Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Magistro studijos

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse ir norintys įgyti aukštesnį laipsnį. Studijos, kurias baigei (ar tebesimokai), turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas didele dalimi paremtas kreditų suderinamumu.
Stojimo procesas per Kastu susideda iš 3 etapų:


1. Studijų programos pasirinkimas.
2. Elektroninės stojimo anketos pildymas.
3. Anglų kalbos testo laikymas.

 

Pirmasis etapas: studijų programos pasirinkimas

Nors magistro studijoms programos pasirinkimas jau yra ribotas, kadangi gali stoti tik į programas, kurios yra panašios į tą, kurią mokaisi, vis tiek verta apgalvoti keletą dalykų prieš nusprendžiant ką ir kur nori studijuoti.

 

Antrasis etapas: elektroninės stojimo anketos pildymas

Išsirinkus norimas programas reikia užsiregistruoti Kastu puslapyje (registracijos mygtuką rasi viršutiniame dešiniame kampe). Užsiregistravus Tau bus sukurta stojimo anketa, kurią reikės užpildyti. Įsijungęs savo anketą viršutiniame dešiniame kampe rasi failą, pavadinimu „Stojimo instrukcija“ – ją perskaitęs susipažinsi su anketa ir sužinosi kaip tiksliai ir sėkmingaiją užpildyti. Jeigu pildant anketą kyla kokių nors klausimų ar sunkumų, taip pat gali kreiptis į Kastu konsultantus.
Pradėjus pildyti anketą, pirmiausia reikia pridėti visas norimas programas ir jas išdėlioti prioritetiškai.
Anketoje Tavęs bus paprašyta įvesti pagrindinę informaciją apie save, savo išsilavinimą, savo papildomą patirtį, bei informaciją apie kalbas, kurias moki ir anglų kalbos testą, kurį ketini laikyti. Taip pat reikės įkelti keletą dokumentų:

 • Nuotrauką – tai nebūtinai turi būti dokumentinė nuotrauka, tačiau ji turėtų būti kiek formalesnė – nuotraukoje turėtum būti tik Tu (be kitų žmonių), turėtų būti aiškiai matomas Tavo veidas.
 • Asmens dokumentą – gali pridėti arba pasą, arba ID kortelę. Iki dokumento galiojimo termino pabaigos turėtų būti likę bent 2 metai.
 • ECTS kreditų išrašą/Bakalauro diplomą – jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Jei jau esi baigęs universitetą, išrašo nereikia, užtenka prie papildomų dokumentų prisegti savo Bakalauro diplomą (kiekvieną lapą reikia prisegti atskirai). Jei siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikės prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Motyvacinį laišką – motyvacinis laiškas yra rašomas šaliai. Jei vienoje šalyje pasirinkai keletą aukštųjų mokyklų ir programų, jį reikėtų rašyti taip, kad tiktų visiems Tavo pasirinkimams. Jei rinkaisi studijų programas keliose šalyse, reikės įkelti kelis motyvacinius laiškus. Dėmesio! Jeigu stojate į skirtingas studijų programas toje pačioje šalyje ir norite kiekvienai programai parašyti individualu motyvacinį laišką, galite tai padaryti, tačiau ši sąlyga negalioja stojantiems į Didžiosios Britanijos aukštąsias. Aukščiausiojo prioriteto motyvacinį turite įkelti į skiltį „Mottivational letter“, o žemesnių prioritetų motyvacinius galite įkelti į skiltį „Documents“ --> „Aditional documents“. Keldami papildomus motyvacinius turite parašyti universiteto ir programos, kurioms adresuojamas konkretus motyvacinis laiškas, pavadinimus. Patarimų, kaip rašyti motyvacinį laišką, rasi čia.
 • Rekomendacinį laišką – gali įkelti iki trijų rekomendacijų, tačiau vienos visiškai pakanka. Bent vienas rekomendacinis laiškas Tau turėtų būti parašytas žmogaus, kuris pažįsta Tave iš akademinės pusės t.y. dėstytojo, tačiau taip pat gali prisegti darbdavio ar užsiėmimų, kuriuos lankai, vadovo rekomendaciją. Šalia rekomendacijos turi būti pateikti rekomenduojančio žmogaus kontaktiniai duomenys. Patarimų, kas turėtų būti įtraukta į rekomendaciją, rasi čia.
 • Gyvenimo aprašymą (CV) – daugeliui magistro programų reikalingas CV (gyvenimo aprašymas), paruoštas anglų kalba.
 • Papildomus dokumentus – jei turi dokumentų, liudijančių kokius nors pasiekimus, kurie, Tavo nuomone, galėtų padėti Tavo stojimui, gali prisegti ir juos. Tai gali būti laimėtas konkursas, išklausyti kursai ir t.t. Dokumentuose minima veikla turėtų būti tiesiogiai susijusi su Tavo pasirinkta studijų programa.
 • Darbų pavyzdžius – stojantiems į tam tikras menų programas gali reikėti atsiųsti savo darbų pavyzdžius arba atlikti specialią stojimo užduotį, apie tai Tu būsi informuotas stojimo proceso metu.

Anketą užpildyti ir išsiųsti reikia iki stojimo termino pabaigos, todėl svarbu iš anksto pasitikrinti stojimo kalendoriuje iki kada Tau reikia tai padaryti. Išsiuntus anketą Tau bus sugeneruota sąskaita anketos administraciniam mokesčiui apmokėti. Mokesčio dydis priklauso nuo Tavo pasirinktų šalių. Daugiau apie administracinį anketos mokestį gali pasiskaityti čia.
 

Trečias etapas: Anglų kalbos testo laikymas

Anglų kalbos testas skirtas patikrinti stojančiųjų anglų kalbos žinias ir įgūdžius. Tu gali rinktis iš dviejų testų: IELTS arba TOEFL. Kastu testo stojant į magistro studijų programasnepakanka.

IELTS ir TOEFL testai yra visiškai lygiaverčiai, todėl Tu gali laisvai rinktis tą, kuris Tave traukia labiau. Kiek balų reikia surinkti iš konkretaus testo gali matyti Kastu puslapyje, atsidaręs programos aprašymą ir paspaudęs kortelę „Stojimo reikalavimai“. Atkreipk dėmesį, kad yra keletas TOEFL testo variantų. Lietuvoje šiuo metu galima laikyti tik Internet-based testą, todėl jei nuspręsi laikyti TOEFL, tikrindamas reikalaujamą balą, kreipk dėmesį tik į reikalaujamą Internet-based testo balą.

 

Stojimo pabaiga: laiškas iš aukštosios mokyklos

Po anketos išsiuntimo – pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje sulauksi laiško iš aukštosios mokyklos. Tikslus laikas, kada ateis laiškas, priklauso nuo aukštosios mokyklos bei nuo stojančiųjų srauto, jei yra itin daug stojančiųjų, laiškas gali ateiti vėliau nei žadėta. Tačiau jei nesulauki laiško – panikuoti neverta. Atsakymo sulaukia visi stojantieji. Net jeigu Tu nebūsi priimtas, aukštoji apie tai informuos, todėl jei dar negavai jokio laiško, tai nereiškia, kad buvai nepriimtas, tai tiesiog reiškia, kad svarstymas dar nesibaigė.
Kai svarstymas bus baigtas, gali gauti vieną iš trijų laiškų:

 • Sąlyginis priėmimo laiškas – kuriame bus nustatytos sąlygos, kurias įvykdžius Tu būsi priimtas. Paprastai sąlyginis laiškas siunčiamas tiems, kurie stoja besimokydami paskutiniame kurse ir dar nėra baigę mokslų – dažniausiai keliama sąlyga yra įgyti bakalauro diplomą. Taip pat, jei atsakymą gauni anksčiau, nei išlaikai anglų kalbos testą, vieną iš sąlygų gali būti, kad Tu išlaikytum testą. Jei Tu išpildai visas nurodytas sąlygas, Tavo priėmimas yra užtikrintas, savo vietą Tu prarastum tik tuo atveju, jei neišpildytum sąlygų.
 • Galutinis priėmimo laiškas – jei Tu atsiuntei visus dokumentus, esi pabaigęs aukštąją ir išlaikęs anglų kalbos testą, gausi galutinio priėmimo laišką, kuris reiškia, kad Tavo priėmimas jau yra galutinis ir Tu gali ruoštis išvykimui.
 • Atmetimo laiškas – liūdniausias laiškas iš visų, kuriuo informuojama, kad Tu nebuvai priimtas. Tačiau jį gavus labai nusiminti neverta, kadangi Tavo anketa bus siunčiama sekančiam prioritetui. Paprastai studentai, kuriuos atmeta pirmas prioritetas yra priimami į vieną iš žemesnių prioritetų, taigi sulaukus atmetimo laiško tikrai neverta palaidoti visų vilčių studijuoti užsienyje. Kai kurios aukštosios atmestiems kandidatams siūlo pre-masters course, kuris suteikia trūkstamus kreditus ir galimybę juos baigus sėkmingai įstoti į magistro programas. Pre-masters kursas paprastai trunka metus ir yra mokamas (kaina priklauso nuo aukštosios), todėl gavus tokį pasiūlymą verta pagalvoti, ką norėtum daryti, tačiau jeigu labai nori būtent į konkrečią aukštąją ir konkrečią programą, išklausytas pre-masters kursas gali Tau suteikti galimybę įstoti į trokštamą programą.

Jei gausi priėmimo laišką (kad ir sąlyginį), jau verta pradėti ruoštis studijoms ir visų svarbiausia – pradėti būsto paieškas.

Skambinti
Siųsk užklausą