Arts University Bournemouth

Poole/Wallisdown
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Arts University Bournemouth – vartai į kūrybines industrijas

Arts University Bournemouth (sutrumpintai - AUB) yra viena iš retų aukštojo mokslo institucijų Jungtinėje Karalystėje, siūlančių studijas menų, dizaino, žiniasklaidos bei performanso srityse. Universitetas teikia specializuotą aukštąjį išsilavinimą jau daugiau nei šimtmetį ir gali pasigirti puikia nacionaline bei tarptautine reputacija.

Kodėl verta rinktis AUB?

 • Dinamiška aplinka darbui, kūrybai bei mokslui;
 • Kūrybiška bendruomenė, kurioje galimos įvairios kūrėjų kolaboracijos;
 • Akademinis kūrybiškumo ugdymas – keičiamos nusistovėjusios normos ir kūrybinės karjeros pradžia;
 • Universitetas-lyderis kūrybinių industrijų sferoje.

Glausta universiteto istorija

Arts University Bournemouth, įsteigtas dar 1880 m., šiandien yra tarp Jungtinėje Karalystėje pirmaujančių universitetų, teikiančių aukštos kokybės išsilavinimą meno, dizaino, žiniasklaidos ir performanso srityse.

 • 1880 m. AUB yra įkuriamas kaip specializuotas dailės koledžas;
 • 1963 m. įkuriamas Bournemouth Film School (BFS), kaip AUB dalis;
 • 2012 m. AUB tampa universitetu.

Įdomus faktas: AUB alumnas Nick‘as Robatto pagamino didžiąją dalį specialių prietaisų garsiam televizijos serialui „Doctor Who“.

Aukščiausios kokybės akademinis mokymas

AUB pasižymi puikia reputacija kūrybinio akademinio ugdymo srityje – mokymo kokybė yra įvertinta aukščiausiu balu Jungtinėje Karalystėje (Teaching Excellence Framework). Universitetas siekia sukurti patrauklią akademinę aplinką, kurioje būtų skatinamos naujos idėjos bei iniciatyvos. AUB itin didžiuojasi savo įkvepiančiu būriu dėstytojų, tyrėjų, kūrybinių industrijų praktikų bei specialistų. Visi jie yra tam, kad pasidalintų neįkainojama patirtimi ir padėtų tau pasiekti aukščiausių akademinių rezultatų!

Universiteto miestelis – kūrybinių industrijų mikrokosmosas

AUB universiteto miestelis – tartum gyvas, kvėpuojantis organizmas, kuriame skleidžiasi kūrybiškumas. Apsuptas akį traukiančios architektūros bei bendraminčių kūrėjų bendruomenės, čia galėsi įgyvendinti daugybę nuostabių idėjų. Universiteto miestelis veikia kaip darbo bei kūrybos katalizatorius: čia kasdien eksperimentuojama, kuriamos įvairios naujovės, palaikoma smalsumo bei drąsos dvasia.

Universiteto miestelio erdvės suskirstytos į kaimelius, bulvarus, žaliąją erdvę bei darbo aplinką. AUB miestelyje verda tikras kūrybinis gyvenimas: pakeliui į savo mėgstamiausią kavinę gali sutikti filmavimo komandą, aktorę su Viktorijos laikų kostiumu ar didžėjų, grojantį tavo mėgstamą muziką pačiame dienos darbymečio įkarštyje. Neveltui sakoma, jog AUB miestelis – tai tikras kūrybinių industrijų mikrokosmosas!

 

Kūrybiškumas, paverčiamas karjera

Tie, kurie sako, jog kūryba negali virsti gerai apmokama karjera, klysta. AUB – tai ne vieta hobiui, o praktiškas universitetas tiems, kurie turi dideles ambicijas paversti savo kūrybinę veiklą karjera. AUB – pirmaujantis specializuotas universitetas Jungtinėje Karalystėje pagal absolventų įsidarbinimą (Times Higher Education). Paskutiniųjų penkių metų universiteto absolventų įsidarbinimo rodiklis – net 97 % (!).

Studijos AUB - tai vartai į 92 milijardų svarų vertės kūrybinių industrijų sektorių, kuris auga sparčiau nei bendra JK ekonomika ir sudaro 1 iš 11 visų darbo vietų. Kūrybinės industrijos – tai sektorius, kuriame visuomet laukiamos naujos idėjos, naudingos iniciatyvos ar jaudinandys projektai. Jei sieki dinamiškos bei perspektyvios karjeros, darbas kūrybinėse industrijose yra kaip tik tau.

Bendradarbiavimo galimybės - už kiekvieno kampo

Praktika rodo, jog geriausius rezultatus atneša darbas, kurio metu susilieja skirtingos disciplinos. Kiekvienas, esantis AUB, yra kūrėjas, atviras bendradarbiavimui su kitais kūrėjais. Nei vienas AUB mokomas kūrybinis studijų dalykas nėra atskirtas nuo kitų: kryžminis idėjų bei metodų pritaikymas yra naudingas visiems ir būtent tai veikia realiame pasaulyje. Bendradarbiavimo galimybės neapsiriboja vien universiteto miesteliu – čia galimos kolaboracijos ir su kūrybinėse industrijose veikiančiomis įmonėmis.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 6 ir valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau 50%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL - 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Daugybė apgyvendinimo alternatyvų

Unversitetas siūlo platų studentų apgyvendinimo tipų pasirinkimą: nuo studentų bendrabučių iki nuomojamų būstų. Studentams skirti bendrabučiai yra populiariausi tarp universiteto pirmakursių, kadangi galima rinktis gyventi pačiame miesto centre, ramesnėje gyvenamojoje teritorijoje arba vietovėje su vaizdu į pajūrį. Patogumai, kurių nereikėtų nuvertinti: beveik visi studentų bendrabučių kambariai yra įrengti kartu su privačiu vonios kambariu!

Universitetas taip pat rengia privačiam apgyvendinimui skirtas dienas studentams, kurie nėra apgyvendinami bendrabučiuose. Šiomis dienomis gali susitikti su savo būsimais kambariokais bei rasti patikimą būsto šeimininką. Jei dėl įvairių priežasčių negausi universiteto bendrabučio ar nenorėsi nuomotis privataus būsto, yra ir kitų  alternatyvų: Bornmuto miestas turi sėkmingą apgyvendinimo sektorių studentams, pageidaujantiems gyventi su priimančiąja šeima. Jei iš anksto negali apsispręsti, kur norėtum gyventi, atvykęs gali laikinai apsistoti studentams skirtuose nakvynės namuose ir neskubėdamas pasižvalgyti po apylinkes, kol atrasi tinkamą būstą!