Lapland University of Applied Sciences

Tornio/Rovaniemi
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Lapland University of Applied Sciences – studijos Kalėdų senelio gimtinėje!

„Studijavau Laplandijoje“ – toks CV neabejotinai atkreips kiekvieno darbdavio dėmesį. Ir ne tik dėl to, kad visi giliai viduje jaučiame nostalgiją Kalėdų seneliui. Suomijos švietimo sistema – viena geriausių pasaulyje, o studentų mokymosi rezultatai neapleidžia reitingų viršūnių, taigi suomiškas diplomas jau eilę metų išlaiko tikrą „kokybės ženklą“. Verta pabrėžti ir tai, kad tolimoje šiaurėje susibūrusi studentų bendruomenė iš viso pasaulio, o tai – neįkainojama patirtis!

Ramybė ir kokybė

Ramybė ir kokybė – du pagrindiniai žodžiai apibūdinantys studijų kasdienybę Lapland University of Applied Sciences. Šiaurė Tau pasiūlys visa tai, ką pažįsti ir šiek tiek daugiau: daugiau sniego, Šiaurės pašvaistę, dar daugiau ramybės, miškų ir ežerų. Universitete, taip pat patirsi skandinaviško minimalizmo: paskaitos vyks nedidelėse grupėse, jas palengvins modernios technologijos, nepasimesti leis tvarkinga sistema.

Moderniausias žvilgsnis į ateitį

Turbūt Tau ne paslaptis, kad Skandinavai visada žengia žingsniu priekyje. Jie – socialinių, technologinių ir kitų inovacijų lyderiai bei puikios ekonomikos puoselėtojai, taigi paskaitų metu turėsi iš ko semtis pačios geriausios patirties: pradedant informatikos žiniomis, baigiant verslo inovacijomis, vystymu bei pritaikymu pasaulinėse rinkose.

Socialiai atsakinga aplinka

Lapland University of Applied Sciences susipažinsi su pačiomis moderniausiomis vertybėmis ir psichologija, išmoksi atsakingo požiūrio bei pasisemsi entuziazmo pritaikant savo žinias gražesnio pasaulio kūrimui. „Laiminga šiaurė – laimingas pasaulis“, sako universiteto bendruomenė ir neklysta – juk visos žemės klimatas priklauso nuo to, kas vyksta arktyje. Žinoma, čia neapsiribojama tik ekologinėmis idėjomis.

Būsi Kalėdų senelio kaimynas

Jeigu studijuosi Lapland University of Applied Sciences, gali būti, gyvensi prie pat Rovaniemi miestelio, kuriame yra Kalėdų senelio būstinė! Tikra šventinė dvasia garantuota ilgiau nei įsivaizduoji! Elniai, kinkiniai, dovanos, turistai – tai miestelio kasdienybė. Žinoma, jei norėsi veiklos, nebūtina tapti Senelio padėjėju – universitete vyksta daugybė renginių skirtų ne tik vietiniams, bet ir gausiai tarptautinei bendruomenei, taip pat galima priklausyti studentų draugijai „ROTK“ ir prisidėti visa tai organizuojant. Visi aplinkiniai miesteliai yra už nedidelių, dažnai tiesiog dviračiu  pasiekiamu atstumu, todėl nesunkiai galėsi tyrinėti apylinkes.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas
  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.

  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai
  • Anglų kalbos žinių lygis bus patikrintas stojimo egzamino metu, todėl laikyti IELTS arba TOEFL egzamino nereikia.

Priklausomai nuo programos, kurią studijuosi, gyvensi:

  • Kuntotie gyvenvietėje (vos 3km nuo garsiojo Rovaniemi). Čia universitetas tarptautiniams studentams yra rezervavęs kelis namus, kuriuose galima gyventi  1-2-jų vietų kambariuose su bendra virtuve ir vonia. Kad gautumėte kambarį, turite užpildyti išsamią anketą čia: https://www.das.fi/English/Home

  • Kemi ir Tornio gyvenvietėse. Išsamią informaciją ir paraišką, kurią reikės užpildyti rasi čia.

Jeigu turi  abejonių ar klausimų, drąsiai kreipkis adresu:

Mr Jukka Ikäläinen
Accommodation officer
Tel. +358 50 461 2335
Email: jukka.ikalainen(eta)lapinamk.fi

Atkreipkite dėmesį, kad daugeliu atvejų reikia sumokėti depozitą bei nuomą už visą semestrą į priekį!