Hotel Management School Maastricht

Maastricht
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Hotel Management School Maastricht – kur visas pasaulis mokosi svetingumo

Hotel Management School Maastricht – unikali mokykla, kurioje kuriamos pasaulio apgyvendinimo verslo taisyklės. Beje, „apgyvendinimas“ – nebe ta sąvoka. „Svetingumas“ – tai yra pagrindinė vertybė ir siekiamybė, kuri ir turėtų pritraukti sėkmę. Išmokti, kaip suderinti svetingumą, verslo žinias bei praktinius iššūkius, kiekvienais metais čia atvyksta virš 300 pirmakursių iš viso pasaulio. 

Studentai turi savo viešbutį

Svetingumo išmokti vien tik teoriškai neįmanoma. Geras viešbučio vadybininkas privalo matyti klientus, kambarius, procesus, savo kailiu įsijausti į nepatogumus. Būtent todėl Hotel Management School Maastricht turi puikią galimybę – visa tai, ko išmoko, pakartoti realiose situacijose, realiame viešbutyje. Vadybininkas, administratorius, tvarkytojas ir netgi pats klientas – tokias roles vis pasikeisdami išbando studentai. Viešbutį lanko ir tikri lankytojai, todėl kiekviena diena yra tartum nesuvaidinta pamoka.

Praktika visame pasaulyje

Svetingumas visame pasaulyje suprantamas kiek skirtingai. Taip pat skiriasi higienos normos, klimato sąlygos, įpročiai. Tačiau didžiausi viešbučių verslai ir įsikūrę ten, kur nuolatos atvyksta skirtingų kultūrų žmonės: egzotiniuose kraštuose, galingiausiuose miestuose. Būtent todėl studentai gali atlikti praktiką visame pasaulyje: Azijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Afrikos Respublikoje ar Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Apskritai praktika yra dviejų tipų: taikomoji praktika (vykdomasis darbas) bei vadybos praktika (strateginis darbas).

Projektų valdymas

Jeigu vykdomoji praktika nuolatos vyksta Management School Maastricht viešbutyje arba, pasirinktinai, kuriame nors kitame viešbutyje, strateginė praktika reikalauja kiek kitokių metodų. Vienas iš jų – grupinis projekto valdymas. Jo metu studentai gauna tam tikrą jų pasirinktoje svetingumo verslo srityje dirbančioje įmonėje iškilusią problemą ir turi 20 savaičių rasti problemai sprendimą ir paruošti projektą. Šis darbas padeda studentams pasijusti industrijos dalimi jau studijų metu ir niekada nenutolti nuo praktinių specialybės aktualijų.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

  • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.
DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Visiems pirmakursiams pirmus puse metų yra privaloma gyventi studentų bendrabutyje, kuris yra visiškai šalia universiteto ir mokomojo viešbučio. 
  • Kiekvienas studentas turi savo kambarį, o vonia bei tualetu dalinasi su keletu kitų studentų.
  • Bendrabutyje nėra virtuvės, tačiau jis turi restoraną, kuriame jo gyventojai paprastai ir pietauja (kadangi šiame restorane dirba/praktikuojasi studentai, maistas yra nebrangus)
  • Kambariai turi reikalingiausius baldus: lovą, stalą, kėdę, spintą, knygų lentyną ir šaldytuvą. Taip pat visuose kambariuose įrengtas telefono kabelis, kabelinė televizija ir interneto ryšys.
  • Kambario kaina - 390 eur. mėnesiui

Greitu metu universitetas planuoja pasistatyti naują pastatą, kuriame apgyvendins studentus. Šis naujas pastatas turės net 390 naujų ir šiuolaikiškų kambarių su atskirais vonios kambariais. 

Universitas deklaruoja, kad gyventi bendrabutyje yra ne tik smagu, tačiau ir būtina mokomąjam procesui, nes čia vystomi darbo komandoje, konfliktų sprendimo i dėmesingumo įgūdžiai, būtini svetingumo srities specialistams. Todėl gyventi bendrabutyje puse metų pirmakursiams yra privaloma. 

Keletas nuorodų ieškantis būsto savarankiškai:

Daugiau informacijos apie apgynedinimą studijuojant ZUYD Hotel Management School Maastrich rasi ČIA