TOEFL testas

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – tai daugelyje pasaulio šalių organizuojamas anglų kalbos testas skirtas patikrinti žmonių, kuriems anglų kalba nėra gimtoji, įgūdžius ir žinias. Testas yra pripažįstamas daugelyje pasaulio aukštųjų mokyklų, kuriose dėstoma anglų kalba.

Testas kainuoja apie 220$ – patogiausia už jį mokėti internetu, tam reikia turėti Visa, Master Card arba American Express banko kortelę. Testo rezultatai galioja du metus nuo laikymo dienos.


Šiuo metu Lietuvoje TOEFL testas yra organizuojamas: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Čia gali pasitikrinti artimiausias testo laikymo datas.

 

Testas yra sudarytas iš keturių dalių:
  • Listening (klausymo)
  • Reading (skaitymo)
  • Writing (rašymo)
  • Speaking (kalbėjimo)

Visos testo dalys yra tarpusavyje susijusios ir viena kitą papildo. Taip siekiama ne įvertinti laikančiojo gebėjimus atlikti atskiras užduotis, tačiau ir sugebėjimą sklandžiai vystyti konkrečias temas ir argumentuotai dėstyti mintis.

Kiekviena testo dalis yra vertinama atskirai. Galima surinkti nuo 0 iki 30 balų. Visų dalių rezultatai yra sudedami ir taip gaunamas bendras balas. Maksimalus galimų balų skaičius – 120. Paprastai norint įstoti reikia surinkti 80-100 balų, priklausomai nuo aukštosios ir programos, į kurią stojama.

 

Registracija į testą
Testui patogiausia registruotis internetu. Registracijos metu iškart reikia ir sumokėti pilną testo kainą. Čia rasi išsamią registracijos instrukciją, kuri tau padės sėkmingai užsiregistruoti. Registruotis gali šioje svetainėje.

 

Ką pasiimti?
Testo metu vienintelis daiktas, kurį Tau bus leidžiama įsinešti į testo laikymo vietą – tavo asmens dokumentas. Būtina pasirūpinti, kad dokumentas būtų galiojantis. Atsargumo dėlei siūlome pasiimti ir kelis asmens dokumentus, jei vienas dokumentas sukeltų įtarimų. Taip pat prieš testą bus padaryta tavo nuotrauka (vėliau ji panaudojama tavo testo sertifikate).

 

Rezultatai
Tavo rezultatai bus išsiųsti po 15 dienų nuo testo laikymo dienos, tačiau jie gali užtrukti dar tiek pat, kol tave pasieks, kadangi rezultatai siunčiami iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Registracijos metu tu gali nurodyti iki keturių aukštųjų kur norėtum, kad tavo rezultatai būtų nusiųsti.

 

Pasiruošimas
Pasiruošti testui gali savarankiškai arba lankydamas mokymus (ši galimybė priklauso nuo gyvenamosios vietos).
Pateikiame keletą nuorodų, kurios gali praversti ruošiantis testui:

ETS – institucija, kuri rengia TOEFL testą, yra parengusi keletą vertingų nuorodų, padėsiančių tau geriau pasiruošti testui: