Swansea University (Wales)

Swansea
 • Top 30 Research Intensive University;
 • ranks amongst the top 250 global institutions (THES World Rankings 2017-18);
 • 1st in the UK Postgraduate Category (Whatuni Student Choice Awards 2017);
 • top 15 UK University for graduate employment (Guardian League table 2017);
 • UK Top 20 most affordable student cities (thelondoneconomic.com);
 • Welsh University of the Year (Guardian University Guide 2019);
 • top 3 UK Medical School. (Guardian University guide 2019);
 • top 15 UK University for graduate employment. (Guardian League table 2017);
 • the proportion of students satisfied with their course has increased significantly, with Swansea now ranked 13th in the UK.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Stipendija
Žemėlapis

Swansea University – mokslas ir gyvenimas jūros pakrantėje

Swansea University įsikūręs pasakiško grožio Jungtinės Karalystės dalyje – Velse. Smelėti paplūdimiai, žalios kalvos, jūrinio vėjo gludinamos uolos ir senoviniai miestai bei kaimai – visa tai pasiekiama ranka, jeigu pasirinksi studijuoti Swansea University. Galbūt dėl įkvepiančios aplinkos, galbūt dėl iš gamtos gaunamų jėgų bei ramybės, Swansea University studentai pasižymi ir puikiais studijų rezultatais bei pasiekimais:

Top 30 Jungtinėje Karalystėje

Swansea University pagrindinė sritis – moksliniai tyrimai. Būtent todėl daugelis šį universitetą baigusių absolventų toliau lieka dirbti universiteto tyrimų grupėse ar kitaip vykdo mokslinę veiklą už kurią universitetas nominuojamas vienu iš 30-ties geriausių universitetų pagal mokslinių tyrimų kriterijų. Žinant, kokia pasaulinio garso mokslininkų „sankaupa“ ir konkurencija yra Jungtinėje Karalystėje, tai – labai geras rezultatas.

Kitas svarbaus dėmesio įvertinimas – „5 star rating in the QS Stars quality assessment“. Tokio pačio lygio įvertinimą turi tokie žinomi universitetai, kaip Oksfordas ar Harvardas!.

Studentų miestelis – apsuptas parko ir su vaizdu į jūrą

Swansea University studentams tikrai pasisekė – didžioji dalis studentų miestelio yra tiesiog šalia smėlėto paplūdimio bei nuostabaus parko, kita dalis – pačiame  Svonsio (Angl. Swansea) miesto centre. Verta paminėti, kad šis studentų miestelis – pirmasis universitetinis miestelis Jungtinėje Karalystėje.

Tarptautiniai studentai – tarp šalies lyderių pagal pasiekimus

Svarbu paminėti ir tai, kad Swansea University yra ne tik Jungtinės Karalystės lyderis moksliniuose tryimuose bet ir vienas stipriausių tarptautinių studentų paruošime. Nors visoje Jungtinėje Karalystėje ypač daug tarptautinių universitetų ir jie visi konkuruoja dėl užsienio studentų dėmesio, būtent šis, nedidelio miesto universitetas patenka tarp 15-kos, kurių užsienio absolventai pasiekia didžiausių karjeros aukštumų.

Laisvalaikiu – ant banglentės

Savaime suprantama, kad Velso regiono gamta įkvepia ne tik ilgiems pasivaikščiojimams, bet ir dar aktyvesniam laisvalaikiui lauke – nuo tame krašte taip mėgstamo futbolo iki vandens sporto: buriavimo, irklavimo, ir, žinoma, banglenčių. Tam universitetas suteikia puikias sąlygas!

20 priežasčių, kodėl rintis būtent Swansea University, kurias pateikia vienas iš studentų, rasi ČIA.

Šis universitetas siūlo daugiau bakalauro studijų programų, tačiau Kastu tinklapyje jų yra mažiau, nes programos įvestos kartu su specializacijomis. Pavyzdžiui, programos American studies aprašyme galima rasti skirtingų programos specializacijų. Jeigu nori stoti į vieną iš jų, pasirink programą American studies, susisiek su Kastu konsultantais ir pranešk, kurią specializaciją renkiesi. Visos specializacijos yra atskiros programos, į kiekvieną iš jų gali stoti, tačiau kiekvieną kartą rinkdamasis programą turėsi pasirinkti bendrąją American studies , o specializacijas pranešti konsultantams.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti tarp 7,5 ir 9 (kokio vidurkio reikalaus, priklausys nuo programos į kurią stosi)  bei  70 - 80 % vidurkis iš 3 laikytų valstybinių egzaminų .

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.*

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • 70% iš valstybinio anglų kalbos egzamino
 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Universitetas turi nemažai apgyvendinimo variantų, todėl svarbu išsirinkti sau priimtiniausią.

Keletas dalykų, kuriuos reikia apgalvoti renkantis būstą:

 • Kaina. Tai turbūt pats svarbiausias dalykas, žinoti, kiek galite sau leisti mokėti už būstą. Šiuo klausimu patartina užmesti akį į universiteto pateiktą kainyną.

 • Lokaciją. Ar norite gyventi studentų miestelyje, ar kur nors atokiau? O gal nenorite naudotis viešuoju transportu kelionėms į paskaitas ir norite gyventi tik šalia universiteto?

 • Nuomos periodo ilgį. Kiek laiko norėsite gyventi universiteto suteiktame būste? Ar planuojate ten įsikurti ilgam, ar vėliau norėsite ieškotis būsto savarankiškai?

 • Kambario tipas. Universitetas gali pasiūlyti įvairius būstų variantus – tylesnius būstus tiems, kurie namie nori susikaupti mokslams, būstus kuriuose draudžiama gerti alkoholį, būstus kuriuose gyvena tik vieno lyties asmenys ir t.t.

 • Maitinimas. Universitetas gali pasiūlyti Dining Card, kurios vertė įskaičiuojama į nuomos kainą ir kuri suteikia galimybę pavalgyti universiteto maitinimosi įstaigose už tam tikrą nustatytą sumą per savaitę. Arba galite ieškoti būsto su įrengta ir naudojimui paruošta virtuve ir gaminti patys.

Universiteto siūlomi būstai:

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie būstai turi kelis skirtingus kambarių variantus, todėl būtinai besirinkdami gerai pagalvokite, kuris jums būtų tinkamiausias.
Paspaudę šią nuorodą, rasite universiteto step-by-step gidą, paaiškinantį kaip pateikti paraišką būstui gauti.

Akademinių pasiekimų stipendija. Universitetas suteikia £3000 stipendiją tiems, kurie turi akademinius pasiekimus atitinkančius AAA – brandos atestato vidurkis ne mažesnis kaip 9 ir 3 valstybiniai egzaminai turi būti išlaikyti ne mažiau kaip 80 procentų. Stipendija bus išmokama po £1000 kiekvienais studijų metais. Dėl jos aplikuoti nereikia, bus automatiškai suteikta turintiems geriausius akademinius pasiekimus.

Daugiau informacijos rasi čia.

Akademinių pasiekimų stipendija. Universitetas suteikia £2000 stipendiją tiems, kurie turi akademinius pasiekimus atitinkančius AAB – brandos atestato vidurkis ne mažesnis kaip 8.5 ir 3 valstybiniai egzaminai turi būti išlaikyti ne mažiau kaip 80 procentų. Stipendija bus išmokama po £670 kiekvienais studijų metais. Dėl jos aplikuoti nereikia, bus automatiškai suteikta turintiems geriausius akademinius pasiekimus.

Daugiau informacijos rasi čia.

Magistro studijoms skirta parama. Universitetas suteikia net 100 £3000 dydžio stipendiją kiekvienais studijų metais tiems, kas stoja į magistro studijas su pačiais geriausiais akademiniais rezultatais ir priima jų pasiūlymą studijuoti. Taigi, šią paramą gaus 100 geriausių studentų, kuriems bus pasiūlyta studijų vieta ir jie ją patvirtins. Kad gauti šią stipendiją reikia dėl jos užpildyti formą.

Daugiau informacijos čia.

MSc magistro programų stipendija. Šią stipendiją gali gauti tie, kas stoja į Swansea universiteto College of Science MSc programas. Galima gauti £2500 stipendiją. Dėl jos reikia papildomai aplikuoti iki liepos 19 d. 

Daugiau informacijos rasi čia.

Teisės srities magistro programų stipendija. Šią stipendiją gali gauti tie, kas stoja į Swansea universiteto School of Law siūlomas programas. Galima gauti £3000 stipendiją. Dėl jos reikia papildomai aplikuoti iki birželio 30d.

Daugiau informacijos rasi čia.

Vadybos/administravimo srities programų stipendija. Šią stipendiją gali gauti tie, kas stoja į Swansea universiteto School of Management siūlomas programas. Galima gauti £3000 studijų kainos nuolaidą. Tai reiškia, kad tiems, kuriems bus skirta ši stipendija, £3000 bus sumažinta studijų kaina. Dėl jos reikia aplikuoti iki liepos 31 d.

Daugiau informacijos rasi čia.

Medicinos srities programų stipendija. Šią stipendiją gali gauti tie, kas stoja į Swansea universiteto Medical School siūlomas programas. Universitetas skiria 10 £3000 vertės studijų kainos nuolaidą. Tai reiškia, kad tiems, kuriems bus skirta ši stipendija, £3000 bus sumažinta studijų kaina. Dėl jos reikia aplikuoti iki liepos 31d.

Daugiau informacijos rasi čia.

MRes magistro programų stipendija. Šią stipendiją gali gauti tie, kas stoja į Swansea universiteto College of Science MRes programas. Galima gauti £2500 stipendiją. Tai reiškia, kad tiems, kuriems bus skirta ši stipendija, £2500 bus sumažinta studijų kaina. Dėl jos reikia papildomai aplikuoti iki liepos 19d. 

Daugiau informacijos rasi čia.

STEMM magistro programų stipendija. Šią stipendiją gali gauti tie, kad stoja į Swansea universiteto Science, Technology, Engineering, Mathematics or Medicine srities programas. Galima gauti £2000 stipendiją. Stipendija bus skirta visiems automatiškai kas stos ir priims pasiūlymą studijuoti Swansea STEMM programas.

Programas, kurioms suteikiama stipendija ir daugiau informacijos rasi čia.