Kastu studentų nuotykiai užsienyje

2022-06-10
Karštą vasaros rytą gurkšnojant kavą Kastu komandai kilo mintis – kodėl gi nepakalbinus jau išvykusių studentų ir nepaprašius jų pasidalinti savo „fainiausiais“ nuotykiais su kitais būsimais studentais, kurie galbūt nė neįsivaizduoja, kaip atrodys jų studentavimas užsienyje. Kastu pasakė, Kastu padarė ;)

Mantė, Danija
Mano antrasis butas buvo beprotiško grožio ir dar centre. BET (visada yra bet tokiose situacijose) mano „butiokė“ buvo veganė. Bet ne miela veganė, o tokia, kuri išmetė visus mano dalykus, kurie nebuvo veganiški iš šaldytuvo (tokie, kaip pesto padažas ar bandele). Kol gyvenome kartu slapta nešdavausi „nelegalias“ prekes i savo kambarį (tokias kaip pieniškas šokoladas ir pan) ir melavau jai, kad džiugo sūris - be pieno...
Gabija, Danija
Per šiuos studijavimo metus Danijoje patyriau nemažai nuotykių. Trečią dieną naujame mieste sugebėjau pasiklysti su išsikrovusiu telefonu. Po kelių valandų klaidžiojimo atsiradau už miesto, vėliau paprašiau vietinių pagalbos ir jie mane parvedė namo. Buvo gana baisu, nes buvo vėlus vakaras ir nauja aplinka, bet kažkaip pavyko išsisukti iš situacijos. Taip pat daug nuotykių su mokytojais patyriau. Atsimenu žiemą sutikau chemijos mokytoją bėganti per centrą su kalėdų senelio kostiumu. Keista buvo. Kitą dieną paskaitose paklausėm jo apie kostiumą... jis tik nusijuokė. Atsakymo nesulaukėm. All in all, manau gyventi čia įdomu ;)
Simas, Nyderlandai
Vienas labiausiai "mind blowing" atsitikimų įvyko prieš gerą mėnesį. Rotterdamas yra gerai žinomas dėl savo reivo ir elektroninės muzikos. Eventas buvo vienas didžiausių metuose, mums su draugais besimėgaujant muzika susipažinau su absoliučiai random žmonėm, visą naktį prabuvus kartu paaiškėjo, kad jie lietuviai. Even though, visą laiką prakalbėjome angliškai.
Margarita, Anglija
Nežinau kodėl, gal tik sutapimas, bet visi čia sutikti lietuviai atsirado mano gyvenime keisčiausiom galimom aplinkybėm.
Giedrė, Danija
Pirmomis dienomis Kembridže nuėjom su kita drauge lietuve į McDonald's ir stovėdamos eilėj apie kažką šnekėjom, juokėmės. Prieš mus stovėjo vaikinas ir tiesiog pažiūrėjo į mus po to į visas puses, todėl pasirodė keista. Draugė man sako: "Gal jis lietuvis, kad taip žiūri? " Aš jai sakau: "Ne, nepanašus". Tas vaikinas vėl į mus pažiūrėjo ir sako: "Kaip tai nepanašus?". Visi pradėjom juoktis – buvo puiki pažinties pradžia.
Denis, Danija
Turiu vieną pamokančią istoriją. Su drauge važiavome į Aarhus miestą. Tuo metu dar buvome „poor students“, tad į traukinį lipome zuikiais. Važiuojant į priekį, kontrolės nesutikome. Tačiau važiuojant atgal mus prigavo. Iš IKEA buvome prisipirkę daug indų ir kitų smulkių daiktų. Tad sėdėdamos su didžiuliais maišais nežinojome ką daryti. Kontrolierius buvo įpykęs, prašė mūsų duomenų. Mes „įjungusios“ rusišką akcentą pradėjome įrodinėti, kad esame turistės iš Rusijos, pasus palikusios viešbutyje, kad niekas nepavogtų, o dabar vykstame aplankyti draugų į gretimą miestą. Kontrolierius liepė mums sėdėti, kol patikrins likusius žmones traukinyje, vėliau grįš pas mus ir ką nors sugalvos. Netrukus traukinys sustojo mažame kaimelyje. Mes su visais IKEA maišais sprukome pro duris ir bėgome kiek kojos nešė. Bauda važiuojant be bilieto Danijoje - 700dkk, tad žmonės, nerizikuokit :D
Samanta, Nyderlandai
Įsimintiniausių nuotykių turiu daug... Pasimatymas su dane per Halloween‘ą, kuris baigėsi ligoninės priėmimo skyriuje; kelionė į Barseloną, kurioje kartu su dėstytojais šventėm iki saulės pakilimo... Bet įsimintiniausias įvykis buvo kelionė į Italiją su mašina. Prieš rudens atostogas, su dvejais kursiokais, pradėjome juokauti ir dalintis istorijomis apie keliavimo laikais patirtus nuotykius. Iš to kažkaip išrutuliojome idėją, kad reikia kažkur išvažiuoti kartu. Likus savaitei iki atostogų susitikome rimtai jos aptarti – „rimtas“ planavimas baigėsi po 4 valandų. Kelionė buvo tikrai įsimintina - Miunchene Vokietijoje į mūsų automobilį vos neįsilaužė (laiku grįžome), Austrijoje Innsbruke pakliuvome į viešbutį už vieno žmogaus kainą trise, Italijoje Triestėje paragavome tikros itališkos picos, ištyrinėjome miestą ir Flixbusu nuvažiavome į Veneciją, kur turėjau daryti šimtą atsispaudimų keisčiausiose gatvelėse dėl prieš tai pralaimėtos šachmatų partijos su kursioku. Taigi, pakeliaukit jeigu galit su naujais draugais! ;)
Edmundas, Nyderlandai
Groningene gyvenau prie pat gražaus parko. Jame prieš tai buvau tik 1 kartą ir tai tik praėjau greitomis, nelabai besižvalgydama kur ir kas. Išėjusi į miestą pasivaikščioti, nutariau, kad reikia grįžti namo per parką, nes taip greičiau nuo tos vietos, kur tada radausi. Tik įžengusi į parką, žinojau, kad reikia visada eiti tiesiai ir išlysiu šalia namų. Deja, bet tą dieną kaip tyčia parke buvo maisto festivalis su gausybe "food trucks” ir dar daugiau žmonių, kurie tikrai nedavė gero prie mano orientacinių sugebėjimų. Spėju ėjau namo gal 30-40 minučių ir ties viduriu parko supratau, kad pasiklydau ir net nežinau ar teisinga kryptimi einu namo. Teko išsitraukti navigaciją, kuri parodė, kad mano namai yra už 3 minučių, tiesiog reikėjo paėjėti tiesiai. Tad ši planuota kelionė namo tikrai nebuvo trumpesnė, bet dar sugebėjau ir pasiklysti pakeliui, nors net bebuvo kur. Tad būsimiems studentams linkiu turėti pakrautą telefoną ir internetą, nes tikrai nežinai kada gali pasiklysti, net jei ir esi 3 minutės nuo namų!

Nori pasidalinti savo nuotykiais užsienyje? Siųsk juos enrika@kastu.lt