10 vietų, kurias privalai aplankyti Danijoje

2019-07-28
Jei reikėtų draugui papasakoti, su kuo tau asocijuojasi Danija, daugelio iš mūsų galvoje tikriausiai atsidurtų vandens kanalas ir šalia stovintys maži, spalvoti danų namukai, vaizduojami visuose turistiniuose puslapiuose apie Danijos Karalystę. Tačiau jau netrukus galėsi įsitikinti, kiek daug dėmesio vertų vietų ši šalis dar turi, o kad jas atrasti būtų lengviau, šiandien pasidalinsime savo favoritėmis!

 

 

1. Vikingų kapinės, Aalborg
Čia esančiose Lindholm kalvose buvo aptikti maždaug 650 vikingų laikų kapai, o greta – vikingų gyvenvietės liekanos. Atvykus čia bus sunku patikėti, kad visa ši gyvenvietė prieš 1000 metų buvo visiškai užpustyta smėliu. Tiesiog būtina aplankyti ir šalia įsikūrusį Lindholm Hoje muziejų, kuriame galėsi sužinoti viską apie šį istorinį paminklą bei vikingų gyvenimą.
 
2. Kristianija
Tai Kopenhagos rajonas ir antroji pagal lankomumą turistų atrakcija Danijos sostinėje. 34 hektarų dydžio komunoje, esančioje vos už kilometro nuo Danijos karalienės rezidencijos, šiuo metu gyvena apie 850 gyventojų, dauguma jų - hipiai, pankai, menininkai, muzikantai ir benamiai. Neabejojame, čia pamatysi visai kitą Danijos pusę!
 
3. Kronborgo pilis
Kalbama, kad būtent šioje pilyje vyko Šekspyro „Hamleto“ veiksmas. Tiesa tai ar ne - tą galėsi patikrinti vaikščiodamas viduramžiais alsuojančiais pilies koridoriais ir ilgiausia Šiaurės Europoje menėje – vadinamoje „Šachmatine“ arba „Riterių“ sale, kurios ilgis net 60 metrų!
 
4. Aarhus senamiestis
Aarhus senamiestis dažnai vadinamas muziejumi po atviru dangumi - šis antras pagal dydį Danijos miestas ir svarbus uostamiestis tave nustebins senovine pastatų architektūra, kuri iškart nukels tave tiesiai į viduramžių laikus. 
 
5. Frederiksborgo pilis 
Tai viena iš Danijos karališkųjų pilių, laikoma didžiausia Renesansine pilimi visoje Skandinavijoje. Pilis įkurta ant trijų nedidelių salelių Slotsøen, o greta pilies įrengtas dailus baroko stiliaus sodas, kuriame ypač rekomenduojame pasivaikščioti pavasarį.
 
6. Bornholmo sala
Jei autobusu ar traukiniu pasiekiami objektai tau kelia nuobodulį, šis objektas būtent tau. Ši Danijai priklausanti sala garsi gražiais smėlio paplūdimiais ir bus tikra poilsio oazė gamtos mėgėjams. Nuvykus į salą rekomenduojame aplankyti į Ronne uostamiestį.
 
7. Oresundo tiltas
Didžiausia tokio tipo konstrukcija Europoje, kurią sudaro 8 km ilgio kabantis tiltas, 4 km ilgio dirbtinė sala ir 4 km ilgio tunelis. Šią vietą ypač rekomenduojame jauniesiems inžinieriams - ištyrinėti tilto konstrukcijas bus nemenka užduotis! Beje - kitoje šio tilto pusėje rasi Švedijos miestą Malmę.
 
8. Skagenas
Bohemiškiausias miestas Danijoje, jau nuo pat 19 amžiaus pamėgtas visų vietinių menininkų. Tai puikus Danijos atspindys, kuriame idealiai atsispindi daniškas minimalizmas, estetiškumas ir paprastumas. Miestelis, kurio pavadinimu pavadinti garsieji Skagen laikrodžiai, dar garsus ir tuo, kad čia susitinka dvi jūros: Šiaurės ir Baltijos.
 
9. Mons Klint skardis
Įspūdingo grožio uolos, nuo kurių atsiveria dar įspūdingesnis Danijos kraštovaizdis. Čia galėsi uolomis leistis į paplūdimį ir pasivaikščioti per tankų, vėjo palenktą paplūdimio mišką. Netoli Mons Klint skardžio taip pat galima aplankyti Liselund parką, kuris buvo įkurtas 18 amžiuje prancūzų aristokrato Calmette ir skirtas žmonai Lizai. Tai vienas gražiausių angliškojo romantizmo stiliaus parkų Danijoje. 
 
10. Legolendas
65 milijonų – tiek lego kaladėlių buvo panaudota kuriant šį parką. Nors ši atrakcija tradiciškai labiau skirta mažiesiems, pasivaikščioti legolende nors kartą gyvenimą tiesiog privalu! Čia rasi ir Minilendą – miniatiūrinį lego miestą, kuriame iš kaladėlių sukurtos visos žymiausių pasaulio statinių kopijos!