Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Groningen
 • Great employability after graduation;
 • practice-oriented education (valuable work experience through internships while studying);
 • coaching and facilities to launch your own start-up;
 • attention for personal and professional development;
 • international programmes with students from around the world;
 • modern campus with excellent study, culinary and sports facilities;
 • study in Groningen, one of the best student cities in the world!
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Ypač tarptautinis universitetas atrodo kaip tikras viso pasaulio žinių ir talentų traukos objektas.

Žodis „Hanze“ lietuvaičiams turėtų būti pažįstamas – jis kilęs nuo garsiosios Hanza pirklių sąjungos pavadinimo. Groningenas, miestas kuriame įsikūręs universitetas, kadaise buvo žymus šios sąjungos prekybos kelių centras bei susikirtimo taškas (panašiai kaip ir Kaunas). Šiandien šis žodis ne tik mena didžią miesto istoriją, bet ir simbolizuoja miestą kaip naują centrą – tik jau ne daiktų, o informacijos srautų.

 

Studijos mieste, kurio ketvirtadalis gyventojų yra studentai

Groningenas – jauniausias Olandijos miestas. Net ketvirtadalis jo gyventojų yra jaunesni, negu 35-erių metų amžiaus, o didžioji dalis laimingai gyvena 21-24-uosius. Visa tai neabejotinai yra akademinio gyvenimo įtaka – Groningeną daugelis vadina tiesiog studentų rojumi.  Čia verda naktinis gyvenimas, gausu laisvalaikio pramogų, užklasinės veiklos, studentų klubų, asociacijų ir renginių. Net 61 proc. kelionių šiame mieste vyksta ant dviračio. Čia gimė ir idėja, kaip palengvinti dalią per lietų šlampantiems dviratininkams (o juk dviračiu į paskaitas dažniausiai lekia studentai): kai lyja, šviesoforas pirmiausia praleidžia dviračius!

Platus studijų pasirinkimas

Nuo klasikinės muzikos iki inžinerijos, nuo žaidimų kūrimo iki tarptautinio verslo – Hanze University of Applied Sciences sau vietą atras ir menininkai, ir tiksliukai, ir jaunieji verslininkai. Nors pats universitetas yra didelis, studentai dirba nedidelėse grupėse taip siekiant užtikrinti studijų kokybę. Siekiantys mokslininko karjeros puikiai ras visas galimybes dar universitete. Ypač didelis dėmesys universiteto moksliniame gyvenime skiriamas energetikos, verslumo, sveiko senėjimo ir talentų ugdymo temoms.

 

Vesk paskaitas dar studijuodamas

Tokią galimybę suteikia „Studium Generale“ klubas, kuriam priklauso net 10000 narių. Paskaitos, debatai, diskusijos – visa tai yra nuolatinė klubo veikla, o šios veiklos ašis – studentai, kurie veda šias paskaitas ir taip pristato kitiems savo idėjas.

Meditacijos centras ir ekologiški produktai valgykloje

Olandai pasižymi ypač dideliu supratingumu ir pastangomis kuriant gerbūvį visiems. Galbūt todėl universitete veikia net meditacijos centras, kuriame galite tiesiog pasiimti kilimėlį ir pailsėti nuo dienos darbų. Pasiilgusiems fizinio krūvio padės kone kiaurą parą veikiantis sporto centras, o išalkusieji galės skubėti į studentų valgyklą, kurioje ras ne tik greito maisto, bet ir organiškų, „fairtrade“ produktų.

Taster sessions

Nori sužinoti, ką reiškia mokytis vienos ar kitos programos ir sužinoti, ar ji atitinka tavo lūkesčius? "Paragauk" mokslų iš namų! Gali sudalyvauti Taster session ČIA

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

Pastaba! 

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas, išskyrus stojant į Classical music, DesignJazz ir Fine Art.
 • Vienas iš stojimo etapų yra Study Choice Check arba Matching procedure - dažniausiai klausimyno forma.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL
DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Susirasti būstą Groningene yra ganėtinai sudėtinga, todėl universitetas ragina visus tarptautinius studentus gyvenamosios vietos pradėtis ieškoti kuo ankščiau ir ne vėliau negu trys mėnesiai iki studijų pradžios.

Įstojus į Hanze universitetą dėl apgyvendinimo reikėtų kreiptis į kompaniją SSH, kuri teikia būstus būsimiems studentams. Ši agentūra turi kelis pastatus, kuriuose nuomoja pilnai apstatytus kambarius tarptautiniams studentams, tačiau kambarių skaičius yra ribotas. 

 • norint nuomotis būstą iš SSH agentūros, reikia užsiregistruoti SSH svetainėje. Registruotis galima nuo gegužės 7 d., jeigu universitetas jau yra atsiuntęs sąlyginį priėmimo laišką.
 • būstas nuomuojamas daugiausiai 12 mėnesių laikotarpiui.
 • paprastai studentas gauna atskirą miegamąjį, o patogumais dalijasi su dar keliais žmonėmis. Į SSH dėl studentiško būsto gali kreiptis tik tie studentai, kurie jau yra gavę patvirtinimą dėl savo priėmimo iš universiteto.

Visas detales apie nuomos sąlygas nuo-iki galite rasti SSH Rental Guide skiltyje. Kilus klausimams rekomenduojame paskaityti Frequently Asked Questions skiltį arba kreipktis į puslapio administraciją adresu groningen@sshxl.nl

Jeigu turite klausimų dėl apgyvendinimo visada galite kreiptis į universiteto apgyvendinimo ofisą: housing@org.hanze.nl

 

Savarankiškos būsto paieškos:

Jei nuspręsite būsto Groningen mieste ieškoti patys, jums gali praversti viena iš šių nuorodų:

Išsamią informaciją apie gyvenimą Groningen mieste galite rasti ir ČIA ir ČIA.                           

Taip pat patariame prisijungti prie Groningen mieste studijuojančių lietuvių Facebook grupės, galbūt kas nors ten kaip tik ieško kambarioko arba gali patarti, kaip ir kur ieškoti būsto. 

Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų ieškant laikino būsto:

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą Hanze University of Applied Scieces rasi ČIA
Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Adrija Breskutė
International Finance & Control (Bachelor)
Dovilė Vaškytė
International Communication (Bachelor)
2018-09
Fausta Lukošiūtė
Marketing Management (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/lukosiut
Kristijonas Sudeikis
Communication & Multimedia Design, major Game Design (Bachelor)
2017-09
Sudeikis Kristijonas
Milda Kačergiūtė
Sport Studies (Bachelor)
2020
milda.milda.940
Neringa Rekasiute
International Business and Management (Master)
2017-09
neringa.seaside
Rusnė Makarovaitė
Marketing Management (Bachelor)
https://www.facebook.com/rusne.mak
Samanta Dūdaitė
Marketing Management (Bachelor)
2016-09
Samanta Dūdaitė
Skirmantė Skučaitė
Marketing Management (Bachelor)
2017-09
Skirmantė Skučaitė
Tadas Švedas
Creative Media and Game Technologies (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/tadcke.taduska
Tomas Dambrauskas
Mechanical Engineering (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/tomas.dambrauskas1
Vaidas Boliaku
Communication & Multimedia Design, major Game Design (Bachelor)
2017-09
Vaidas Boliaku
Vilius Vaitiekūnas
Fine Art (Bachelor)
2015-09