Studento istorija

Živilė Lašaitė

Živilė Lašaitė

Šalis
England
Universitetas
Huddersfield University
Programa
International Business
Diplomo laipsnis
Bachelor

Prasidėjus dvyliktiesiems mokymosi metams pradėjau sukti galvą – kuo gi aš noriu būti užaugusi? Visą laiką domėjausi politika, tačiau ryžtis stačia galva pasinerti vien tik į ją buvo baisoka. Lietuvoje galėjau rinktis arba politologiją, arba verslo studijas, todėl labai ilgai dvejojau ir svarsčiau, ką man daryti. Vieną rytą prabudau ir supratau, jog noriu pakeisti savo gyvenimą 100%. Kas pirmiausiai šovė į galvą? Studijos užsienyje. Pradėjau ieškoti informacijos internete. Sužinojau, jog jei noriu stoti per kastu.lt – man liko dvi savaitės sutvarkyti visiems reikalingiems dokumentams. Iš pradžių nieko labai nesitikėjau – galvojau, jog pajuokausiu ir viskas.
Išsiunčiau dokumentus i Olandijos, Škotijos ir Anglijos universitetus. Labai nustebau, kai gavau kvietimus mokytis visuose pasirinktuose universitetuose. Sunkiausias klausimas – kur vis dėlto keliauti? Pasirinkau Angliją. University of Huddersfield. Didžiausi pliusai buvo ideali specialybė ir geriausias draugas, kuris taip pat čia įstojo. Dviese, pajuokaudami, tvarkėme paskolos ir stipendijos dokumentus. Labai apsidžiaugiau, sužinojusi, jog gavau ne tik paskolą, bet ir universiteto stipendiją.
Pirmieji studijų mėnesiai buvo nepakartojami. Pirmosiomis dienomis nieko daugiau nekartojau tik „OMGOMGOMGOMG“. Universitetas – modernus, dėstytojai – visada pasiryžę padėti. Studentai gali į juos kreiptis tiek dėl mokymosi, tiek dėl asmeninio gyvenimo klausimų. Įspūdingiausias dalykas – biblioteka, įrengta per 6 aukštus.
Dvejojantiems dėl studijų užsienyje patarčiau pirmiausiai įvertinti save: ar ištversi be namų ir draugų? Ar mokėsi prisitaikyti naujoje aplinkoje? Jai taip, tada pirmyn krautis lagaminų.

P.S. Svarbiausia: atkeliaukite prieš Freshers Week – tai puiki galimybė susirasti daugybę draugų ne tik iš universiteto, bet ir iš miesto, nes visur vyksta vakarėliai, daugybė atrakcijų, nuolaidų ir išpardavimų :)
Atgal į sąrašą
Kita istorija