Häme University of Applied Sciences (HAMK)

Hämeenlinna
 • Committed to identifying and solving societal challenges and building innovative solutions
 • Small class sizes ensure that teaching is engaging and lecturers have more time for individual students
 • Studies are practical-oriented and include real-life projects for businesses. Our students have strong contacts with local companies
 • There are options for student exchange. HAMK has more than 100 partner institutions around the world
 • Possibility to complete a double degree in cooperation with our partner institutions abroad
 • The environment at HAMK is multicultural and international. We have students from over 65 different countries
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Häme University of Applied Sciences (HAMK) yra besimokanti ir tyrinėjanti žmonių bendruomenė, kuri siekia daryti teigiamą poveikį pasauliui

HAMK yra maždaug 9 000 žmonių komanda, kurianti bioekonomikos, sveikatos, švietimo, verslo, dizaino ir technologijų ateitį. Jų veikla apima septynis miestelius internete ir tarptautiniu mastu. Mes suteikiame išskirtinius įrankius ir aplinką savo studentams, darbuotojams ir partneriams dirbti ir bendradarbiauti kartu atlikant naudingus veiksmus.

Apdovanotas už kvalifikaciją

The Finnish Education Evaluation Centre (FINEEC) universitetui suteikė kokybės garantą. Šešerius metus (pradedant 2016 m.) jis gali save vadinti geriausiu iš geriausiųjų. Už ką? Universiteto bendruomenė siekia ne tik aukščiausių mokymosi rezultatų, bet ir aktyviai reaguoja į įvykius ES ir pasaulyje, ruošia rinkai reikalingus specialistus, kurie mokėtų prisitaikyti ir būtų inovatyvūs. Susidomėjai? Daugiau informacijos rasi čia.

Tik kokybiškas mokslas iš profesionalų lūpų

Universitete dirba itin aukštos kvalifikacijos darbuotojai, kurie gerai išmano ne tik dalyko teoriją, bet ir praktiką, taiko moderniausias šiuolaikines technologijas.

Universitete yra ir pedagogų rengimo centras. Jis seniausias ir geriausiai vertinamas visoje Suomijoje. Tad jei domina pedagogika, jauti, kad gali išmokti suomiškai, nedvejok – ten mokytojai per metus uždirba daugiau nei 40 tūkst. Eur.

Studijos paremtos fiziniu patyrimu, sukurta išlavinta žiniatinklio mokymo sistema. Pačios moderniausios edukacinės technologijos ir e-mokymasis, jungiamas su betarpišku fiziniu mokymusi (face-to-face). Retkarčiais galėsi paskaitas sekti gulėdamas prie ežero ar planuodamas susitikimą su draugais.

Vieno diplomo per mažai?

Universitetas siūlo įgyti dvigubą laipsnį, keliant kvalifikaciją partnerių institucijose. Tai multikultūrinis internacionalinis universitetas. Čia mokosi studentai iš daugiau nei 40 skirtingų šalių!

Bendradarbiauja su pasauliu

Suomijos universitetai turi gilias bendradarbiavimo su Europos universitetais tradicijas, ypač atliekant mokslinius tyrimus. Häme University of Applied Sciences – ne išimtis.  Pastaraisiais metais Suomijos universitetai tiesė naujus tiltus švietimo srityje – buvo pasirašyta šimtai susitarimų, leidžiančių tiek studentams, tiek ir dėstytojams vykdyti tarptautinius projektus, vykti stažuotis.

Kreipiamas dėmesys į tai, kad universitetuotse būtų vykdomos studijų programos studentams iš kitų šalių. Anglų kalba dėstomi arba atskiri dalykai, arba taip komunikuojama visų studijų metu.

Studijuodamas šiame universitete turėsi galimybę studijuoti ne tik Suomijoje, bet ir kitose šalyse. Universitetas sudarė sutartis su daugiau nei 100 ES ir pasaulyje veikiančių universitetų, todėl pasirinkus šį universitetą, galima pamatyti ir dar daugiau pasaulio – keliauti pusmečiui ar metams į kitą šalį.

Dėstytojai lyg draugai

Čia dėstytojai nevaidina dievų, o yra žmogiški, stengiasi palaikyti draugiškus santykius su visais studentais. Tai – ne mitas, o Suomijos švietimo sistemos pagrindas.

Dėstytojai paskaitų neskaito milžiniškoms auditorijoms, todėl skiria dėmesio kiekvienam studentui individualiai. Vadinasi, visi neaiškumai bus išspręsti, o klausimai – akimirksniu atsakyti. Čia mokytis patogiau nei gali pagalvoti.

Häme miesto privalumai

Häme universitetas įsikūręs šalies pietuose. 100 kilometrų spinduliu rasi didžiausius šalies miestus – sostinę Helsinkį, pramonės centrą – Tamperę, istoriniu paveldu garsų Turku. Čia įgyvendinsi vaikystės svajonę ir aplankysi Trolių Mumių slėnį, nepamirštamų nuotykių dvasia užsidegsi Sarkaniemi parke, paragausi tradicinio suomių patiekalo – kalakukko, o jei drąsos netrūksta – tai ir maitokalakeitto. Kas čia per keiksmažodžiai? Atvyk į Suomiją, sužinosi dar ne tokių dalykų. Pavyzdžiui, galėsi dalyvauti mobiliojo telefono metimo varžytuvėse.

Jei maža įspūdžių ežerų krašte, šalia universiteto yra ir tarptautiniai oro uostai. Vadinasi, visai lengvai apkeliausi ir pasaulį, ir be problemų savaitgaliui galėsi grįžti namo.

 

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. Išrašą būtina pildyti kompiuteriu, o NE RANKA.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą.

 

Pastaba! 

1. Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

2. Priėmimas į HAMK vyksta vienu iš dviejų būdų:

 1. Brandos atestato pažymiai - bendras pažymių vidurkis ir matematikos pažymys privalo būti ne mažesnis nei 7.
 2. SAT testas

Studentai, kurie neatitinka pažymių reikalavimų, gali laikyti SAT testą. Testo rezultatus būtina pateikti kartu su stojimo anketa.

Testas susideda iš kelių dalių:

 • Skaitymo
 • Rašymo
 • Kalbėjimo
 • Matematikos

HAMK reikalauja mažiausiai 500 balų iš skaitymo rašymo ir kalbėjimo dalių ir 500 iš matematikos.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinios patikrinamos vienu iš šių būdų:

 • Turėti ne mažesnį nei 7 anglų kalbos pažymį Brandos atestate
 • Laikant SAT testą - atliekamos anglų kalbos užduotys

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

 

Anglų kalbos reikalavimai

 • Anglų kalbos žinios patikrinamos stojamojo egzamino metu (apie stojamąjį egzaminą žmogus informuojamas elektroniniu paštu). Egzaminas vyksta online būdu.

 

 Hämeenlinna mieste

Į Hämeenlinna miesto Student Housing Foundation (HOPS) nuomojamų kambarių kainą įeina visi komunaliniai mokesčiai ir paslaugos (kaip elektros, vandens, interneto). Tačiau turėk omenyje, kad butai dažniauisia būna be baldų. Čia gali apie tai paskaityti daugiau: https://www.hops.fi/en/local-info/

Nuomos kainos mėnesiui:

 • Kambarys bute su kitais studentais 304€  – 365€ 
 • Studio tipo butas apie 502€

Valkeakoski mieste

Valkeakoski mieste yra dveji studentų bendrabučiai. Abu juos administruoja Valkeakosken Asunnot Oy įmonė.

 • Jų kontaktinė informacija yra: www.valkeakoskenasunnot.fi/ Address: Valtakatu 22-24, 37600 Valkeakoski, Tel: +358 40 335 6071 , darbo laikas – darbo dienomis nuo 9:00 ryto iki 12:00 val. Savaitgaliais nedirba.
 • Tam, kad susirastum apgyvendninimą viename iš studentų apartamentų turi užpildyti formą.

Pildyti reikia tik vieną formą.

Kaip pildyti šią formą?

 • Ją gali užpildyti paspaudus aukščiau nurodytą nuorodą ir viską užpildyti online būdu ir paspaudus mygtuką Send ją išsiųsti. Valkeakosken Asunnot Oy neatsakinėja į e-mail‘us. Pateiktos formos atsakymai bus paskelbti tau e-mail‘u (taigi labai atidžiai pildyk formą ir nurodyk teisingą informaciją) Rugpjūčio pradžioje.
 • Formą užpildyti ir išsiųsti gali kada nori, tačiau turėk galvoje, kad ji galios tris mėnesius, po trijų mėnesių formą reikia atnaujinti, jeigu nori gauti pasiūlymą. Tau reikės pridėti priėmimo laiško ir universiteto į kurį įstojai. Kambarį bendrabutyje gaus tie, kurie bus atsinaujinę savo Valkeakosken Asunnot Oy  online formą.
 • Nuomos kainos svyruoja tarp 360-678 eur. Žmogui per mėnesį (į kainą įskaičiuota elektros ir vandes mokesčiai, tačiau už internet reikės mokėti papildomai). Kaina priklauso nuo vietos ir gyvenamosios vietos būklės. Visada prieš apsigyvenant ir gaunant kambario raktus yra prašoma sumokėti vieno mėnesio depozitą. Dauguma kambarių nėra apstatyti taiga tuo reikės pasirūpinti patiems. Studentų apartamentuose nėra skalbimo mašinos, tačiau private skalbykla yra netoliese (Lempääläntie 19). Apartamentų dydžiai įvairus – nuo vieno iki dviejų kambarių su virtuve ir vonia.

Šiuo metu yra du pastatai, kurie specialiai rezervuoti studentams:

Pajutie 1

 • Kaina: 380 – 495 eur/per mėnesį
 • Vieta: iki universiteto apie 750 metrų
 • Būklė: vidutiniškai naujas pastatas
 • Artimiausia parduotuvė: Siwa (bakalėjos prekėms)
 • Extra: arčiausiai esantis būstas prie universiteto, bet kiek toliau nuo miesto centro

Lempääläntie 43

 • Kaina: 370 – 690 euros/month
 • Vieta: iki universiteto apie 1.5 km
 • Būklė: geras pastatas, jame dažniausiai apsigyvea exchange studentai
 • Artimiausia parduotuvė: K-market, S-market (bakalėjos prekės)
 • Extra: arčiausiai prie miesto centro esantis būstas studentams 
 • Už baldus per mėnesį reikia susimokėti €60, kambaryje, kurį daliniesi su kitu studentu už baldus per mėnesį reikia mokėti €30 (baldai yra ne visuose kambariuose)

Riihimäki

Studentų gyvenamosios vietos Riihimäki'yje yra Peltosaari ir juos administruoja HOPS (Studentų gyvenamųjų vietų fondas Riihimäki regione). Dauguma čia esančių apartamentų dalinasi du arba trys studentai, butuose yra virtuvė ir vonia su tualetu. Šie studentam skirti apartamentai yra 500 m. nuo traukinių stoties, o nuo universiteto fakulteto nutolę 1 km.  Šalia yra parduotuvių, sporto salė ir kt. 

Bendrame apartamentų kambaryje galima žaisti stalo tenisą, taip par yra skalbykla ir sauna. Skalbykloje skalbimo mašinomis ir džiovyklėmis galima  naudotis nemokamai.

Mėnesio nuomos kaina yra apie €264 – 358 . Į šių apartamentų kambario nuomos kainą yra iskaičiuota komunalinės išlaidos, kaip pvz elektra, vanduo, taip pat ir internetas, skalbimo mašina, stalo tenisas.

Išsinuomavus kambarį šiuose apartamentuose būtina sumokėti depozitą, kuris yra apie €250, kai pasirašinės nuomos sutartį, jam bus suteikta informacija kaip pervesti depositą ir duodama savaitė tam padaryti.

ČIA daugiau informacijos apie detales.