Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Perspektyvos baigus studijas

Gali būti, kad studijuoti užsienyje pasirinkai, nes žinai, jog  a) pasinersi į kitos šalies kultūrą b) ne tik gausi tarptautinį išsilavinimą bet ir užsienio miestas, kuriame gyvensi ir mokysiesi, taps tavo asmenybės “universitetu” c) pakeliausi po pasaulį ir įgausi itin naudingos praktinės patirties. Tačiau galbūt dar nesuvoki, jog kuomet tu mėgausiesi once-in-a-lifetimestudijavimo patirtimi užsienyje, tuo pat metu tu formuosi save kaip asmenybę ir svarbiausia – ruoši tvirtus pagrindus profesinei karjerai ateityje.

Studijos užsienyje daro milžinišką poveikį tavo gyvenimui – ypač tavo karjerai. Būtina suvokti pranašumus, kuriuos įgysi studijuodamas užsienyje tam, kad vėliau, jau baigęs studijas ir gavęs diplomą, galėtum kuo perspektyviau juos išnaudoti.


Baigei studijas užsienyje... Koks kitas Tavo žingsnis?
  • Gali grįžti į Lietuvą irįsijungti į Lietuvos darbo rinką – užsienio diplomas (garantuojantis, jog tu tikrai gerai moki anglų kalbą bei gebi itin greitai prisitaikyti prie naujos aplinkos, situacijų bei mėgsti iššūkius) darbdavių yra itin vertinamas. Daugiau čia.
  • Gali likti dirbti užsienyje. Baigusiems studijas užsienyje sudaromos palankios sąlygos įsidarbinti (juolab, jog studijų metu jau būsi įgijęs praktinės patirties).
  • Gali toliau tęsti mokslus užsienio šalyse ir stoti į magistro/doktorantūros studijų programas. Daugelis magistro studijų programų užsienyje yra orientuotos į praktikos ir teorinių žinių derinimą, taigi tai nebus studijos vien dėl diplomo – kartu įgausi ir naudingos darbinės patirties.
  • Tuo pat metu gali  pradėti savanoriauti ir taip kaupti naudingas patirtis, kurios vėliau suteiks išskirtinumo tavo gyvenimo aprašymui (CV).
  • Susipakuok lagaminus ir pirmyn pasižvalgyti po pasaulį! Baigus studijas, dar metus keliauti ar savanoriauti kitose šalyse, kuriose reikia žmonių, gebančių mokyti anglų kalbą, yra itin populiaru. Tai labai patogus variantas žmogui, dar nežinančiam, ką konkrečiai norėtų veikti toliau.

Įsidėmėk, kad tavo ateities perspektyvos priklauso ne nuo gauto diplomo ar universiteto prestižo, o tik nuo tavęs ir tavo siekių gyvenime bei sugebėjimo iš studijų pasiimti kuo daugiau!

Labai svarbu, jog pasirinktum sritį, kurią tikrai mėgsti. Patarimus, kaip pasirinkti studijų programą rasi skiltyje Pagalba renkantis profesiją.

 

Užsienio šalyje įgytų diplomų pripažinimas

Studijų pripažinimo klausimas kyla atvykus iš vienos šalies į kitą, pavyzdžiui, grįžus į savo šalį po studijų užsienyje arba išvykus svetur studijuoti ar dirbti. Studijų pripažinimas visada yra individualus, jis priklauso nuo priimančiosios šalies švietimo sistemos ir teisinio reguliavimo.  Siekiant palengvinti studijų pripažinimą, 1997 m. 28 Europos šalys pasirašė Europos Tarybos ir UNESCO konvenciją dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo Europos valstybėse, kitaip vadinamą Lisabonos konvenciją.

Diplomo pripažinimo dokumento reikalaujama tik tuomet, jeigu baigęs bakalauro studijas užsienyje, ketini stoti į magistro studijas pvz. Lietuvoje ar kurioje kitoje šalyje. Kai kurios aukštosios yra sudariusios bendradarbiavimo sutartis su užsienio aukštojo mokslo institucijomis, todėl dažnai diplomo pripažinimo dokumento nereikalaujama. Darbdaviai taip pat labai retais atvejais prašo užsienyje įgytos kvalifikacijos pripažinimo dokumentų.

Yra sukurtas nuolat atnaujinamas informacinis tinklalapis http://www.enic-naric.net/. Jame galima rasti pripažintų užsienio aukštųjų mokyklų sąrašus, švietimo sistemų aprašymus, informaciją apie studijų pripažinimą, užsienio šalių informacinių centrų adresus ir telefonus. Kilus klausimams dėl studijų pripažinimo, galima drąsiai kreiptis į pasirinktos šalies informacinį centrą.

Perspektyviausios ateities studijos

Kadangi tam tikrų profesijų perspektyvos priklauso nuo šalies, jos ekonominės padėties, darbo rinkos tendencijų, labai sunku pateikti tikslų vieną sąrašą, kuris galėtų atspindėti viso pasaulio šalių perspektyviausių studijų tendencijas ir reikalingiausių specialistų darbo rinkoje tendencijas. Dažnai tokius sąrašus sudaro įvairūs universitetų tyrimų centrai, kurie nustato kokios specialybės buvo paklausios vienais ar kitais metais, kiek studentų baigė tam tikrą specialybę ir kokios perspektyvos nusimato specialybei, kurią baigė masinis skaičius studentų, ir kokios bus tos perspektyviausios ateities studijos, kurių specialistų darbo rinkoje itin trūks.

Šiame puslapyje rasi apibendrintus perspektyviausių specialybių sąrašus, išskaidytus pagal sritis. Tačiau bet kokiu atveju, vadovautis tik sąrašais nepatariame - siūlome išsirinkti dominančią specialybę ir papildomai pasidomėti jos perspektyvomis bei įvertinti, kiek ji gali būti paklausi Lietuvoje! Patarimų, kokios paklausios specialybės tavo mieste ar šalyje gali pasiteirauti ir karjeros specialisto savo mokykloje ar universitete. Jeigu profesiją rinksiesi atsakingai, domėsiesi ne tik tuo, kas yra madinga, bet ir perspektyvu, išbandysi save įvairioje veikloje, sieksi tam tikrų profesinių tikslų ir tada darysi sprendimą - tikrai nesuklysi. Svarbiausia - nepasiduoti madai ir nesekti paskui minią! :)

 

Skambinti
Siųsk užklausą