Reikalaujami testai

Vienas iš svarbiausių įgūdžių stojant į užsienio aukštąją mokyklą yra Tavo anglų kalbos žinios, todėl stojant į bet kurią šalį ir bet kurią aukštąją būtina patvirtinti savo anglų kalbos žinias.

Žemiau pateikiame lentelę, kurioje pažymėta, kokios aukštosios mokyklos kokį anglų kalbos patvirtinimo būdą pripažįsta:

 

NYDERLANDAI
Aukštoji mokykla
IELTS/
TOEFL

Anglų k. brandos egzaminas*

Avans University of Applied Sciences

++

Fontys University of Applied Sciences

++

HAN University of Applied Sciences

++

Hanze University of Applied Sciences, Groningen

++
HAS University of Applied Sciences++
Hotel Management School Maastricht++

HU University of Applied Sciences Utrecht

++

HZ University of Applied Sciences

++
Inholland University of Applied Sciences++
Breda University of Applied Sciences++

Radboud University

+-

Rotterdam Business School

++

Saxion University of Applied Sciences

++

NHL Stenden University of Applied Sciences

++

The Hague University of Applied Sciences

++

Tilburg University

+-
University of Twente++
Van Hall Larenstein University of Applied Sciences++
Willem de Kooning Academy++

Zuyd University of Applied Sciences

++

 

BELGIJA
Aukštoji mokykla
IELTS/
TOEFL
Duolingo

Anglų k. brandos egzaminas*

Howest University of Applied Sciences

+++

Thomas More University of Applied Sciences

+++

UCLL University of Applied Sciences

+--
VIVES University of Applied Sciences+++

 

 

DANIJA
Aukštoji mokykla
IELTS/
TOEFL
Oxford Placement Test

Anglų k. brandos egzaminas*

Aarhus University 

+--

Business Academy Aarhus 

++-

Business Academy SouthWest

++-
University College Absalon+-+*
University of Southern Denmark+-+*

 

 

ŠVEDIJA/SUOMIJA
Aukštoji mokykla
IELTS/
TOEFL

Anglų k. brandos egzaminas*

Jönköping University

+-
Linköping University+-
University West+-

Häme University of Applied Sciences (HAMK) - Suomija

-+*

 

KINIJA
Aukštoji mokykla
IELTS/
TOEFL

Anglų k. brandos egzaminas*

Beijing Institute of Technology+-

Harbin Institute of Technology

+-

Huazhong University of Science and Technology

+-

Jiangsu University

+-

Jilin University

+-

SHU-UTS SILC Business School

+-

The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen

+-

Wuhan University of Technology

+-

Zhengzhou University

+-

 


 

ANGLIJA
Aukštoji mokykla
IELTS/
TOEFL

Anglų k. brandos egzaminas*

Anglia Ruskin University++*
Arts University Bournemouth+-
Bath Spa University++*
Bedfordshire University++*
Birmingham City University++*
Bradford University++*
Brunel University London++*
Bucks New University++*
De Montfort University++*
East London University+-
Essex University+-
Gloucestershire University++*
Greenwich University++*
Hertfordshire University++*
Huddersfield University++*
Lincoln University+-
London South Bank University++*
Northampton University++*
Northumbria University, Newcastle++*
Portsmouth University++*
Reading University+-
Sheffield Hallam University+-
Swansea University (Wales)++*
West London University++*
West of England University++*
Winchester University+-
Wolverhampton University++*
Worcester University++*

+   pripažįsta
-    nepripažįsta

 

Anglų k. brandos egzaminas* – užtenka išlaikyti anglų kalbos brandos egzaminą (kiek procentų surinksite neturi įtakos) ir tada nereikės laikyti IELTS/TOEFL testo.

+* - Tikslius anglų kalbos stojimo reikalavimus skaityk universiteto aprašyme skiltyje "Stojimo reikalavimai".  Kai kuriuos pateikiam ir čia:

+*

Danija

 • University of Southern Denmark - Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, reikia, kad bendras išklausytas anglų kalbos valandų skaičius 10 + 11 + 12 klasėje būtų bent 210 valandų.
 • University College Absalon - Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, reikia, kad bendras išklausytas anglų kalbos valandų skaičius 10 + 11 + 12 klasėje būtų bent 210 valandų.

Suomija

 • Häme University of Applied Sciences (HAMK) - anglų kalbos žinios patikrinamos stojamojo egzamino metu.

Anglija

 • Anglia Ruskin University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, valstybinis anglų kalbos egzaminas turi būti išlaikytas 75 % ir daugiau.
 • Bath Spa University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7 + 70% iš laikytų egzaminų. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Bedfordshire University – Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 5 + laikytų brandos egzaminų vidurkis ne mažesis kaip 50%. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Birmingham City University - Stojant į šį universitetą reikia, kad Tavo 12 klasės pažymių vidurkis būtų 7 ar aukštenis, 2 laikytų valstybinių egzaminų vidurkis būtų ne mažesnis kaip 60%. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Bradford University- Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip (priklausomai nuo pasirinktų programų): 9 + 80% iš laikytų egzaminų; 8 + 70% iš laikytų egzaminų; 7 + 60% iš laikytų egzaminų. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Brunel University London - Stojant į šį universitetą reikia, kad Tavo 12 klasės pažymių vidurkis būtų ne mažesnis kaip 9 + laikytų egzaminų vidurkis ne mažesnis kaip 90%. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, valstybinis anglų kalbos egzaminas turi būti išlaikytas 75 % ir daugiau (gali reikalauti ir didesnio balo priklausomai nuo pasirinktos programos anglų kalbos reikalavimų).
 • Bucks New University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8. Tam, kad kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo pakanka anglų kalbos mokytis B2 lygiu ir valstybinį anglų kalbos egzaminą išlaikyti 75%ir daugiau.
 • De Montfort University - Stojant į šį universitetą reikia, kad Tavo 12 klasės pažymių vidurkis būtų 7 ar aukštenis, anglų kalbos metinis pažymys būtų 8 ar aukštesnis bei anglų kalbos valstybinį egzaminą išlaikytum 75% ar daugiau ir tada nereikės laikyti IELTS/TOEFL testo.
 • Gloucestershire University- Stojant į šį universitetą reikia, kad Tavo 12 klasės pažymių vidurkis būtų 8 + 2 valstybinių egzaminų vidurkis 70 %. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Greenwich University- Stojant į šį universitetą reikia, kad Tavo 12 klasės pažymių vidurkis būtų 8 ar aukštenis. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Hertfordshire University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7. Kai kurioms programos papildomai gali reikalauti ir 2 valstybinių egzaminų rezultatų. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, valstybinis anglų kalbos egzaminas turi būti išlaikytas 75 % ir daugiau.
 • University of Huddersfield - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka Anglų kalbos mokytis B2 lygiu + valstybinį anglų kalbos egzaminą išlaikyti 75% ir daugiau arba išlaikyti Kastu anglų kalbos testą.
 • London South Bank University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Northampton University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • Northumbria University, Newcastle – Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8. Tam, kad kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL  testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8 arba anglų kalbos egzaminas būtų išlaikytas 75% ar daugiau. Kai kurioms programoms gali reikėti anglų kalbos B2 lygio vidurkio 9 arba  anglų egzaminao rezultato 80% ar daugiau.
 • Portsmouth University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8 ir valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau nei 75%. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, valstybinis anglų kalbos egzaminas turi būti išlaikytas 75 %  ir daugiau arba 90% ir daugiau (priklausomai nuo pasirinktos programos reikalavimų).
 • Swansea University (Wales) - Stojant šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti tarp 7,5 ir 9 (kokio vidurkio reikalaus, priklausys nuo programos į kurią stosi)  bei  70 - 80 % vidurkis iš 3 laikytų valstybinių egzaminų. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, valstybinis anglų kalbos egzaminas turi būti išlaikytas 70 % ir daugiau.
 • West London University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.
 • West of England University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8. Tam, kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 9 + anglų kalbos valstybinis egzaminas išlaikytas 70 % ir daugiau.
 • Wolverhampton University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 7 ir 2 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau nei 65 %. Tam, kad kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL  testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8 arba anglų kalbos egzaminas būtų išlaikytas 75% ar daugiau.
 • Worcester University - Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7. Tam, kad kad nereikėtų laikyti IELTS/TOEFL  testo, pakanka anglų kalbos B2 lygio vidurkio 8.