Vokietijos švietimo sistema

Didžioji dauguma valstybinių Vokietijos universitetų siūlomų programų yra dėstomos vokiečių kalba. Dėl to kiekvienas stojantysis privalo būti pasiekęs ne mažesnį nei C1 (CEFR) vokiečių kalbos lygį.

Kastu bendradarbiauja su geriausomis Vokietijos kalbų mokyklomis, kurios siūlo specialias University Pathway programas tiems, kurie nori įgyti ar pagilinti savo vokiečių kalbos žinias, kad galėtų įstoti į Vokietijos aukštąsias mokyklas. Visiems sėkmingai pabaigusiems University Pathway programą yra garantuojamas įstojimas į nemokamas bakalauro ar magistro studijas.

 

Aukštas švietimo lygis

 • Vokietijos švietimo sistema yra pripažinta viena geriausių pasaulyje!
 • Labai senos ir gilios aukštojo mokslo tradicijos, ypatingai inžinerijos ir gamtos mokslų (science) srityse; 
  • Heidelberg University  seniausias Vokietijos universitetas įsteigtas 1386 m. Jame studijavo net 56 Nobelio premijos laureatai!
 • 108 Nobelio premijos laureatai yra iš Vokietijos;
 • Vokietija yra šalis galinti pasigirti vienais iš geriausių pasaulio universitetų:
  • 46 universitetai patenka į „QS University ranking“;
  • 50 universitetai patenka į „Times Higher Education World ranking“;
  • 3 universitetai patenka į Top 100 geriausių universitetų sąrašą.
 • Vokietijos universitetų diplomai yra labai vertinami darbdavių iš viso pasaulio!

 

The German higher education system

 

 

UniversitetasTaikomųjų mokslų universitetas
(Universities of Applied Sciences)
Universitetai Vokietijoje didelį dėmesį skiria teorinėms žinioms bei įvairiems moksliniams tyrimams. Universitetai skirti tiems asmenims, kuriuos domina akademinės žinios.Taikomųjų mokslų universitetai yra į praktiką orientuotos auštosios mokyklos. Daugiausia dėmesio skiriama profesiniams studentų įgūdžiams. 

 

Bakalauro studijos

 • Bakalauras. Studijos Vokietijos universitete trunka 3 metus (180 ECTS kreditų). Universitetai daugiausiai dėmesio skiria studentų teorinėms žinioms ir moksliniams tyrimams. Į mokymo metodus įeina ir praktinės užduotys, įvairūs projektai ir tyrimai, taip studentai įgauna ne tik teorinių, bet ir praktinių įgūdžių;
 • Profesinis bakalauras. Profesinio bakalauro studijos Vokietijoje trunka 3–4 metus (180–240 ECTS kreditų) ir jas siūlo taikomųjų mokslų universitetai. Studijose gausu praktinių užsiėmimų, kurių metu studentai įgyja darbo rinkai reikalingų įgūdžių. Viena iš svarbiausių studijų dalių – praktika. Jos atliekamos privačiose ir valstybinėse įmonėse bei įstaigose ir dažnai yra apmokamos.

 

Magistro studijos

Magistro studijos Vokietijos universitetuose trunka 1-2 metus. Magistro studijos skirtoms tiems, kurie nori specializuotis ir gilinti jau turimas žinias toje pačioje srityje, kurioje jau turi bakalauro išsilavinimą. Magistro studijas Vokietijoje siūlo ir universitetai, ir taikomųjų mokslų universitetai.

Vertinimo sistema

Vokietijos universitetai taiko 1–6 (arba 5) balų vertinimo sistemą savo studentų akademiniams pasiekimams įvertinti. Jei per egzaminą gausi 1, tai reikš, kad sėkmingai atlikai 90–100% savo užduoties. Kita vertus, jei gausi 6, tai reikš, kad pademonstruotos žinios neatitiko minimalaus reikalavimo, kurio reikia norint išlaikyti.

Pažymių reikšmės taikant 1-6 balų sistemą:

1 – puikiai, 2 – labai gerai, 3 – gerai, 4 – patenkinamai, 5 – prastai, bet egzaminas dar išlaikytas, 6 – neišlaikyta.

Pažymių reikšmės taikant 1-5 balų sistemą:

1–1.5 – puikiai, 1.6–2.5 – labai gerai, 2.6–3.5 – gerai, 3.6–4.0 – patenkinamai (mažiausias teigiamas įvertinimas), 4.1–5 – neišlaikyta.