Linköping University

Linköping/Norrköping
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Linköping University – universitetas, einantis koja kojon su verslo pasauliu

Linköping University (sutrumpintai - LiU) – 1975 metais įkurtas Švedijos viešasis universitetas siūlo studijas, atliepiančias šiandien aktualias problemas. Glaudžiai bendradarbiaudamas su verslu, universitetas siūlo vieną tarptautinę bakalauro ir net 28 (!) magistro studijų programas. Universiteto miesteliai yra nutolę vos pora valandų kelio nuo Švedijos sostinės, Stokholmo, tad veiklos čia tikrai netrūks! 

•    Tarptautinis pripažinimas;
•    Puikios karjeros galimybės;
•    Stiprūs ryšiai su verslo pasauliu; 
•    Mokslo centrai netoli universiteto miestelio;
•    Vos 1,5 valandos kelio traukiniu iki Stokholmo!

Tarp geriausių pasaulio universitetų

Pagal šių metų QS World University Rankings by Subject, LiU buvo įvardintas tarp 200-ų geriausių pasaulio universitetų švietimo, medžiagų mokslo, sociologijos ir elektros bei elektronikos inžinerijos srityse. Kas leidžia tai pasiekti? Apie 32 000 studentų bei 4000 universiteto darbuotojų net 4 universiteto miesteliuose, žiūrinčių viena kryptimi – visi jie dirba tam, kad išspręstų svarbias šiandienos problemas, tokias kaip tvarumas ar socialinė atskirtis. Atsakydami į rūpimus klausimus, šio universiteto bendruomenė pastūmėja ne tik patį universitetą, bet ir visą visuomenę judėti į priekį. 

Užtikrintos karjeros galimybės

LiU diplomas padės tau tapti darbdavių geidžiamu jaunu specialistu! Net 88 % LiU absolventų įsidarbina per artimiausius 1,5 metų po studijų baigimo. Glaudūs universiteto ryšiai su verslu leidžia kurti novatoriškas, į profesiją orientuotas studijų programas, leidžiančias įgyti gydytojų, mokytojų, inžinierių ar ekonomistų kvalifikaciją. 

Nuolatinis bendradarbiavimas 

Tai, kas paverčia Linköping University iš ties išskirtiniu – tai nuolatinis bendradarbiavimas tarp skirtingų fakultetų bei studijų programų. Šis lankstumas užtikrina vieną geriausių pasaulyje mokslinių tyrimų aplinką, o šio universiteto pasiekimai yra bendras visų studijų programų studentų darbo rezultatas. Studijuodamas čia, turėsi galimybę glaudžiai bendradarbiauti su kolegomis ne tik iš savo, tačiau ir iš kitų studijų programų!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Brandos Atestatas - stojant į šį universitetą reikia jau būti pabaigus mokyklą ir turėti Brandos atestatą.

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo sertifikatą ir visus kitus reikalingus dokumentus atsiųstum iki balandžio 10d. Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS – 6.5 (ne mažiau nei 5.5 iš kiekvienos dalies).

  • TOEFL - 90. Ne mažiau 20 (iš 30) taškų turi būti surinkta writing dalyje. TOEFL testo rezultatai privalo būti nusiųsti tiesiogiai iš centro, kuriame laikei testą.

Išimtis! Asmenims, stojimo anketos pateikimo metu jau turintiems brandos atestatą ir besimokiusiems anglų kalbos B2 lygiu, anglų kalbos testo laikyti nereikia. Pakanka pateikti brandos atestatą, kuriame nurodytas anglų kalbos B2 lygis.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

  • Jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, prie anketos būtinai turi prisegti šį užpildytą dokumentą, patvirtinantį, kad studijuoji ir šiais metais baigsi savo studijas. Dokumentas turi būti patvirtinas universiteto administracijos.

  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo sertifikatą ir visus kitus reikalingus dokumentus atsiųstum iki balandžio 10d. Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS – 6.5 (ne mažiau nei 5.5 iš kiekvienos dalies).

  • TOEFL - 90. Ne mažiau 20 (iš 30) taškų turi būti surinkta writing dalyje. TOEFL testo rezultatai privalo būti nusiųsti tiesiogiai iš centro, kuriame laikei testą.

Išimtis! Asmenims, turintiems brandos atestatą, kuriame nurodytas anglų kalbos B2 lygis anglų kalbos testo laikyti nereikia

Linköping University turi tris miestelius, išsidėsčiusius per du miestus. Campus Valla ir University Hospital Campus yra įsikūrę Linköping mieste, o tuo tarpu Campus Norrköping yra įsikūręs Norrköping miesto širdyje. Šie du miestai vienas nuo kito nutolę apie 40 minučių kelio automobiliu arba apie 1 valandą kelio autobusu ar traukiniu. 

Prisijunk prie laukiančiųjų sąrašo

Itin svarbu, jog būsto pradėtum ieškoti iš karto, kai pradedi rimtai svarstyti apie studijas LiU. Universiteto apgyvendinimui būdinga laukiančiųjų sąrašo sistema – kuo greičiau prisijungsi prie šio sąrašo, tuo daugiau apgyvendinimo galimybių turėsi. 

Apgyvendinimo paieška

Vos prisijungęs prie laukiančiųjų sąrašo, pradėk aktyviai ieškotis būsto. Vos pamatęs atsilaisvinusį būstą, pateik paraišką svetainėje, kurioje jis yra reklamuojamas. Pati būsto suteikimo sistema yra paremta aukciono principu. Už kiekvieną dieną, praleistą laukiančiųjų sąraše, gauni po tašką. Būstą paprastai gauna studentas, turintis daugiausia taškų iš pareiškusiųjų norą. 

Apgyvendinimo galimybės

Studentai paprastai apsigyvena universiteto siūlomuose bendrabučio kambariuose, butuose arba privačių asmenų nuomojamuose būstuose. Trumpai aptarsime kiekvieną iš šių apgyvendinimo galimybių:

  • Kambarys studentų bendrabutyje – studentui paprastai suteikiamas 20 m2 kambarys su privačiu vonios kambariu. Bendrabučio kompleksą sudaro keletas kambarių, esančių tame pačiame aukšte arba „koridoriuje“. Studentai, gyvenantys tame pačiame „koridoriuje“ dalinasi bendra virtuve bei svetaine. Šis apgyvendinimo būdas yra itin populiarus tarp tarptautinių studentų, todėl čia niekuomet nesijausi vienas;
  • Studentams skirti butai – jei nenori gyventi bendrabutyje, bet vis tiek nori pajusti studentišką dvasią, gali išsinuomoti butą, siūlomą kelių su universitetu bendradarbiaujančių apgyvendinimo įmonių. Keletas šių kompanijų siūlo būstą naudodamos tą patį studentų aukciono principą, tačiau galima teikti paraišką būstui ir nedalyvaujant laukiančiųjų eilėje;
  • Privatus apgyvendinimas – privatūs nuomotojai siūlo būstą be laukiančiųjų eilės ir čia veikia toks pat principas kaip ir visur kitur – būstą gauna tas, kas pareiškia norą pirmas ir kurį pasirenka pats nuomotojas, peržiūrėjęs individualią paraišką. Privataus būsto gali ieškoti privačiuose interneto puslapiuose, skirtuose būstų nuomai Norrköping ar Linköping mieste.