Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Tęstinės studijos

Į testinių studijų programas gali stoti visi, baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose universiteto kursuose ir norintys perstoti. Stojant į tęstines studijas reikalaujama turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad turi jų pakankamai. Studijos kurias baigei (ar tebesimokai) turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas daugiausia paremtas kreditų suderinamumu. Rinkdamasis studijų programas atkreipk dėmesį, kad tęstinės studijų programos užsienyje vadinamos Top-up. Baigęs tęstinių studijų programą, Tu gausi bakalauro diplomą.


Stojimo procesas per Kastu susideda iš 3 etapų:

 1. Studijų programos pasirinkimas.
 2. Elektroninės stojimo anketos pildymas.
 3. Anglų kalbos žinių patvirtinimas.

 

Pirmasis etapas: studijų programos pasirinkimas

Nors tęstinėms studijoms programos pasirinkimas jau yra labiau ribotas nei bakalauro, kadangi gali stoti tik į programas, kurios yra panašios į tą, kurią mokaisi, tačiau vis tiek verta apgalvoti keletą dalykų prieš nusprendžiant ką ir kur nori studijuoti. Kastu paruošė keletą naudingų patarimų, kaip išsirinkti studijų programą, tinkamiausią būtent Tau.

 

Antrasis etapas: elektroninės stojimo anketos pildymas

Išsirinkus norimas programas reikia užsiregistruoti Kastu puslapyje (registracijos mygtuką rasi viršutiniame dešiniame kampe). Užsiregistravus Tau bus sukurta stojimo anketa, kurią reikės užpildyti. Įsijungęs savo anketą viršutiniame dešiniame kampe rasi failą, pavadinimu „Stojimo instrukcija“ – ją perskaitęs susipažinsi su anketa ir sužinosi kaip tiksliai ir sėkmingai ją užpildyti. Jeigu pildant anketą kyla klausimų ar sunkumų – gali kreiptis į Kastu konsultantus.
Prisijungus prie anketos, pirmiausia reikia pridėti visas norimas programas ir jas išdėlioti prioritetiškai.
Anketoje Tavęs bus paprašyta įvesti pagrindinę informaciją apie save, savo išsilavinimą, savo papildomą patirtį, bei informaciją apie kalbas, kurias moki ir anglų kalbos testą, kurį ketini laikyti. Taip pat reikės įkelti keletą dokumentų:

 • Nuotrauką – tai nebūtinai turi būti dokumentinė nuotrauka, tačiau ji turi būti kiek formalesnė – nuotraukoje turėtum būti tik Tu (be kitų žmonių), turi būti aiškiai matomas Tavo veidas.
 • Asmens dokumentą – gali pridėti arba pasą, arba ID kortelę. Iki dokumento galiojimo termino pabaigos turėtų būti likę bent 2 metai.
 • Brandos atestatą bei jo priedą – atestatą galima prisegti prie papildomų dokumentų. Abu lapai turi būti prisegti atskirai. 
 • ECTS kreditų išrašą/Aukštosios mokyklos baigimo diplomą – jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prie papildomų dokumentų prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą (kiekvieną lapą reikia prisegti atskirai). Jei siunti anketą besimokydamas paskutiniame kurse, diplomą reikės prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Motyvacinį laišką – motyvacinis laiškas yra rašomas šaliai. Jei vienoje šalyje pasirinkai keletą aukštųjų mokyklų ir programų, jį reikėtų rašyti taip, kad tiktų visiems Tavo pasirinkimams. Jei rinkaisi studijų programas keliose šalyse, reikės įkelti kelis motyvacinius laiškus. Dėmesio! Jeigu stojate į skirtingas studijų programas toje pačioje šalyje ir norite kiekvienai programai parašyti individualu motyvacinį laišką, galite tai padaryti, tačiau ši sąlyga negalioja stojantiems į Didžiosios Britanijos aukštąsias. Aukščiausiojo prioriteto motyvacinį turite įkelti į skiltį „Mottivational letter“, o žemesnių prioritetų motyvacinius galite įkelti į skiltį „Documents“ --> „Aditional documents“. Keldami papildomus motyvacinius turite parašyti universiteto ir programos, kurioms adresuojamas konkretus motyvacinis laiškas, pavadinimus. Patarimų, kaip rašyti motyvacinį laišką, rasi čia.
 • Rekomendacinį laišką – gali įkelti iki trijų rekomendacijų, tačiau vienos visiškai pakanka. Bent vienas rekomendacinis laiškas Tau turėtų būti parašytas žmogaus, kuris pažįsta Tave iš akademinės pusės t.y. dėstytojo, tačiau taip pat gali prisegti darbdavio ar užsiėmimų, kuriuos lankai, vadovo rekomendaciją. Šalia rekomendacijos turėtų būti pateikti rekomenduojančio žmogaus kontaktiniai duomenys. Patarimų, kas turėtų būti įtraukta į rekomendaciją, rasi čia.
 • Papildomus dokumentus – jei turi dokumentų, liudijančių kokius nors pasiekimus, kurie, Tavo nuomone, galėtų padėti Tavo stojimui, gali prisegti ir juos. Tai gali būti laimėtas konkursas, išklausyti kursai ir t.t. Dokumentuose minima veikla turėtų būti tiesiogiai susijusi su Tavo pasirinkta studijų programa.
 • Darbų pavyzdžius – stojantiems į tam tikras menų programas gali reikėti atsiųsti savo darbų pavyzdžius arba atlikti specialią stojimo užduotį, apie tai Tu būsi informuotas stojimo proceso metu.

Anketą užpildyti ir išsiųsti reikia iki stojimo termino pabaigos, todėl svarbu iš anksto pasitikrinti stojimo kalendoriuje iki kada Tau reikia tai padaryti. Stojant į tęstinių studijų programas Anglijoje ir Škotijoje anketą reikia išsiųsti iki sausio 10 dienos, stojant į tęstinių studijų programas Danijoje, Nyderlanduose ir Švedijoje – iki kovo 1 dienos. Išsiuntus anketą Tau bus sugeneruota sąskaita anketos administraciniam mokesčiui apmokėti. Mokesčio dydis priklauso nuo Tavo pasirinktų šalių. Daugiau apie administracinį anketos mokestį gali pasiskaityti čia.

Stojimo proceso metu visada turi galimybę papildyti savo programų sąrašą naujais prioritetais. Jeigu Tu išsiunti anketą iki sausio 10 dienos į Anglijos ir Škotijos aukštąsias mokyklas ir vėliau nusprendi, kad nori pamėginti stoti ir į kitą šalį, iki kovo 1 dienos gali pridėti papildomas studijų programas ir tuomet Tavo anketa iškeliaus ir ten. Jei jau sausio mėnesį esi apsisprendęs stoti į kelias šalis, gali siųsti anketą su visomis norimomis studijų programomis iki sausio 10 dienos ir Tavo anketa laiku pasieks visas aukštąsias visose Tavo pasirinktose šalyse. Atkreipk dėmesį, kad net jeigu anketą su studijų programomis Danijoje, Švedijoje ar Nyderlanduose išsiųsi iki sausio 10 dienos, atsakymo iš jų anksčiau nei kiti Tu negausi, kadangi aukštosios kandidatus svarstyti pradeda tik po deadline‘o, kai jau turi visų norinčių stoti anketas.

 

Trečias etapas: Anglų kalbos žinių patvirtinimas

Anglų kalbos testas skirtas patikrinti stojančiųjų anglų kalbos žinias ir įgūdžius.

Yra trys būdai tai padaryti:

 1. Išlaikyk nemokamą Kastu anglų kalbos testą.
 2. Išlaikyk anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokykis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje bei turėk reikiamą vidurkį.
 3. Išlaikyk IELTS/TOEFL testą

Kokio anglų kalbos žinių patvirtinimo reikalauja būtent tave sudominęs universitetas rasi ČIA.

Didžioji dauguma Kastu universitetų Danijoje, Nyderlanduose ir Anglijoje pripažįsta 1 arba 2 patvirtinimo būdą!

Beje, anglų kalbos žinių lygį reiks patvirtinti po stojimo anketos išsiuntimo;)

Stojant į Nyderlandus užtenka mokytis anglų kalbą mokykloje ir išlaikyti anglų kalbos brandos egzaminą.

 

Stojimo pabaiga: laiškas iš aukštosios mokyklos

Po anketos išsiuntimo – pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje sulauksi laiško iš aukštosios mokyklos. Tikslus laikas, kada ateis laiškas, priklauso nuo aukštosios mokyklos bei nuo stojančiųjų srauto, jei yra itin daug stojančiųjų, laiškas gali ateiti vėliau nei žadėta. Tačiau jei nesulauki laiško – panikuoti neverta. Atsakymo sulaukia visi stojantieji. Net jeigu Tu nebūsi priimtas, aukštoji apie tai informuos, todėl jei dar negavai jokio laiško, tai nereiškia, kad buvai nepriimtas, tai tiesiog reiškia, kad svarstymas dar nesibaigė.
Kai svarstymas bus baigtas, gali gauti vieną iš trijų laiškų
:

 • Sąlyginis priėmimo laiškas – kuriame bus nustatytos sąlygos, kurias įvykdžius Tu būsi priimtas. Paprastai sąlyginis laiškas siunčiamas tiems, kurie stoja besimokydami paskutiniame kurse ir dar nėra baigę mokslų – dažniausiai keliama sąlyga įgyti diplomą ir surinkti reikalaujamą kreditų skaičių. Taip pat, jei atsakymą gauni anksčiau, nei išlaikai anglų kalbos testą, vieną iš sąlygų gali būti, kad Tu išlaikytum testą. Jei Tu išpildai visas nurodytas sąlygas, Tavo priėmimas yra užtikrintas, savo vietą Tu prarastum tik tuo atveju, jei neišpildytum sąlygų.
 • Galutinis priėmimo laiškas – jei Tu atsiuntei visus dokumentus, jau esi pabaigęs aukštąją ir išlaikęs anglų kalbos testą, gausi galutinio priėmimo laišką, kuris reiškia, kad Tavo priėmimas jau yra galutinis ir Tu gali ruoštis išvykimui.
 • Atmetimo laiškas – liūdniausias laiškas iš visų, kuriuo informuojama, kad Tu nebuvai priimtas. Tačiau jį gavus labai nusiminti neverta, kadangi Tavo anketa bus siunčiama sekančiam prioritetui. Paprastai studentai, kuriuos atmeta pirmas prioritetas yra priimami į vieną iš žemesnių prioritetų, taigi sulaukus atmetimo laiško tikrai neverta palaidoti visų vilčių studijuoti užsienyje.

Jei gausi priėmimo laišką (kad ir sąlyginį), jau verta pradėti ruoštis studijomis ir visų svarbiausia – pradėti būsto paieškas.

Skambinti
Siųsk užklausą