HU University of Applied Sciences Utrecht

Utrecht
 • biggest University of Applied Sciences in the Netherlands;
 • 88% of graduates find a suitable job within one year;
 • practice-based education;
 • work experience part of study;
 • Student Career Coach - all students gets a coach (a person who has finished special Coaching training) and they have possibility to meet with the Coach every month (or more often if needed) and get trained for a career and future goals;
 • exchange programmes with universities all over the world;
 • international classrooms & teachers from all over the world;
 • stimulating talent (Honours programme);
 • Modern campus;
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

HU University of Applied Sciences  - dar vienas studentų rojus Olandijoje

 • 38000 studentų – tiek jaunų žmonių šiuo metu studijuoja HU University of Applied Sciences;

 • Virš 100 valstybių – iš tiek šalių jie atvažiuoja į Olandijos miestą Utrecht būtent dėl šio universiteto;

 • 90 proc. – tiek absolventų susiranda darbus jau pirmaisiais metais po studijų;

HU University of Applied Sciences – valstybinė aukštoji mokykla. Būtent todėl čia nuolatos palaikoma ypač aukšta studijų kokybė: visų specialybių programos yra reguliariai tikrinamos ir akredituojamos, o dėstymo metodai ir sąlygos atitinka aukščiausius Nyderlandų standartus.

Beveik visi dėstytojai – praktikai

Kadangi HU University of Applied Sciences tikslas paruošti kuo labiau darbo rinkai pasirengusius specialistus, čia dėstantis personalas beveik be išimčių  gali pasigirti turtingais CV su dėstomu dalyku susijusiuose darbuose. Rezultatai akivaizdūs – net keliuose Nyderlandų reitinguose HU University of Applied Sciences įvardijamas kaip vienas geriausių taikomųjų mokslų universitetų Olandijoje.

Ypatingos galimybės talentingiausiems

HU University of Applied Sciences savo talentą įmanoma ugdyti įvairiausiais būdais. Norintys „paragauti“ mokslininko duonos, gali priklausyti  vienai iš tyrimų grupių:

 • Komunikacijos ir žurnalistikos

 • Tyrimų ir edukacijos

 • Verslo ir inovacijų

 • Sveikatos apsaugos inovacijų

 • Socialinių iniciatyvų

 • Technologinių inovacijų

Norintys žinias pritaikyti tarptautiniu lygiu, sujungti jas su vadybos ar verslo įgūdžiais ar tiesiog papildomai gilinti teorines žinias gali dalyvauti specialioje talentų programoje, kuri ne tik padės jums išnaudoti savo potencialą, bet ir papuoš jūsų ateities diplomą. Na, o ištroškusieji pamatyti, kaip viskas atrodo praktikoje  tam turi ypatingai daug laiko.

Praktika, praktika ir dar kartą praktika

Per ketverius metus kiekvienas studentas privalo atlikti dvi darbines praktikas: viena iš jų turi būti įmonėje, įsikūrusioje užsienio šalyje. Pirmoji praktika vyksta antrais studijų metais ir trunka 10 savaičių, antroji – ketvirtais studijų metais ir trunka 20 savaičių. Neretai gerai suplanuota antroji praktika gal tapti svarbiu atsparos tašku kelyje į pirmąją nuolatinę darbovietę po studijų baigimo. Į visus klausimus, susijusius su praktika, jos galimybėms, planavimo būdais ir t.t. studentams yra pasiruošę atsakyti Internship Coordinators.

Utrecht  – nuostabus jaunatviškas miestas

Net ketvirtadalis jo gyventojų – studentai! Linksmas naktinis gyvenimas, jaukūs kanalai, kuriuose galima paplaukioti valtele, o per šventės ir suorganizuoti visą vakarėlį ant vandens – visa tai yra šio miesto vizitinė kortelė, o jo jauniesiems gyventojams – kasdienybė.

Parkas ant stogo

HU University of Applied Sciences  studentų zona primena atskirą miestelį: bendrabučiai, studentų kavinės, sporto zonos, laisvalaikio zonos... Viena iš jų įsikūrusi ant universiteto automobilių aikštelės stogo! Pačios auditorijos irgi vilioja aplankyti: HU University of Applied Sciences stūgso didžiausiame Olandijos mokslų parke. Visi aprašyti privalumai vilioja studentus specialiai jiems paruoštomis nuolaidomis.

Naujausią virtualią universiteto brošiūrą rasite ČIA.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! 

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.
 • Vienas iš stojimo etapų yra Programme Selection check - dažniausiai klausimyno forma.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Taip, studentai sudaro didelę dalį Utrechto miesto gyventojų. Ir nors tai yra didelis pliusas būsimiems fuxams Utrechte,  susirasti gyvenamąją vietą čia yra tikrai sudėtinga. Visiems stojantiesiems per KASTU HU universitetas gali padėti paieškose,  jeigu į universitetą kreipiamasi iki BALANDŽIO 1 dienos. 

Pirmasis patarimas, kurį universitetas norėtų duoti visiems studentamas - paskubėkite! Nors variantų būsto nuomai tikrai yra, tačiau jie išgraibstomi labai greitai. Būtent todėl universitetas pataria būsimiems studentams prašymus teikti iki balandžio 1 dienos (akademiniams metams, kurie prasideda rugsėjo mėnesį).

HU universitetas neturi savo nuosavų bendrabučių, tačiau jis yra sudaręs sutartį su bendrove SSH Short Stay, kuri siūlo laikiną būstą:

 • Nuomuojami kambariai yra su visais reikalingais baldais

 • Būstas yra netoli universiteto

 • Nuomos kaina svyruoja nuo 375 iki 655 eur. per mėnesį, įskaitant visus komunalinius mokesčius

Būstą nuomuotis reikia tiesiai iš SSH bendrovės, todėl pirmiausia reikia užsiregistruoti internetinėje svetainėje. Čia rasi informaciją, kaip registruotis. 

 • registracijos metu taikomas vienkartinis mokestį - 12.50 eur. (22.50 jeigu kartu registruojiesi ir į WoningNet Regio Utrecht)

 • privalai būti studentas, kad galėtum registruotis

Po registracijos iš karto gali jungtis prie svetainės internetinio puslapio ir pradėti paieškas.

 • turėk omenyje, kad nuomuojamam būstui gali būti taikomas laukimo periodas - ilgiausiai užsiregistravę asmenys yra kviečiami apžiūrėti kambario pirmiausia

 • siūlomi kambariai yra nuomuojami iš karto, negalima užsirezervuoti būsto keliems mėnesiams į priekį

Visais klausimais dėl apgyvendinimo galite kreiptis į universiteto International Office kontaktais: +31884818181 ir io@hu.nl

Savarankiškos būsto paieškos

Būsto galite ieškoti patys ir kitose svetainėse nei universiteto siūloma SSH, tačiau turėkite omenyje, kad būsto paieškos yra jūsų darbas ir universitetas už ją ir už jos rezultatus neprisiima jokios atsakomybės. Kai kurie puslapiai, kaip ir SSH, taiko registracijos mokestį. Universitetas rekomenduoja šias agentūras, tačiau įspėja, kad jis nėra atsakingas už būsto paieškas ir komunikaciją tarp studento ir šių organizacijų:

Ieškant būsto kituose puslapiuose taip pat svarbu turėti omenyje, kad būsto nuomos srityje pasitaiko apgaulingų skelbimų ir sukčiavimo atvejų. Jei būsto pasiūlymas atrodo „per geras kad būtų tiesa“, į jį reikėtų žiūrėti labai atsargiai ir iš karto nepasitikėti. Taip pat visada bendradarbiaukite tik su tais žmonėmis, kurie pinigus prašo pervesti į jų banko sąskaitą, jei prašoma pinigus perduoti kitais būdais pvz per Western Union ar panašias bendroves, kurių paslaugomis naudojantis yra sunkiau nustatyti gavėjo tapatybę, geriau to nedaryti arba labai konkrečiai išsiaiškinti, kodėl asmuo jums nenori pateikti savo sąskaitos duomenų, nes tai taip pat gali būti apgaulė. 

KASTU pataria - nuomuojantis būstą iš privačios rinkos:

 • niekada nemokėk už nuomą/depozito nepasirašęs sutarties;
 • įsitikink kad nuomos sutarties priede yra įtrauktos ir tavo būsto nuotraukos. Yra pasitaikę, kad studentai atvykę gauna ne tai, dėl ko tarėsi su būsto šeimininkais;
 • pats pasiūlyk šeimininkams video pokalbį. Dauguma olandų nenori nuomuoti būsto nematant ir nepažįstant potencialių nuomininkų - video pokalbis galėtų padėti sutarti dėl būsto nuomos ir suteikti pasitikėjimo vienas kitu.
Laikinas apgyvendinimas

Jei būsto rasti nepavyko, arba jūsų nuomos sutartis prasideda rugsėjį ir jūsų kambarys dar nėra paruoštas jums atvykus rugpjūčio pabaigoje, galima trumpam laikui apsistoti viešbutyje arba hostelyje. 
Universiteto siūlomi viešbučių variantai:

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą studijuojant HU University of Applied Sciences rasi ČIA
Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Arnas Mickevičius
International Business (Bachelor)
2016-09
Arnas Mickevičius
arnulisxd
Matas Mikėnas
Creative Business (Bachelor)
2020
https://www.facebook.com/matas.mikenas.5
Saulė Skodminaitė
Creative Business (Bachelor)
https://www.facebook.com/saulee.skod