Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Stojimo proceso pavyzdys

Pateikiame stojimo proceso pavyzdį, kuris turėtų padėti Tau geriau suprasti,kaip viskas vyksta. 

Į pateikiamą pavyzdį įtrauktos aukštosios iš skirtingų šalių, turinčios skirtingus stojimo reikalavimus. Jeigu Tu pasirinksi stoti tik į vieną šalį ar tik į tas aukštąsias, kuriose nereikia IELTS arba TOEFL testo, Tavo stojimo procesas automatiškai taps trumpesnis ir paprastesnis nei pateikta čia.

 

Martynas yra dvyliktokas ir nusprendė, kad nori studijuoti užsienio aukštojoje mokykloje.

 1. Pirmiausia jis išsirenka norimas programas, naudodamasis studijų paieškos sistema. Jo akį patraukia University of Huddersfield ir London South Bank University siūlomos programos.
 2. Patikrinęs stojimo kalendorių Martynas mato, kad norėdamas stoti į Angliją ir Škotiją, anketą turi atsiųsti iki sausio 10 dienos.
 3. Tuomet jis užsiregistruoja Kastu tinklapyje ir, gavęs patvirtinimą apie sėkmingą registraciją, prisijungia prie savo Kastu anketos.
 4. Martynas perskaito anketos pildymo instrukciją ir sėkmingai užpildo anketą.
 5. Gavę anketą Kastu konsultantai ją atidžiai patikrina ir tik įsitikinę, kad joje nėra jokių klaidų ar netikslumų, siunčia ją Martyno pasirinktoms aukštosioms.
 6. Dar kiek pagalvojęs Martynas nusprendžia, kad taip pat nori pamėginti stoti ir į Danijos aukštąsias mokyklas – VIA University College ir International Business Academy.
 7. Sužinojęs, kad anketą į Daniją jis turi išsiųsti iki kovo 1 dienos, Martynas prisijungia prie savo anketos ir paspaudžia mygtuką „Pranešti apie prioritetų papildymą”. Jį paspaudus atsiveria langas, kuriame Martynas pasirenka norimas studijų programas ir įkelia naują motyvacinį laišką.
 8. Jis žino, kad Danijoje stojimas vyksta prioritetų tvarka, todėl savo pasirinktas aukštąsias išdėlioja prioritetiškai – pirma tą, į kurią nori labiausiai, o paskui tą, kur nori mažiau.
 9. Paspaudęs mygtuką „Siųsti pranešimą“ jis pateikia savo prašymą anketos siuntimui į Danijos aukštąsias mokyklas.
 10. Kastu konsultantai peržiūri naują Martyno motyvacinį laišką, prideda jo pageidaujamus prioritetus ir iki termino pabaigos išsiunčia jo anketą į pirmuoju prioritetu pasirinktą Danijos aukštąją mokyklą.
 11. Tuomet Martynas susirūpina paskutiniu savo stojimo etapu – anglų kalbos testo laikymu. Huddersfield universitetui Anglijoje bei jo pasirinktiems prioritetams Danijoje pakanka Kastu testo, tačiau London South Bank universitetui būtina laikyti IELTS arba TOEFL testą.
 12. Martynas užsiregistruoja IELTS testui, tačiau nusprendžia, kad atsargumo dėlei nori laikyti ir Kastu testą.
 13. Jis išlaiko IELTS testą reikiamu balu, todėl Kastu testo laikyti jam nebereikia. Jis informuoja apie tai Kastu konsultantus ir įkelia savo IELTS testo sertifikatą į savo anketos skiltį „Diplomai“.
 14. Kadangi Martynas stojo į Danijos aukštąsias mokyklas, jam dar reikia sudalyvauti individualiame interviu su universiteto atstovu.
 15. Kai Martynui paskiriama interviu data, Kastu konsultantai su juo susisiekia ir informuoja apie artėjantį pokalbį. Martynas pasižymi datą ir pasirūpina, kad nustatytu laiku galėtų dalyvauti interviu.
 16. Pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje pasirodo sąlyginio priėmimo laiškai. Žinodamas atsakymus iš visų aukštųjų Martynas nusprendžia, kad labiausiai nori studijuoti University of Huddersfield. Tada kitus savo pasirinkimus atšaukia anketoje, taip pranešdamas apie savo apsisprendimą. Matydami jo atšauktus prioritetus Kastu konsultantai informuoja kitas aukštąsias, kad Martynas studijuoti neatvyks.
 17. Išsirinkęs aukštąją Martynas pradeda ieškoti gyvenamosios vietos, kadangi supranta, jog vėliau būsto pradės ieškoti daugybė atvykstančių studentų ir jį susirasti pasidarys labai sunku.
 18. Vasaros viduryje Martynas gauna Brandos atestatą. Nieko nelaukdamas kitą dieną po diplomų įteikimo Martynas nueina į vertimų biurą ir pasidaro oficialų diplomo vertimą. Tuomet įkelia savo atestatą, jo priedėlį bei vertimą į savo anketos skiltį „Diplomai“.
 19. Gavusi Martyno atestatą aukštoji atsiunčia galutinį priėmimo laišką – STOJIMO PROCESAS BAIGTAS! Martynas su džiaugsmu ruošiasi rugsėjo mėnesį prasidėsiančioms studijoms savo pasirinktoje aukštojoje.
   
Skambinti
Siųsk užklausą