Winchester University

Winchester
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Stipendija
Žemėlapis
The University of Winchester – ypač moderniomis vertybėmis pagrįstas ir jas aktyviai puoselėjantis universitetas. Tarptautiškumas, ekologija, pasaulį gelbstintys tyrimai – šioje aukštojoje mokykloje puikiai jausis tie, kurie nori pakeisti pasaulį.

Beveik 200 metų patirtis

Nors universitetas ypač modernus, jo akademinė istorija siekia virš 170 metų, o pati aplinka net antikinius laikus: daugelis universiteto pastatų įsikūrę istorinėje Vinčesterio (angl. Winchester) miesto dalyje, kurioje iš pradžių gyveno keltai, o vėliau netgi romėnai. Gotikinė bažnyčia, istorija alsuojantis senamiestis – visa tai vilioja pasivaikščioti vos kelios minutės pėsčiomis nuo pagrindinių universiteto pastatų.

Patogiausias miestas Didžiojoje Britanijoje

2016-aisiais Vinčesteris buvo išrinktas patogiausiu Didžiosios Britanijos miestu. Tai reiškia kad gyvenimo kokybė čia ypač aukšta: puikios galimybės studijuoti bei įsidarbinti, nebrangus pragyvenimas, švari ir saugi aplinka, gausu kultūrinio vyksmo ir žaliųjų erdvių. Savaime suprantama, kad prie šios gerovės, kurdami įvairius projektus bei taip panaudodami žinias, stipriai prisideda ir The University of Winchester studentai.

Teisingumas, žmogaus teisės ir bendra gerovė

Teisingumas, žmogaus teisės, pasaulio gerovė, ekologija, bendrystė – tokios vertybės yra kuriamos ir nuolatos puoselėjamos The University of Winchester. Kiekvienas tyrimas dažniausiai turi apčiuopiamą tikslą, kiekvienas projektas skirtas pagerinti sąlygas vienoje ar kitoje situacijoje, o pati universiteto aplinka skatina mažiau vartoti, tausoti aplinką bei sveikai gyventi. Būtent dėl šių vertybių tvirtumo ir puikios mokslininkų komandos, The University of Winchester yra  visame pasaulyje pripažinta ir atpažįstama mokslinė bendruomenė.

Veikia net dvi galerijos

Universitetas stiprus ne tik socialiniuose bei humanitarinuose moksluose – čia sukurtos nuostabios sąlygos ir meno mylėtojams: veikia net dvi studentų galerijos, vyksta didžiausi šalyje literatūros festivaliai, o laisvalaikiu studentai rengia „komedijos vakarus“. Žinoma, nepamiršti ir sportininkai: stadionas, sporto salė, įvairių sporto šakų komandos laukia visų ieškančių, kur išlieti energiją.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8.

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.*

  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS - 6.0

  • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS - 6.5

  • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

  • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS - 6.0
  • TOEFL – 80

Universitetas visiems pirmakursiams gali garantuoti būstą, tačiau tik tokiu atveju, jei kreipiamasi laiku. Norint užtikrintai gauti pasiūlymą būstui reikia kreiptis iki gegužės 31 dienos, vėliausiai dėl būsto kreiptis reikėtų iki rugpjūčio 1. Norint kreiptis dėl būsto jūs būtinai turite būti priimtas universiteto ir pasirinkti jį kaip savo „firm“ prioritetą.
Pildant prašymą būstui suteikiama galimybė pasirinkti tris labiausiai pageidaujamus būsto variantus (išdėliotus prioritetiškai), tačiau tai nebūtinai reiškia, kad juos ir gausite. Būstai yra skirstomi „first come, first served“ principu, todėl kambarį gauna tas, kuris anksčiausiai dėl jo kreipiasi.
Universitetas siūlo keleto tipų būstą, tačiau dauguma kambarių yra bendrabučiuose universiteto campus teritorijoje, todėl paskaitas ir visas universiteto patalpas galėsite pasiekti greit ir patogiai.

Bendros universiteto siūlomo būsto sąlygos

Universitetas turi specifinius kokybės standartus, kuriuos turi atitikti visi jo siūlomi būstai (net ir universiteto svetainėje siūlomi privačių nuomininkų būstai). Visi kambariai yra pilnai apstatyti reikalingiausiais baldais, visada turėsite priėjimą prie reikalingos buitinės technikos, tačiau patogumais gali reikėti dalintis su kitais (virtuve dalijasi daugiausia 8 kambariai). Į nuomos kainą visada yra įskaičiuoti ir komunaliniai mokesčiai bei mokestis už internetą. Nuoma yra mokama arba už visą nuomos laikotarpį iškart, arba dalinama į tris mažesnes įmokas.

Galimi būsto tipai
  • Catered Accommodation: būstas, į kurio kainą įskaičiuotas ir dalinis maitinimas. Kas savaitę į studento kortelę yra pervedama tam tikra suma, kurios užtenka maždaug 14 patiekalų. Kortelės kreditais galima atsiskaityti bet kurioje universiteto campus teritorijoje įsikūrusioje maitinimo įstaigoje. Tokio tipo būstuose yra tik nedidelės virtuvės pritaikytos paprastiems patiekalams ir užkandžiams gaminti. Nuomos kaina – įskaičius visus mokesčius ir maitinimą šio tipo būstuose ~4000 svarų (28 savaičių trunkančiam nuomos laikotarpiui).

  • Self-catered Accommodation: būstai su įprastomis virtuvėmis, pritaikytomis gaminti bet kokius patiekalus. Jų gyventojai gali gaminti maistą patys, tačiau jei pageidaujama, galima už papildomą sumą užsisakyti ir tokį catering package, kurį gauna Catered-accommodation gyventojai. Nuomos kaina šio tipo būstuose svyruoja nuo 3000 iki 5000 svarų (už 37-40 savaičių trukmės laikotarpį).

  • University Managed Housing – kambariai universiteto prižiūrimuose privačiuose namuose ne campus teritorijoje. Kiekvienas kambarys tokiame name nuomojamas atskirai, taip pat yra ir atskirai rakinamas, tačiau patogumai – bendri. Paprastai šito būsto tipas yra siūlomas vyresnių kursų studentams, tačiau gali būti rezervuojamas ir pirmakursiams.

  • Privatus sektorius – paprastai vėlesnių kursų studentai mėgsta ir nuomotis privatų būstą kartu su draugais. Dažniausiai tokiu atveju gyvenama didelėse grupėse, nes taip taupiau, tačiau jei norite daugiau ramybės, galima vienam ar dviese nuomotis kambarius name ar bute ir gyventi kartu su būsto šeimininku. Universitetas gali studentams pateikti sąrašą privačių nuomininkų, kurių siūlomas būstas atitinka universiteto keliamus standartus.

Visais klausimais dėl būsto reikėtų kreiptis adresu housing(eta)winchester.ac.uk
Daugiau informacijos apie būstą čia.
Instrukcija kaip kreiptis dėl būsto.

Akademinių pasiekimų stipendija. Ją gali gauti visi turintys aukščiausius akademinius pasiekimus (AAB – brandos atestato vidurkis ne mažesnis kaip 8 ir 2 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau kaip 80%). Ši stipendija automatiškai suteikiama turintiems aukščiausius  akademinius pasiekimus. Stipendijos dydis – £200 per metus. Stipendiją galima gauti grynais pinigais arba kompensuoti £200 studijų mokesčio.

£1000 vertės parama tiems, kurių šeimos metinės pajamos neviršija £16000 per metus. Parama išmokama grynais pinigais kiekvienais studijų metais. Pirmaisiais metais išmokama £1000 vertės parama, 2 ir 3 metais £500 vertės parama. Norint gauti šią paramą reikia kreiptis į Student Finance (tą pačią agentūrą, kuri suteikia paskolą studijų kainai padengti) ir užpildyti paramai skirtą formą. Teikiamų paramų kiekis ribotas.

£500 vertės parama tiems, kurių šeimos metinės pajamos yra tarp £16000 ir £42875 metams. Parama išmokama grynais pinigais kiekvienais studijų metais. Pirmaisiais metais išmokama £500 vertės parama, 2 ir 3 metais £250 vertės parama. Norint gauti šią paramą reikia kreiptis į Student Finance (tą pačią agentūrą, kuri suteikia paskolą studijų kainai padengti) ir užpildyti paramai skirtą formą. Teikiamų paramų kiekis ribotas.

£1000 vertės stipndija stojantiems į Physiotherapy programą. Visi, stojantys į Physiotherapy bakalauro programą ir turintys gerus akademinius pasiekimus (BBB - brandos atestato vidurkis ne mažesnis kaip 8) gali gauti £1000 vertės vienakrtinę stipendiją.

Daugiau informacijos apie stipendijas rasi čia.