Harbin Institute of Technology

Harbin
 • No. 6 in the world by Engineering studies!
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Harbin Institute of Technology – padės pakilti į tikrą kosmosą

 

„3in1“ modelis

1920 metais Harbin Institute of Technology pradėjo savo veiklą. Jau tada universitetas koncentravosi į tarpdalykiškumą, tyrimus, siekė tapti visoje šalyje žinoma technologinės krypties aukštąja mokykla.

Čia galima gilintis į vadybos, Artes liberales, ekonomikos, teisės subtilybes. Harbin Institute of Technology sukūrė savotišką „3in1“ modelį: 1 universitetas buvo išskirstytas į tris studentų miestelius – Harbin, Weihai, Shenzhen. Dabar universitetas sėkmingai įgyvendina užsibrėžtą tikslą tapti pasaulinio garso universitetu. Reikia pasakyti, kad ši mokymo vieta geriausiai žinoma dėl pasirinkto mokymo metodo – parengti itin aukštos kvalifikacijos absolventus, kurie reikiamų įgūdžių įgautų dar besimokydami. Būtent todėl universitete rasi ir „Inžinierių lopšį“, ir galimai būsi įvertintas kaip tarptautinis pirmosios pakopos novatoriškas talentas. Tad jei turi kokių gerų minčių, jų tikrai neslėpk – taip tavo sumanymas gal taps gyvenimus keičiančiu išradimu.

Universitetas gali didžiuotis, jog jį baigusieji ne tik lengvai randa darbą, bet ir dirba aukšto rango pareigose. Dažniausiai absolventai įsidarbina mokslo ir technologijų, švietimo ar ekonomikos srityse.

Geriausiųjų TOP’uose

 • U.S. News sudarė geriausiųjų universitetų (pagal reputaciją, atliktų mokslinių tyrimų vertę) sąrašą, kuriame atsidūrė  Harbin Institute of Technology ir gavo tikrai reikšmingą 6 vietą.
 • Šis universitetas puikiai vertinamas ir Kinijoje – mokslinių tyrimų srityje jis jau daugiau nei dešimtmetį išlieta tarp TOP 5 geriausiųjų.  
 • Čia besimokantieji ir dirbantys mokslininkai 2016 metais gavo net 1,444 autorinio darbo patentų, vadinasi, tave sups tiek unikalių išradimų, kad net galva suksis.

Ryšiai su pasauliu

Harbin Institute of Technology pasirašė akademinio bendradarbiavimo sutartis su 353 aukštojo mokymo įstaigomis 48 šalyse, tai reiškia, kad galėsi atlikti tyrimus su kolegomis iš svetur, esant reikalui keisiesi tyrimų medžiaga, ar naudosiesi jų turima įranga.

  Dirba net aviacijos ir kosmoso pramonėje

  Jei nuo mažens svajojai kurti palydovus, kurie iš tiesų pakiltų į kosmosą, tai mokydamasis Harbin Institute of Technology šį troškimą gali įgyvendinti. Veikiausiai nežinojai, bet būtent šio universiteto kūrėjai 2004 metais į erdvę paleido pirmą nepriklausomą kinų universitetų satelitą į erdvę. 2015 metais valdomi ir sukurti studentų mikrosatelitai Jilin I ir Lilac II buvo sėkmingai paleisti. 2017 metais pakilo ir satelitas Lilac I.   

  Tai tikrai unikalus universitetas, sugebėjęs paleisti į dangų net 7 nepriklausomus satelitus.

  Kultūrų mišinys

  Universiteto veiklos gali nemenkai įsupti, todėl reikia nepamiršti, kad pasirinkus studijas Kinijoje, vienas iš svarbiausių dalykų – tai pažintis su nauja kultūra. Čia gyvensi kiek mažiau turistų lankomame krašte – šiaurės rytinėje šalies dalyje, Charbino mieste.

  Įdomu, kad vietinė kultūra yra glaudžiai susijusi su Rusija – pats miestas 1898 metais buvo įkurtas rusams tiesiant Transmaržūrijos geležinkelį (ir dabar kai kuriuose miesto rajonuose galima rasti rusų architektūros pavyzdžių). Vėliau Charbiną perėmė Japonai ir jį pavertė reikšmingu pramoniniu miestu.

  Dabar miestas garsus neįtikėtino aukščio radijo ir televizijos pastatu, vadinamu Drakono bokštu. Jis į dangų išsistiebęs net 336 metrus ir yra 22 antras aukščiausias pastatas pasaulyje. Nenuostabu, kad šalia stovintys dangoraižiai atrodo visai nedideli.

  Po paskaitų – sočiai veiklų

  • Turint atokvėpio minutę rekomenduojama nukakti į romantiškąją Songhua upės krantinę, kuri traukia akį ir dieną, ir naktį. Žvelgdamas į tyvuliuojantį vandenį ir mums neįprastus paminklus, fontanus, galėsi nustumti mintis apie artėjančius egzaminus.
  • Daugiau pramogų? Čia jų tikrai nesunkiai rasi, mat Charbine yra didžiausias pramogų parkas, besitęsiantis net 23 hektarų teritorijoje. Nesunkiai jame rasite visame pasaulyje žinomus atrakcionus ir, aišku, tokių, kur dar nesate bandę. Amerikietiški kalneliai, 110 metrų apžvalgos ratas ir kitos įdomybės lauks po paskaitų ar savaitgaliais.
  • Atėjus žiemai, reikės įsisupti į šiltesnį paltą ir stengiantis nenušalti nosies, traukti į visame pasaulyje gerai žinomą Charbino ledo ir sniego festivalį. Čia nuo sausio 5 dienos visą mėnesį kūrėjai stebins savo išmone ir ledo didybe.

  Prezentaciją apie universitetą rasi ČIA.

   

  Bakalauras

  Reikalaujamas išsilavinimas

  • Brandos atestatas – jei dar nesi baigęs mokyklos, gali pateikti mokyklos patvirtiną dokumentą, įrodantį, kad esi 12-os klasės moksleivis.
  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. Pažymių išrašas privalo būti užpildytas kompiuteriu ir patvirtintas antspaudu.

   

  Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

   

  Anglų kalbos reikalavimai

  Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS – 5.5
  • TOEFL - 80

  Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

   

  Kiti privalomi dokumentai:
  • Medicininės patikros pažyma

   

  SVARBU!

  Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90 €.

  Magistras

  Reikalaujamas išsilavinimas

  • Bakalauro diplomas – jei dar nesi baigęs bakalauro ir neturi diplomo, iš mokymosi institucijos turi gauti dokumentą, patvirtinantį studento statusą ir numatomą studijų baigimo datą.
  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

  Bakalauro diplomo originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

   

  Anglų kalbos reikalavimai

  Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS – 5.5
  • TOEFL - 80

  Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

   

  Kiti privalomi dokumentai:
  • Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du universiteto dėstytojų (profesorių ar docentų) parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija
  • Studijų planas arba mokslinio tyrimo pasiūlymas – turi paruošti tekstą anglų kalba (>800 ž.) apie jau trimą patirtį tyrimų srityje (pavyzdžiui, baigiamojo bakalauro darbo pavadinimas, planas, kitų rašytų referatų ar kursinių darbų nagrinėtos temos), priežastis, kodėl pasirinkai būtent šį universitetą, ką ir kodėl planuoji studijuoti, kokia tema planuoji rašyti magistro darbą, kokie ateities karjeros planai ir pan.
  • Medicininės patikros pažyma

   

  SVARBU!

  Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90 €.

  Studentai turi galimybę rinktis, kur norėtų gyventi. Tarptautiniams studentams universitetas suteikia galimybę apsistoti tarptautinių studentų bendrabutyje.

  Kambariai yra dviviečiai arba keturviečiai, su maža virtuvėle ir bendra, europietišku stiliumi įrengta vonia (karštu vandeniu visą parą), vakarietiško stiliaus tualetu bei dušo kabina.

  Kiekviename kambaryje yra dvi viengulės arba dvi dviaukštės lovos, rašomieji stalai, kėdės, stalinės lempos ir knygų lentyna. Bendrabutyje veikia kabelinė televizija ir internetas.

  Kambario kaina žmogui apie 80 eurų už mėnesį (papildomai elektra).

  Daugiau apie universiteto bendrabučius skaityk čia.