Nepasisekė su egzaminais? Turime tau išeitį!

2017-06-09

Nepasisekė laikant valstybinius ar mokyklinius brandos egzaminus? Baiminiesi, jog gautų rezultatų neužteks norimoms studijoms Lietuvoje? Išeitis visuomet yra - ir ji čia pat! Rinkis savo svajonių studijas Anglijoje, Olandijoje arba Danijoje, nes ten motyvacija yra vertinama labiau negu tavo egzaminų rezultatai! Neleisk egzaminų rezultatams sugriauti tavo studijų svajonės! Skaityk šią naujieną ir sužinok į kokias studijų programas gali dar įstoti užsienyje.

Stojimai į Olandijos, Anglijos ir Danijos aukštąsias mokyklas vyksta iki BIRŽELIO 30!
SVARBU - kuo greičiau atsiųsti stojimo anketą per KASTU - tuo didesni šansai įstoti!

Mokslas Nyderlanduose Europos Sąjungos piliečiams kainuoja €2006 metams – tai yra lengvatinė suma, didžiąją dalį programos kainos padengia šalies vyriausybė, o studentas sumoka tik tai, kas lieka. Be to, Nyderlanduose dirbant yra galimybė gauti valstybės teikiamą paramą siekiančią iki € 378. Su šia finansine parama taip pat gaunama ir galimybė visu viešuoju transportu šalyje naudotis nemokamai. Taip pat galima pasiimti paskolą, siekiančią €1061 per mėnesį, lengvatinėmis sąlygomis. 

 • Nyderlandų aukštosios nekreipia dėmesio į stojančiųjų pažymius ar egzaminų rezultatus, todėl įstoti gali ir tie, kurie neturi idealių pažymių tačiau turi daug noro ir užsidegimo mokytis.
 • Nyderlandų aukštosios nemažą dėmesį kreipia į stojančiojo asmenines savybes ir motyvaciją, todėl patartina daug dėmesio skirti motyvacinio laiško rašymui. Taip pat naudinga gauti kuo geresnę ir išsamesnę rekomendaciją.
 • Nors anglų kalbos testas stojant į Nyderlandus nebėra privalomas, Kastu teikia galimybę visiems norintiems laikyti Kastu testą. Papildomai pasimokyti kalbos ir pasitikrinti savo žinias tikrai patartina, kad būtumėte kuo geriau pasiruošę būsimoms studijoms.

Nors mokslas Anglijoje ir kainuoja, tačiau visiems Europos Sąjungos piliečiams teikiama paskola, kuri padengia visą studijų kainą. Svarbiausia dėl paskolos kreiptis iš anksto ir galėsi mokytis kone nemokamai. Paskola teikiama labai palankiomis sąlygomis, todėl jos bijoti tikrai nereikia. Visas detales apie paskolos teikimo sąlygas gali sužinoti čia.

 • Daugeliu atvejų pakanka tik pažymių vidurkio, egzaminų rezultatų nėra prašoma.
 • Be abejo, svarbu parašyti stiprų motyvacinį laišką ir gauti kaip įmanoma geresnę rekomendaciją.
 • Kai kurios Anglijos aukštosios gali paprašyti ir pažymių vidurkio, bet labai neišsigąsk, net ir tos, kurios prašo, dažniausiai reikalauja turėti 7 ar 8.
 • Stojimas į Anglijos universitetus per Kastu yra nemokamas, nereikės mokėti UCAS mokesčio, (sutaupysi ~30€).
 • Stojant į kai kurios Anglijos universitetus būtina išsilaikyti IELTS arba TOEFL anglų kalbos testą (šiam reikalavimui yra išimtys).

Danijos Karalystės aukštojo mokslo institucijose mokslas yra nemokamas. Kastu Danijoje bendradarbiauja su 14 aukštųjų mokyklų ir gali Tau padėti nesunkiai įstoti.Su viena Kastu online stojimo anketą, gali stoti į 8 Danijos aukštąsias/studijų programas. Stojant į daugumą mūsų atstovaujamų aukštųjų Danijoje užtenka išlaikyti nemokamą Kastu anglų kalbos testą. Stojimas į Daniją per Kastu - nemokamas.

 • Danijos aukštosioms mokykloms itin svarbi Tavo motyvacija bei asmenybė, todėl būtina parašyti kokybišką motyvacinį laišką ir pasirūpinti geru rekomendaciniu laišku iš mokytojo ar dėstytojo! Patarimus, kaip rašyti motyvacinį gali rasti čia.
 • Būtina išsilaikyti anglų kalbos testą. Stojant į bakalauro studijų programas gali laikyti Kastu anglų kalbos testą (jis nemokamas) - jį pripažįsta visos Danijos aukštosios mokyklos (išskyrus Aarhus University Herning). 
 • Dar vienas iš išskirtinių Danijos aukštųjų reikalavimų, stojant į Bakalauro studijas - dalykų išklausytų valandų skaičius. Danijos aukštosioms nėra svarbūs Tavo pažymiai ar valstybinių egzaminų balai, tačiau stodamas būtinai turi pateikti 10, 11 ir 12 klasės dalykų išklausytų valandų skaičių. Todėl stojant į Bakalauro studijas, prie Kastu anketos Tau reiks pridėti užpildytą Pažymių išrašą.Pamatei studijų programą, kurią norėtumei studijuoti? Tuomet Tavęs laukia 3 labai paprasti žingsniai:

1. Užpildyk KASTU online stojimo anketą (plačiau)
2. Įkelk į anketą stojimui reikalingus dokumentus
3. Lauk atsakymo ir kraukis lagaminą! :)