Studento istorija

Dovilė Valančiūtė

Dovilė Valančiūtė

Šalis
Netherlands
Universitetas
Radboud University
Programa
Anthropology and Development Studies
Diplomo laipsnis
Master

Vilniaus universitete baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos studijas nusprendžiau padaryti pertrauką nuo mokslų iki akimirkos kai surasiu tikrai patinkančią ir tinkančią studijų programą. Prabėgus trejiems metams nuo bakalauro baigimo pradėjau intensyviai ieškoti anglų kalba dėstomų antropologijos magistro studijų užsienio šalyse, ten kur šis mokslas turėtų gilesnes šaknis. Kastu.lt tinklalapyje aptikau Radboud universiteto siūlomą „Anthropology and Development Studies“ magistro programą, kuri mane sudomino, tad pasidomėjau apie ją daugiau. Ši programa buvo labiausiai iš mane sudominusių dėl to, jog ji yra labai specializuota. Įstojus reikia pasirinkti vieną iš dviejų krypčių: „Development Studies“ arba „Anthropology of Mobility“. Aš pasirinkau antrąją kryptį.

Tik pradėjus stojimo procedūras, universitetas su studentais aktyviai bendrauja, atsako į visus iškilusius klausimus (taip pat ir studijų metu). Be to, prieš mokslo metų pradžią yra organizuojama orientacinė savaitė, kurios metu naujieji studentai supažindinami su universitetu, Nijmegen miestu, taip pat tai yra puiki galimybė susipažinti su studentais iš visų pasaulio kampelių. Pats Nijmegen miestas yra nedidelis ir jaukus, su dviračiu gali labai greitai nukakti iki reikiamos vietos. Kadangi mieste yra tiek daug jaunimo, visada galima susirasti įdomios veiklos, o susikalbėti anglų kalba su vietiniais olandais nėra problemų.

Dar vienas didelis pliusas yra tas, jog pats universitetas kartais įdarbina studentus. Nors dažniausiai darbai universitete reikalauja olandų kalbos, tačiau taip pat yra galimybė įsidarbinti ir jos nemokant. Įstojus ir prieš pat išvažiuojant į Olandiją universiteto tinklalapyje pamačiau skelbimą, jog „International Marketing and Recruitment Department“ ieško studentų, kurie galėtų dirbti anglų kalba. Taigi, nuvykusi jau turėjau suplanuotą pokalbį dėl darbo ir rugsėjo viduryje jau pradėjau dirbti. Tad mano patarimas būtų tiesiog nesnausti ir ieškoti, darbą rasti tikrai įmanoma!

Galų gale, esu labai patenkinta savo sprendimu. Studijos labai skiriasi nuo tų, kurias turėjau Lietuvoje. Jos yra intensyvios, todėl naujokai turėtų neišsigąsti gavę namų darbų jau pirmą savaitę. Tačiau kartu jos labai įdomios ir motyvuojančios. Mano kurso studentų grupė yra gana maža, studentai su dėstytojais bendrauja laisvai, yra skatinami reikšti savo nuomonę, dauguma paskaitų vyksta diskusijų principu. Be to, universitetas skatina studentus atlikti praktiką ne tik Olandijoje, bet tose šalyse, kuriose geriausia ją daryti priklausomai nuo studentą dominančio dalyko. Manau, kad Radboud universitetas yra puikus pasirinkimas motyvuotiems, norintiems save išbandyti ir darbštiems studentams, kuriems jis tikrai padės pasiekti savo tikslų!
Atgal į sąrašą
Kita istorija