Studento istorija

Deivydas Arlauskas

Šalis
Netherlands
Universitetas
Avans University of Applied Sciences
Programa
International Business
Diplomo laipsnis
Bachelor

Manau buvo pakankamai daug veiksnių, kurie lėmė mano pasirinkimą studijuoti užsienyje, bet pagrindiniai būtų: noras išeiti iš komforto zonos, pamatyti pasaulį, pradėti savarankišką gyvenimą, nugalėti įvairius įšūkius ir iš jų pasimokyti. 

Pasirinkau studijas Olandijoje, nes Olandija turi daugybę žmonių iš visų pasaulio kraštų, norėjau pažinti kitas kultūras.
Įstoti į šį universitetą buvo labai lengva, ypač kai nebuvau pats geriausias mokinys mokykloje, tai tikėjausi žymiai sudėtingesnių užduočių norint įstoti. Kastu man labai padėjo viską paaiškindami, sutaupė begalę laiko, visą informaciją labai aiškiai pateikė, bei vos ne viską už mane padarė. Esu jiems labai dėkingas.

Šie pirmieji mėnesiai prabėgo labai greit, labai džiaugiuosi jog išdrįsau atvykti studijuoti čia, visiškai kitas gyvenimas, laisvė, pavyksta užsidirbti ir išlaikyti save. Vienas didžiausių sunkumų Olandijoje buvo, susirasti gyvenamąją vietą, tačiau man labai pasisekė jog universitetas suteikė kambarį metams. O kitiems metams tikiuosi susirasiu kur prisiglausti.

Tikėjausi jog bus labai sunku mokytis ir neturėsiu laisvo laiko, tačiau čia mokslai yra žymiai lengvesni nei Lietuvoje. Turiu laiko darbui, sportui, draugams bei vakarėliams. 

Aš norėčiau pasakyti, jog jeigu pradėjote domėtis apie studijas užsienyje- nedvejokite per daug. Visi mano dabartiniai draugai iš įvairiausių šalių yra laimingi jog pasirinko išvykti į užsienį. Čia prasidės jūsų savarankiškas gyvenimas, įvairūs sunkumai, kuriuos išspręsti nėra taip sunku kaip atrodo. Išmoksite gyventi savarankiškai, išsikelsite naujus tikslus, pamatysite naują pasaulį bei naujas galimybes. Gali būti baisu dėl anglų kalbos žinių, tačiau yra žmonių su skirtingais anglų kalbos lygiais, bet tai nesukelia problemų bendravime. Aš pats paskaitose būdamas verčiu kai kuriuos žodžius per vertėją, bet viską pavyksta suprasti ir padaryti nors ir nesu labai pasitikintis savo anglų kalbos žiniomis.

Atgal į sąrašą
Kita istorija