Studento istorija

Žymantė Kesylytė

Žymantė Kesylytė

Šalis
Netherlands
Universitetas
The Hague University of Applied Sciences
Programa
Industrial Design Engineering
Diplomo laipsnis
Bachelor
Visada buvau tikra, jog studijuosiu Lietuvoje, ten gyvensiu ir dirbsiu, nes be galo myliu savo šalį ir esu tikra, jog dažnas žmonių nepasitenkinimas gyvenimu Lietuvoje yra nepagrįstas. Tačiau dvyliktoje klasėje supratau, jog gyvenimas užsienyje man būtų nuostabus nuotykis ir iššūkis. Ši mintis manęs nepaleido, kol galiausiai nusprendžiau, jog būtent studijos užsienyje - pats geriausias būdas pagyventi svetur, pažinti daugiau pasaulio įvairenybių ir žmonių. O vėliau, sukaupus tokios patirties ir žinių, vėl sugrįžti namo ir visa tai panaudoti.
Po šio apsisprendimo sekė kita dilema. Jau žinojau, ką noriu studijuoti, beliko surasti vietą, kuri man būtų tinkama. Mąsčiau ir apie Italiją, ir apie Daniją, tačiau galiausiai nusprendžiau vykti į Nyderlandus. Šią šalį pasirinkau dėl kelių priežasčių. Pirmiausia – rasta man patinkanti studijų programa. Taip pat – anglų kalbos paplitimas. Dar mane žavėjo šalies miestų grožis. Žinoma, buvo ir didelių abejonių, tačiau vis dėlto, apsispręsti reikėjo.
Tuomet pradėjau ruošti dokumentus, domėtis ir laukti kelionės. Šiame etape be galo padėjo KASTU komanda. Atsakė į visus klausimus, kurių kyla tiek daug, rūpinosi ir domėjosi mano stojimu. Ir svarbiausia – atliko visą formalią stojimo procedūrą. Įstoti į universitetą nebuvo sunku, tiesą sakant to net nepajutau – įkėliau dokumentus, parašiau motyvacinį laišką, surinkau rekomendacijas ir sudėjusi rankas laukiau atsakymo, kuris buvo teigiamas! 
Mokslų pradžia buvo labai įdomi, pilna iššūkių, netikėtumų, džiaugsmų ir ilgesio. Vienas labiausiai mane žavinčių dalykų – tarptautiškumas. Per kelias dienas susipažinau su tokia daugybe skirtingų tautybių bei kultūrų žmonių! Dabar, praėjus maždaug 2,5 mėn., jau galiu šiek tiek papasakoti apie savo studijas. Mokslai yra orientuoti į praktiką, dirbame dizainerių grupėse, turime realius projektus, kuriuose pritaikome gautas teorines žinias. Atsiskaitymų sistema yra labai unikali – esame tikrinami kas penkias savaites ir egzamino metu tarsi imituojamas darbo pokalbis su vertintojais. Tai reikalauja daugiau pasiruošimo, tačiau priverčia stipriau įsigilinti ir suprasti tai, ko mokaisi. 
Gyvenimas Olandijoje yra labai įvairus. Mokausi Hagoje, trečiame pagal dydį mieste, kuris man be galo patinka savo harmonija. Jame yra žmonių, tačiau netenka spaustis grūstyse. Nėra daug triukšmo, tačiau miesto apmirusiu tikrai nepavadintum.  Asmeniškai man,  gyvenimas čia nė iš tolo neprilygsta gyvenimui Lietuvoje, tačiau šiam laikotarpiui tai yra tobula vieta naujoms pažintims, išbandymams ir savarankiško gyvenimo pradžiai.
Jei dvejoji, ar išvykti, ar likti, nuspręsk, ar nori iššūkių, netikėtumų ir nuotykių. Manau, jog tokia patirtis yra didžiulis indėlis į savo asmenybę, požiūrį į pasaulį, skirtingus žmones bei gebėjimą gyventi atsakingam už save. Kiekvienam, planuojančiam studijas užsienyje, linkiu drąsos žengti pirmą žingsnį ir sėsti į lėktuvą, o vėliau viskas klosis savaime, visos baimės, atsirandančios prieš išvykstant, tampa juokingai niekingos ir nieko vertos. 
"
Atgal į sąrašą
Kita istorija