Studijuok Olandijoje!

2018-03-07
Olandija - tulpių ir vėjų malūnų šalis, garsi kostiumuotais profesoriais ant dviračių... Čia didžiųjų miestų gatvėse pamatysi gausybę įvairiausių kultūrų žmonių, nes bėgant metams šios valstybės tolerancija, laisvės vertinimas bei olandų polinkis bendrauti pritraukė daug užsieniečių, kuriems Nyderlandai tapo namais.

Faktai

 • Šalyje dviračių daugiau nei 22 mln., o Amsterdame jų daugiau nei gyventojų.
 • Nyderlanduose paprasta susikalbėti angliškai;
 • Per kelias valandas su traukiniu gali nuvykti į Londoną, Paryžių, Berlyną ar Briuselį;
 • Nyderlandų gyventojai yra pagarsėję savo tolerancija, polinkiu diskutuoti ir siekti kompromisų;
 • Nyderlanduose tarptautinių studentų yra apie 112.000!

 

Tarpkultūrinė Nyderlandų aplinka atsispindi ir studijose – čia gausu tarptautinių studijų programų, ugdančių vidinę studentų motyvaciją, kūrybiškumą, o visas mokslas yra paremtas praktika. Jei svarstai apie studijas Olandijoje, gali rinktis net iš 18 universitetų ir 353 studijų programų anglų kalba!

 

Studijos Olandijoje

 

Karjeros perspektyvos baigus studijas Olandijoje

Turbūt nė nereikia sakyti, kokios plačios karjeros galimybės tau atsiveria, baigus studijas užsienyje. Po studijų tavo vizitine kortele taps:

 • Naujausios, pasaulį keičiančios žinios;
 • Tarptautinė patirtis ir laisvas kalbėjimas anglų kalba (o gal ir daugiau!);
 • Plačiai atpažįstamas diplomas ir tolimesnė tarptautinė karjera;
 • Naudingi kontaktai ir ryšiai visame pasaulyje.

Užsienio diplomas – tavo garantas būsimas darbdaviui, jog tu nebijai iššūkių, puikiai moki anglų kalbą, gebi greitai prisitaikyti prie naujos aplinkos ir turi tarptautinės patirties. Kas gali būti geriau?


Reikalavimai

 • Anglų kalbos žinios. Dauguma Nyderlandų aukštųjų mokyklų iš stojančiųjų į bakalauro studijas nebeprašo jokio anglų kalbos testo, užtenka atestate turėti anglų kalbos pažymį bei išlaikytą anglų kalbos egzaminą.
 • Motyvacija. Olandai mano, kad žmogų atspindi ne jo pažymiai, o motyvacija, todėl čia turėtum skirti daugiausiai dėmesio. Kaip parašyti gerą motyvacinį laišką, rasi čia.
 • Rekomendacija. Nepamiršk rekomendacijos iš mokytojos arba darbinės aplinkos! Sužinok, kaip turi atrodyti geras rekomendacinis laiškas.

 

Finansai

Mokslas Nyderlanduose Europos Sąjungos piliečiams kainuoja 2060€ metams – tai yra lengvatinė suma, didžiąją dalį programos kainos padengia šalies vyriausybė, o studentas sumoka tik tai, kas lieka. Be to, dirbant Nyderlanduose bent 14 valandų per savaitę gali gauti valstybės teikiamą paramą siekiančią iki 867,68 € per mėnesį. Su šia finansine parama taip pat gaunama ir galimybė visu viešuoju transportu šalyje naudotis nemokamai.

Daugiau apie finansavimo galimybes Nyderlanduose rasi čia.


Noriu studijuoti Olandijoje! Kaip?

Norėdamas stoti į Nyderlandų universitetus, turi užpildyti nemokamą Kastu stojimo anketą (tai užtruks vos 30 minučių), o surinkti visiems reikiamiems dokumentams prireiks dar poros dienų. Kaip pildyti stojimo anketą, rasi šiame video!


Turi klausimų?

Puiku, taip ir turėtų būti :) Užsuk į nemokamą konsultaciją mūsų ofise Vilniuje arba registruokis į konsultacijas kituose miestuose ir prie arbatos puodelio papasakosime viską apie studijas Olandijoje ir ne tik. Nebijok, mes nesikandžiojam (dažniausiai) ;) Žemiau rasi mūsų kontaktus, lauksim Tavo laiško / skambučio!

Laima Namajūnaitė
Konsultantė
Laima Namajūnaitė
Julija Petrovaitė
Konsultantė
Julija Petrovaitė
Vytautas Murauskas
Konsultantas
Vytautas Murauskas
arrow
arrow

Klausk studentų!

Kastu suteikia Tau galimybę nemokamai konsultuotis ne tik su mūsų draugiška komanda, tačiau ir su studentais, kurie šiuo metu studijuoja užsienyje, viename ar kitame universitete, todėl būtinai peržiūrėk studentų istorijų skiltį! O jeigu Tave domina konkretūs klausimai dėl studijų programos, dėstomų dalykų, būsto ar darbo paieškos - drąsiai parašyk mūsų studentams per Facebook ar el. paštu! Jie mielai tau atsakys ir padės išsklaidyti visas baimes bei abejones :)