Studento istorija

Linas Jonaitis

Facebook
LinasJon

Linas Jonaitis

Šalis
Netherlands
Universitetas
Saxion University of Applied Sciences
Programa
International Human Resource Management
Diplomo laipsnis
Bachelor

Būdamas dar ganėtinai jaunas naršiau lietuviškus forumus ir užklydau į studijų užsienyje sekciją. Skaitydamas žmonių istorijas supratau, kad aš noriu studijuoti užsienyje. Po kiek laiko būdamas dvyliktokas pradėjau pildyti stojimo formas ir važiavau su KASTU į Nyderlandų eurotripą. Tik aplankius pirmą universitetą supratau, kad Nyderlandai yra ta šalis, kurioje noriu studijuoti. 

Iš pradžių svarščiau kur studijuoti ir turėjau du variantus - Danija ir Nyderlandai. Apmąsčiau abiejų šalių minusus ir pliusus ir galų gale pasirinkau Nyderlandus dėl aukštos studijų kokybės. Įstoti buvo labai paprasta su KASTU pagalba. Be šios organizacijos man būtų iškylę begalė klausimų į kuriuos neturėčiau kas atsakytų. Man atrodo daugiau nei pusė metų rašiau el.laiškus KASTU su įvairiais klausimais. 

Pirmi studijų mėnesiai buvo labai smagūs. Dalyvavau orientacinėje savaitėje į kurią rekomenduočiau visiem užsiregistruoti, nes ten susipažinau su žmonėmis, kurie tapo mano draugais. Nuo pat pirmos paskaitos prasidėjo mokymosi procesas kas buvo ganėtinai keista, bet tuo pačiu susipratau, kad reikės įdėti daug laiko mokslams. Dėstytojai čia kaip draugai ir į juos visi kreipiasi vardais. Paskaitos vyksta nedidelėse grupėse, po maždaug 17 žmonių, kuriose visa teorija taikoma praktiškai, realiame pasaulyje. 

Man labiausiai patinka Nyderlandų kultūra ir jų vietinių tiesmukiškumas. Taip pat dar džiaugiuosi pasirinkęs studijas nedideliame mieste, nes čia mažesnės nuomos kainos nei kitur. Kadangi mokausi nedideliame mieste darbą buvo labai paprasta susirasti. Pradėjus kalbėti apie darbą su bendrakurse ji tą pačią dieną parodė restoraną, kuriame trūksta darbuotojų ir dabar aš dirbu jame. Ko labiausiai nesitikėjau čia, tai kad mano studijų programoje bus tiek olandų ir vokiečių. Mano grupėje iš 17 žmonių tik 5 yra 'tarptautiniai' studentai neįskaičiuojant Vokiečių. Tačiau nesenai sužinojau, kad mano studijų programa nėra populiari tarptautiniams studentams.

Svarstantiems apie studijas užsienyje rekomenduočiau rašyti studentams, kurie mokosi tau patinkančiame universitete ir keliauti į KASTU eurotripą. Šie dalykai man padėjo suprasti, kad aš tikrai noriu mokytis užsienio šalyje. 

P.S. nepagailėkit pinigų dviračiui, nes su juo važinėsit kiekvieną dieną ir pirkit jį iš  olandiškų skelbimų puslapių.

Atgal į sąrašą
Kita istorija