Video interviu

Video interviu organizuoja kai kurios aukštosios mokyklos Danijoje ir Nyderlanduose stojantiems į bakalauro studijų programas.

Video interviu tikslas – patikrinti stojančiojo motyvaciją ir išsiaiškinti, ko jis tikisi iš pasirinktos studijų programos, ir patikrinti jo gebėjimus bendrauti angliškai: sklandžiai bei suprantamai dėstyti mintis atsakant į klausimus.

Interviu vyksta po to, kai tu išsiunti anketą ir ji yra apsvarstoma, tikslus interviu laikas priklauso nuo aukštosios. Interviu laikas tau būna paskiriamas iš anksto ir Kastu konsultantai apie jį tave informuoja bent jau prieš kelias dienas iki nustatytos datos.


Svarbiausi dalykai susiję su interviu

  • Apie interviu busi informuojamas elektroniniu paštu, todėl labai svarbu, kad pastoviai tikrintum savo el-paštą.

  • Laiške apie artėjantį interviu tau bus smulkiai paaiškinta, ką reikia daryti ir kaip vyks interviu.

  • Jeigu dėl kokių nors priežasčių negali nustatytu laiku dalyvauti interviu būtinai pranešk iš anksto, kad aukštosios atstovai galėtų pakeisti savo dienotvarkę ir suplanuoti kitą laiką pokalbiui su tavimi.
  • Paprastai interviu trunka apie 15-20 minučių.
  • Jo metu aukštosios mokyklos atstovai ne tik patikrina tavo kalbos gebėjimus, tačiau ir siekia su Tavimi geriau susipažinti, todėl dažnai užduodami klausimai, susiję su tavo motyvaciniu laišku, norint išgirsti daugiau detalių apie tavo paminėtas veiklas bei interesus. Taip pat interviu metu siekiama išsiaiškinti kandidatų motyvaciją bei lūkesčius, teiraujamasi ir apie studijų programą taip bandant išsiaiškinti ar gerai esi susipažinęs su jos turiniu.

Atlikus interviu yra nusprendžiama dėl tavo priėmimo – atsakymo greičiausiai sulauksi maždaug per dvi savaites po interviu.

Interviu vykdo ne visos Danijos ar Nyderlandų aukštosios mokyklos. Lentelėje pateikiame pernais metais interviu vykdžiusių aukštųjų mokyklų sąrašą. Preliminariais duomenimis, tos pačios aukštosios mokyklos vykdys interviu ir šiemet, tačiau sąrašas gali keistis.

 

Aukštoji mokykla

Video interviu

Danija

UCL University College

+

VIA Design

+

University College Northern Denmark

+

Copenhagen Business Academy

+

VIA University College

+

Zealand - Academy of Technologies and Business

+
International Business Academy+
Dania Academy, University of Applied Sciences+

Nyderlandai

Saxion University of Applied Sciences

+

The Hague University of Applied
Sciences

+

Tilburg University

+
Rotterdam Business School+