Anglija

Bakalauro, tęstinės bei magistro studijos Anglijos aukštojo mokslo įstaigose yra mokamos, tačiau visų pakopų studijoms suteikiamos paskolos. Paskola teikiama iki 2021-08, pradėjusiems studijas po šios datos paskolą studijoms nebus teikiama.

Stojimo anketos mokestis

Stojimo anketos mokestis (UCAS mokestis) stojant į Angliją yra - 30 Eur. (arba 26 GBP). Šį mokestį surenka Kastu ir tavo vardu perveda į UCAS.

 

Kas gali gauti paskolą?

 • Nuo 2021 metų rugpjūčio mėnesio paskolą gali tauti tik turintys pre-settled arba settled statusą.

 • Paskolą gali  gauti visi Lietuvos piliečiai, kurie Lietuvoje ar kitoje ES šalyje gyveno pastaruosius 3 metus;

 • Paskolą magistro studijoms gali gaut asmenys, jaunesni nei 60 metų.

Kokio dydžio paskolą galima gauti?

 • Paskolos bakalauro ir tęstinėms studijoms suma negali viršyti universitetų nustatytos aukštojo mokslo kainos (bakalauro studijų kaina yra 9250£ );
 • Magistro studijoms teikiama paskola makslimaliai gali siekti 10609£ visam studijų laikotarpiui, todėl jeigu tavo pasirinkta programa kainuoja daugiau, perviršį reikės susimokėti savarankiškai.
 • Pinigai pervedami nurodytam universitetui už vienerius metus į priekį (bakalauro ir tęstinių studijų atveju), magistro paskola pervedama į studento sąskaitą.

 Kaip gauti paskolą?

 • Paskolą suteikia Jungtinės Karalystės vyriausybinė organizacija Student Loans Company.  Anketą bakalauro ir tęstinių studijų paskolai gauti rasi čia (užpildytą pavyzdį rasi čia.),  magistro paskolai skirtą anketą rasi čia. Ji pildoma online.
 • Užpildyta anketą kartu su notaro patvirtinta paso kopija reikia išsiųsti anketoje nurodytu adresu.
 • Prašymą dėl paskolos bakalauro studijoms reikia teikti kasmet iš naujo (antraisiais metais kreipimosi procedūra supaprastinta). Tad jei po metų nuspręsi nutraukti studijas, Tau nereikės mokėti už tuos studijų metus, kuriuos praleisi.

 Kaip ir kada reikia grąžinti paskolą už bakalauro ir tęstinių studijų programas?

 • Paskolos grąžinimas priklauso nuo pasirinkto grąžinimo plano;
 • Paskolos grąžinimas priklauso nuo tavo gaunamų pajamų dydžio;
 • Paskolą grąžinti reikia pradėti pirmąjį balandžio mėnesį po studijų baigimo, jei tavo pajamos viršija nustatytą minimalų pajamų lygį*;
 • Paskolos nereikia grąžinti iki tol, kol tavo pajamos neviršija nustatyto minimalaus pajamų lygio*;
 • Jei nepavyksta grąžinti visos paskolos sumos per 30 metų, likusi nesumokėta jos dalis yra nurašoma;
 • Mėnesinė įmoka yra automatiškai nuskaitoma nuo tavo atlyginimo kartu su mokesčiais, tau nieko daryti nereikia.

*minimalus pajamų lygis gyvenant UK: 21000£ per metus arba 1750£ per mėnesį. Gyvenant Lietuvoje: ~14612 Eu per metus arba ~1217 Eur per mėnesį.

Kokios yra paskolos palūkanos?

Palūkanos kasmet yra lygios infliacijos dydžiui. Šiemet – 1.1%

Kaip yra nustatomas mėnesinis įmokos dydis?

Mėnesinis įmokos dydis nustatomas pagal pasirinktą planą ir jam pritaikomą formulę. Detalią informaciją kaip apskaičiuojamas grąžinimas rasi čia.

Kaip ir kada reikia grąžinti paskolą už magistrantūros studijų programas?

 • Paskolos grąžinimui egzistuoja minimalaus atlygio taisyklė. Jeigu žmogus, baigęs studijas pasilieka gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, jis turi uždirbti £21000 per metus, kad būtų laikomas galinčiu grąžinti paskolą. Jeigu žmogus uždirba mažiau nei nustatyta suma, paskolos grąžinti jam nereikia.
 • Jei paskola nėra grąžinamas per 30 metų nuo pirmosios paskolos grąžinimo įmokos, likusi paskolos suma anuliuojama.
 • Grąžinamos sumos dydis yra 6% nuo sumos, kuri viršija nustatytą minimalią £21000 sumą.
Kokios yra paskolos palūkanos?

Palūkanų dydis – RPI (retail price index) 2.6% + 3% = 5.6%

Kaip yra nustatomas mėnesinis įmokos dydis?

Pavyzdys, kaip skaičiuojama suma, kurią tau kas mėnesį reikėtų mokėti tuo atveju, jei paskolą tau reikės grąžinti:

Tarkime, kad studentas paėmė maksimalią £10000 paskolą. Priskaičiavus palūkanas (Palūkanų procentas: RPI šiuo metu yra 0.9, taigi 0.9 + 3 = 3.9% ), suma, kurią jam reikės grąžinti bus £10390.
Šio studento metinės pajamos siekia £23000 per metus. Tokiu atveju jo grąžinama suma yra skaičiuojama nuo £2000 (nes £23000 - £21000 = £2000). 6% nuo £2000 yra £120, taigi pavyzdyje minimam studentui reikėtų Student Loans Company sumokėti £120 per metus arba £12 per mėnesį.

Paskolos magistro studijoms sąlygas taip pat galite rasti šiame dokumente 23 puslapyje.

 

Svarbu! 
Stengiamės pateikti kaip įmanoma tikslesnę informaciją, tačiau kiekvienas skaitantis turi suprasti, jog tai yra tik informacinis gidas, skirtas trumpai supažindinti su pagrindiniais finansavimo aspektais. Norinčius pačios naujausios ir tiksliausios informacijos apie paskolą studijų kainai padengti Anglijoje, raginame detalią informacija pasiskaityti gov.uk tinklapyje (ČIA).

 

Paskolos anketa

Kviečiame pažiūrėti detalią instrukciją, kaip pildyti anketą dėl paskolos! Jei turėsi daugiau klausimų – drąsiai kreipkis į Kastu konsultantus.

Bendros išlaidos

Čia pateikiame keletą lentelių, kurios turėtų padėti Tau susigaudyti, kiek maždaug atsieis pragyvenimas Anglijoje. Prisimink, kad jose nurodytos sumos yra tik apytikslės, todėl tavo išlaidos gali būti kiek kitokios, nei pateikta čia. Tai priklauso nuo asmeninių poreikių, miesto, kuriame gyvensi, to, kokį būstą pavyks susirasti, kur pirksi maistą ir t.t. Taip pat gali būti naudinga apsilankyti šioje svetainėje, kur rasi naujausias visų produktų kainas.

 

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) £ 250-450
Maistas, gėrimai £ 200
Telefonas £10-30
Transportas £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) £ 50-250
Iš viso per mėnesį£ 560-1080

 

Prekė
Kiekis
Kaina
Duona800 g£1.37
Kiaušiniai6 pcs£1.45
Miltai1.5 kg£1.09 
Makaronai800 g£0.99
Ryžiai1 kg£1.21
Bulvės1 kg£1.80
Sūris1 kg£5.35
Sviestas250 g£1.25
Vištienos filė1 kg£5.90
Faršas500 g£3
Jogurtas450 g£1
Sausi pusryčiai750 g£2
Kava250 g£1.86
Pienas1 l£0.89
Sultys1 l£1
Alus "Fosters"12x0.44 l£8
Cukrus1 kg£0.79
Druska750 g£0.29

Pateikiamos maisto kainos - vidutinės, priklausomai nuo parduotuvės, kurioje pasirenkate apsipirkinėti, kai kurių produktų kainos gali būti didesnės ar mažesnės. Daugelis studentų renkasi apsipirkinėti įvairių akcijų metu arba skirtingas prekes perka skirtingose parduotuvėse, palyginę, kur pigiau ir taip sutaupo.