Bendra informacija apie Vokietiją

Didžiulė šalis, turinti daugiau nei 83 mln. gyventojų, turi kuo didžiuotis – virš 100 Nobelio premijos laureatų, BMW, Mercedes-Benz, Vokswagen, Porsche automobilių markės, alaus festivalis Oktoberfest ir t.t. Verta paminėti, kad Vokietija yra ekonomiškai stipriausia šalis Europoje, dėl to gyvenimo lygis čia yra labai aukštas!

Įdomūs faktai

  • Vokietiją sudaro 16 atskirų federalinių žemių. Kiekviena federalinė žemė turi savo atskirą konstituciją ir yra ganėtinai savarankiška vidaus valdyme;
  • Vokietija ribojasi net su 9-iomis valstybėmis: Danija, Lenkija, Čekija, Austrija, Šveicarija, Prancūzija, Belgija, Liuksemburgu bei Nyderlandais;
  • Autobahn – greitkelių sistema Vokietijoje, kurioje nėra ribojamas automobilių greitis;
  • Vokietija yra ekonomiškai stipriausia šalis Europos Sąjungoje ir ketvirta pasaulyje, užleidžianti vietas tik JAV, Kinijai ir Japonijai.

Geography Now! Germany

Religija

Didžioji dalis vokiečių (apie 56%) yra Romos katalikai ir protestantai, apie 37% vokiečių yra ateistai, o likusi dalis išpažįsta kitas religijas.

Kalba

Vokietija turi vieną vienintelę valstybinę kalbą – vokiečių. Ja kalba daugiau nei 95% Vokietijos gyventojų, nors kiekviename regione naudojami skirtingi dialektai ir kalbos variacijos. Ilgiausias vokiškas žodis - Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft susideda net iš 79 raidžių ir reiškia Dunojaus garlaivių elektros paslaugų pagrindinio priežiūros pastato pareigūnų asociacija. 

Vokiečių kalba yra viena iš populiariausių kalbų pasaulyje ir ja kalba daugiau nei 130 mln. žmonių! Vokiečių kalba yra valstybinė arba viena iš pagrindinių kalbų net 8 valstybėse: Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Lichtenšteine, Italijos regione – Pietų Tirolyje, Liuksemburge, Belgijoje ir Namibijoje.

P.S. Pabaigęs University Pathway programą Vokietijoje galėsi studijuoti ne tik ten, bet ir Austrijoje, Šveicarijoje bei Lichtenšteine!

 

Žmonės ir kultūra

Vokietija yra žinoma dėl savo ilgos ir turtingos istorijos. Tai šalis, kurioje vyrauja krikščioniškos vertybės, literatūra, menas ir filosofija. Vokietija gali pasigirti daugybe išradimų pakeitusių pasaulį: elektroninis mikroskopas, kontaktiniai lęšiai, oro pagalvės, greičio matuoklis – tai tik maža dalis visų išradimų, kuriais gali didžiuotis vokiečiai.

Vokiečiai punktualumą linkę laikyti svarbiausiu prioritetu, todėl nenuostabu, kad traukiniai dažniausiai atvyksta tiksliu laiku. Vokiečiai taip pat labai gerbia įstatymus ir taisykles, yra taupūs ir gerbia kitų žmonių privatumą.

 

 

German Stereotypes

Maistas

Vokiečiai mėgsta skanius ir sočius patiekalus. Nors kiekvienas Vokietijos regionas turi savo apibrėžimą, kaip atrodo tradicinis vokiečių maistas, tačiau niekas nepaneigs, kad kiauliena yra labiausiai vokiečių mėgstama mėsa. Schweinshaxe – troškinta kiaulienos koja ir Saumagen – kiaulienos papilvė, yra pora labiausiai paplitusių tradicinių kiaulienos patiekalų. Kopūstai, burokėliai, ropės bei bulvės – dažnai pasitaikantys produktai vokiečių virtuvėje.

Alus Vokietijoje yra populiariausias alkoholinis gėrimas, todėl nenuostabu, kad Vokietija yra žinoma visame pasaulyje dėl daugybės skirtingų alaus rūšių. Na, o alaus festivalis Oktoberfest, žinomas visame pasaulyje, tik vienas iš įrodymų, kaip vokiečiai myli alų!

Transportas

Vokietijoje viešojo transporto sistema puikiai išvystyta, todėl gyvenant Vokietoje, ypač didžiuosiuose miestuose, yra gana praktiška neturėti nuosavo automobilio. Šalyje plačiai naudojami autobusai ir traukiniai, miestuose - tramvajai bei metro. Vienkartinis bilietas naudojantis viešuoju transportu kainuoja 1–2 eurus, o mėnesinis bilietas apie 55–80 eurų, priklausomai nuo miesto. 

Dauguma valstybinių universitetų taiko semestrinį administracinį mokestį studentams, į kurį įskaičiuotas ir viešojo transporto bilietas, dėl to studentams nereikia papildomai pirkti viešojo transporto bilieto.

Darbas

Vokietija yra viena iš mažiausią nedarbo lygį turinčių valstybių Europoje, tad darbą susirasti, net ir studijuojant, yra ganėtinai lengva. Ieškant darbo, galima kreiptis į universiteto darbo centrą, kurį turi dauguma universitetų. Žinoma, darbo galima ieškotis ir facebook'o grupėse, darbo paieškų portaluose ir kitur.

Kelionės