Viešas ONLINE Kastu anglų kalbos testas

Sausio 14 ir 16 dienomis KASTU kviečia visus vyresnių klasių moksleivius į Kastu viešo anglų kalbos testo laikymą. 

Šiais metais testas persikelia į virtualią erdvę ir bus laikomas ONLINE!

 

Šis testas skirtas tau, jeigu:

 

1. Svarstai apie studijas užsienyje
Kastu anglų kalbos testo balo pakanka stojant į daugelį Kastu atstovaujamų universitetų Danijoje. Jei išlaikysi šį Kastu testą – jis tau bus užskaitytas stojimo proceso metu. Kastu testas galioja du metus nuo laikymo datos.
2. Nesi tikras, ar tavo anglų kalba pakankama mokytis užsienyje
Prieš pradedant studijuoti užsienyje, labai svarbu įvertinti tikslų dabartinį kalbos mokėjimo lygį. Studijuodamas užsienyje turi pakankamai gerai suprasti dėstytoją, susikalbėti, gebėti diskutuoti ne tik su dėstytoju, bet ir kursiokais grupinių darbų metu. Tad šis testas tau padės įsitikinti, ar studijos užsienyje – tikrai tau.
3. Nori pasitikrinti savo anglų kalbos žinias prieš valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą Lietuvoje
Ar tikrai esi įsitikinęs, kad anglų kalbos brandos egzaminą išlaikysi be problemų? Pasitikrink savo kalbos žinias dabar, kad prieš tikrąjį egzaminą nereikėtų stresuoti – testas labai panašus į tą, kurį laikysi brandos egzamino metu. Be to, atlikęs Kastu testą, sužinosi savo anglų kalbos lygį pagal Europos kalbų aplanką (nuo A1 iki C2).

 

 

Kastu anglų kalbos testo struktūra:

Kastu anglų kalbos testas yra sudarytas Oksfordo universiteto egzaminų centre (Oxford Online Placement Test) ir susideda iš dviejų dalių:

  • Klausymo (Listening)
  • Gramatikos (Use of English)

Testo trukmė – 60 min.

Registracija

 

 

Dažniausiai užduodami klausimai:

 Kaip pasiruošti Kastu testo laikymui?
  1. Bent po truputį kalbos kasdien! Kad galėtum laisviau bendrauti angliškai ir pasiruošti testui, turi susigyventi su kalba – priprasti prie jos, padaryti ją sava ir nebijoti jos. Tad patariame kasdien bent šiek tiek laiko skirti kalbai. Tai nebūtinai turi būti realus mokymasis, gali užtekti ir mėgstamo serialo žiūrėjimo arba dienos naujienų skaitymo anglų kalba. Esmė – pagal galimybes nepraleisti nei dienos be anglų kalbos praktikavimosi.
  2. Išgirsti ir suprasti! Podcast‘ai arba muzika – naujos kalbos klausymo įgūdžių variklis. Atėjus interneto erai, labai geras klausymosi žinių šaltinis tapo internetinės radijo ir pokalbių laidos arba podcast‘ai. Juose pašnekovai aptaria pasaulines aktualijas, šneka įdomiomis temomis. Klausydamasis jų, kuomet kur nors eini ar važiuoji, nejučia lavinsi klausymosi įgūdžius bei plėsi pasaulėžiūrą ir bendras žinias apie pasaulį.
  3. Išmok atrinkti tai, kas nebūtina! Kai gauni tekstinę užduotį, pirma mintis greičiausiai būna tai, kiek daug yra nežinomų žodžių. Štai čia ir ateina pirmi panikos požymiai. Nusiramink – paslaptis yra paprasta: visų teksto žodžių žinoti ir nereikia. Užtenka suvokti teksto prasmę ir pagrindinę mintį, o atskirus žodžius galima arba suprasti iš konteksto, arba net apskritai ignoruoti. Taigi, kai skaitai tekstą, pirmiausia “praskenuok” jį akimis. Pabandyk suprasti viso teksto esmę. Ir tik po to pradėk gilintis į konkrečias teksto pastraipas bei atsakinėk į pateiktus klausimus.
  4. Use of English – nekalk taisyklių atmintinai! Stenkis jas pritaikyti ir panaudoti praktiškai. Pravartu prie kiekvienos taisyklės stengtis įsiminti pavyzdžius: sakinius, žodžių junginius, atskirus žodžius. Atsiminęs vieną iš tokių pavyzdžių, dažnai žinosi, kaip rašomi kiti panašūs pavyzdžiai. Kuo daugiau užduočių su įvairiausiomis gramatinėmis taisyklėmis atliksi, tuo geriau jas įsiminsi ;)
  5. Nusiteik pozityviai ir prieš testą būtinai pailsėk ir gerai išsimiegok! Pagrindinė laikančių testą klaida – pernelyg didelė baimė dėl rezultatų. Pirmiausia – koncentruokis į pasiruošimo testui procesą, daryk tai nuoširdžiai. Juk vyksi studijuoti į užsienį ir tai darai tik dėl savęs – paversk tai malonumu :) Galiausiai, nesimokyk paskutinę naktį prieš testą. Leisk mintims ir žinioms susigulėti – būsi labiau emociškai pasiruošęs testui, nei praleidęs visą bemiegę naktį prie knygų ir gramatinių taisyklių.
Kaip vyks šis ONLINE testas?

Keletą valandų prieš testo pradžią, nurodytu el.paštu Tave pasieks prisijungimai prie testo laikymo platformos. Viso online testo metu būsi stebimas egzaminuotojo, kuris prižiūrės, kad užduotis atliktum sąžiningai. 

Kada sužinosiu testo rezultatus?

Testo rezultatai bus paskelbti per savaitę nuo testo laikymo. Šio testo rezultatai bus matomi tik Tau.

Kokie yra techniniai reikalavimai laikyti testui?

Jokių specialių techninių reikalavimų nėra, tačiau testo laikymo metu būtina turėti veikiančią kamerą, kurios pagalba užtikrinsime, kad užduotys būtų atliekamos sąžiningai.

Kada bus organizuojami kiti Kastu anglų kalbos testo laikymai?

Pirmas nemokamas Kastu testas bus organizuojamas Vasario viduryje ir tada kiekvieną menesį. Pakvietimus i nemokamą Kastu testą gaus tik tie, kurie užpildys ir išsiųs Kastu stojimo anketą.

Jeigu nelaikysiu Kastu testo dabar, ar galėsiu jį laikyti veliau?

Žinoma.

Ar galėsiu testą perlaikyti?

Žinoma. Jeigu nepasiseks ir būsi nepatenkintas savo rezultatu - galėsi testą perlaikyti.

Turi klausimų? Susisiek su mumis:)
Julija Petrovaitė
Studijų užsienyje koordinatorė
Julija Petrovaitė
Vytautas Murauskas
Studijų užsienyje koordinatorius
Vytautas Murauskas
Deima Ražinskaitė
Studijų užsienyje koordinatorė
Deima Ražinskaitė
arrow
arrow
'