Studento istorija

Justė Šedytė

Justė Šedytė

Šalis
Denmark
Universitetas
VIA University College
Programa
Architectural Technology and Construction Management
Diplomo laipsnis
Bachelor

Laba diena,

Kažkada buvau pažadėjus viską papasakoti, nes pačiai labai trūko informacijos. Taigi, esu Justė, šiuo metu mokausi VIA universitete architektūrą. Savo stojimų laiku stojau į Didžiosios Britanijos (nes ten gyvenau ir dirbau) ir Danijos universitetus. Tačiau mano specialybė Anglijoje buvo labai brangi arba ilgau trunkanti (nemokamai šešeri metai, o jei mokamai (10000 svarų sterlingų per metus), o tuo metu Danija man pasiūlė 3,5 metų nemokamas studijas. Todėl viską apgalvojusi susikroviau lagaminus ir išvykau į naują šalį. Kai stojau, labai rūpestingai apgalvojau visas smulkmenas, o labiausiai trūko informacijos, nes nuomonės labai išsiskyrė. Vieni sakė, kad Danijoje mokytis yra nesąmonė, kiti tai prisiminė kaip geriausius savo jaunystės metus. Dabar supratau kodėl. Gyvendama Londone nesutikau šitokios gausybės skirtingų kultūrų, tiek daug skirtingų žmonių, o čia jie suvažiuoja iš net dar negirdėtų valstybių, kiekvienas su savo "pribambasais" ir skirtingu mąstymu. Pavyzdžiui, lietuvis aukščiau manęs gyvena su tamsiaodžiu iš kažin kur, kuris visus, kiek tik turi batų, laiko šalia lovos ir niekada namie nieko negeria... Todėl kartais gan užsispyrusiems lietuviams būna sunku būti tolerantiškesniems ir prisitaikyti prie skirtingų asmenybių.

Vis prisimenu savo pirmą dieną Danijoje. Atvažiavau, pirmiausia nustebino tai, kad mano miestelis, kuris Danijoje laikomas miestu, mano akimis buvo kaimo dydžio. Antra, nuėjus į parduotuvę akys sužvairavo nuo daniškų kainų. Kai už bulvių kilogramą teko sumokėti 5 litus. Tai ypač aukšto lygio šalis, todėl pradžiai tikrai reikės nemenkos tėvų pagalbos. Tuo labiau kai danai tokie lėti. Pavyzdžiui, Anglijoje be draudimo kortelės galima dirbti 3 mėnesius ir tuo pat metu ją tvarkytis, o čia gauti geltoną kortą, kuri priima tave į šalį man užtruko 4 mėnesius, o tuo metu negaliu nieko daryt, net knygos iš bibliotekos pasiimt ar į klubą nueit, ką jau kalbėt apie darbą.

Kalbant apie studijas, jos labai aukšto lygio. Mokymosi sistema visiškai kitokia nei Lietuvoje, todėl mokytojai labai pyksta už tai, kad nemokame dirbti grupėse ir dalintis žiniomis su kitais. Visas darbas mano srityje vyksta su kompiuteriais, programomis ir dažna praktika. Labiausiai man patinka tai, kad mokomės minimaliai istorijos ir visų kitokių nereikalingų dalykų. Tačiau stojant rimtai reikėtų apsvarstyti magistrantūros studijos galimybės, nes jos gan ribotos (žiūrėti programos aprašymą).

Na o pabaigai noriu pasakyti, kad tai tikrai įdomi šalis. Ji jus privers tapti 100% savarankišku. Išmoksite pirkti maistą akcijų metu, jo neprisipirkti tiek, kad tektų išmesti, visur važinėsite dviračiu, mokyklos bendruomenė nuostabi, susirasite begales draugų ir sukursite patį plačiausią tarptautinį draugų tinklą aplink pasaulį, kuris gyvenime tikrai pravers ir pakeis Jūsų nusistatymus. Mano klasėje yra 16 specialybių, o ateityje tikrai teks su daugeliu dirbti kartu. Galbūt ne veltui danai yra vadinami laimingiausiais žmonėmis pasaulyje, čia nėra didelių nusikaltimų, žmonės daug sportuoja, šypsosi, visiškai lygios teisės, visi laikosi įstatymų ir visada tau padės. Man čia tikrai patinka! Gyvenimas čia įgauna gyvenimišką prieskonį, todėl tvirtai viską apsvarstyk ir ženk tolyn.

Su didžiausiais sėkmės palinkėjimais,
Justė

Atgal į sąrašą
Kita istorija