur susirasti būstą įstojus į užsienio aukštąją mokyklą. Dažniausiai iš kitų šalių atvykę studentai gyvena vietiniuose studentų bendrabučiuose, kuriuos pasiūlo aukštoji, į kurią stojama. Kai kurie nuomojasi butus drauge su kitais studentais iš Lietuvos, su kuriais susipažino stojimo proceso metu arba, jau kiek vėliau, studijuojant su naujais draugais iš kitų šalių, kuriuos sutiko mokslo metų pradžioje! Rinkis tau priimtiniausią variantą, tik svarbiausia - pradėk ieškotis būsto kuo anksčiau!

Patarimai, kaip ieškotis būsto įstojus į užsienio aukštąją mokyklą

Pirmiausia įsidėmėk, jog būsto turi pradėti ieškotis kuo anksčiau, geriausia jau pavasarį, kadangi vėliau gali būti itin sudėtinga jį rasti, nes tokių kaip tu, atvykstančių iš kitų pasaulio šalių, yra tikrai daug! Visos aukštosios, net ir tos, kurios neturi savo bendrabučių, siūlo kažkokias apgyvendinimo alternatyvas naujiems studentams, tačiau paprastai universiteto siūlomų kambarių skaičius yra ribotas, todėl kuo anksčiau kreipsiesi, tuo daugiau šansų, kad turėsi stogą virš galvos:) Konkrečią informaciją apie apgyvendinimo galimybes ir sąlygas gali pasiskaityti kiekvienos aukštosios mokyklos aprašyme.

  • Apsilankyt Kastu tinklalapyje esančioje skiltyjeUniversitetai. Prie kiekvienos aukštosios mokyklos aprašymo yra pateikta informacija apie joje siūlomus apgyvendinimo būdus – susirask aukštąją, į kurią stoji, ir atidžiai perskaityk pateiktą informaciją.
  • Didžioji dalis aukštųjų mokyklų, kurios neturi bendrabučių, yra sudariusios sutartis su apgyvendinimo bendrovėmis. Taigi, norėdamas susirasti būstą gali kreiptis ir į aukštosios, į kurią stoji, administraciją – ji tau suteiks reikiamus adresus, kuriais galėsi kreiptis visai su būstu susijusiais klausimais.
  • Būtinai apsilankyk aukštosios mokyklos, į kurią įstojai, internetiniame puslapyje -  peržvelk ten siūlomas apgyvendinimo galimybes, rekomendacijas.
  • Gali kreiptis į studentus, besimokančius Tavo pasirinktoje šalyje, universitete. Jų  kontaktus rasi skiltyje Studentų kontaktai. Jie Tau patars įvairiais gyvenimiškais klausimais, taip pat ir dėl būsto paieškų.
  • Jeigu iškilo sunkumų ieškant, kur gyventi nuvykus studijuoti, būtinai parašyk į Kastu puslapyje esantį Forumą, kuriame renkasi ketinantys išvažiuoti bei jau studijuojantys užsienyje studentai. Jie Tau tikrai patars, ką daryti, galbūt čia susirasi su kuo galėtum nuomotis būstą kartu. Taip ne tik sutaupysi, bet ir apsigyvensi su savo tautiečiais ir atvykęs studijuoti nesijausi vienišas.
  • Gali pasinaudoti nemokama tarptautinių studentų būsto paieškos sistema eurasmus.com arba housinganywhere.com, kuriose gali ieškotis būsto bet kurioje pasaulio vietoje. Šiuose puslapiuose susirenka ne tik ieškantys būsto, bet ir jį siūlantys.

Įsidėmėk, jog būsto probleminiuose miestuose (didžiuosiuose miestuose, į kuriuos suplūsta gausiausias skaičius studentų, ypatingai Kopenhaga ir Aarhus) dažniausiai reikia pradėti ieškoti jau išsiuntus anketą (kovo mėn.) – jeigu pradėsi tuo rūpintis vėliau, gali būti, jog vietos apsigyventi iki studijų pradžios rasti nepavyks!

 

Ką daryti, jeigu atėjo laikas išvažiuoti studijuoti, tačiau kur gyventi dar neradai?
  • Tokiu atveju, būtinai kreipkis į aukštosios administraciją – kai kurios aukštosios už tam tikrą mokestį suteikia laikiną būstą (vienam ar dviems mėnesiams), kol studentas susiranda nuolatinę gyvenamąją vietą.
  • Visada yra galimybė apsistoti Hostelyje. Dažnai tik atvykus pakanka savaitę pagyventi hostelyje, kol randi būstą. Būstą, esant vietoje, daug lengviau susirasti, negu per atstumą.
  • Kreipkis į studentus, besimokančius toje pačioje aukštojoje – jie Tau patars, kaip elgtis tokioje situacijoje, o galbūt ir priglaus pas save, kol nesusirasi pastovios gyvenamosios vietos.
  • Visada yra galimybė kreiptis ir per aukštosios Facebook profilį – ten dažnai būna sukurtos grupės, kuriose stojantieji ieško būsto. Jose gali pasidalinti savo problema ir laukti atsakymo :)

 

Vidutinės išlaidos būstui/komunaliniams mokesčiams per mėnesį:

 

Danija

Nyderlandai

Anglija

Švedija

Škotija

Vidutinės* išlaidos būstui/komunaliniai mokesčiai

250-500€ per mėnesį.300-500€  per mėnesį.200-400£ per mėnesį.250-500€ per mėnesį.240-400£ per mėnesį.

*Faktinės būsto išlaidos priklauso nuo vietos bei būsto įrengimo

Skambinti
Siųsk užklausą