Fontys University of Applied Sciences

Eindhoven/Venlo
 • Unique practical oriented bachelor programs;
 • problem based learning;
 • top technology region South East of the Netherlands;
 • modern facilities including top Laboratories and project facilities.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Fontys University of Applied Sciences – kokybė, praktika, kokybė, praktika!

Fontys University of Applied Sciences – vienas didžiausių Olandijos universitetų.  Žodis „Fontys“ yra kilęs nuo lotyniško žodžio „Fons“, kuris reiškia „šaltinis“. Tokiu pavadinimu universitetas siekia iliustruoti savo siekį būti dinamišku žinių, inovacijų ir įkvėpimo šaltiniu.

Universiteto šūkis – „Think bigger“ kviečia tapti šio šaltinio versme ir ištrūkti iš rėmų – mąstyti plačiau. Regis, šiam universitetui tai puikiai pavyksta!

 

Didelė bendruomenė, mažos grupės

Nors universitete studijuoja daugiau nei 40000 studentų, paskaitas bei praktinius užsiemimus stengiamasi atlikti nedidelėse grupėse. Kokybė, kokybė ir dar kartą kokybė – tokio požiūrio atkakliai laikosi universiteto bendruomenė.

Pati demokratiškiausia struktūra

Didelis universitetas turi ir daug reikalų. Tačiau su jais puikiai susitvarko daugybė specialių komitetų, kuriuose dalyvauja tiek švietimo ministerijos atstovai, tiek patys studentai. Nuo studijų kokybės, iki studentų psichologinės būklės, nuo pasitikėjimo komiteto iki konkrečios programos palaikymo grupės bei nešališkų patarėjų – tokia gausi komanda kasdien dirba siekdami... dar geresnės studijų kokybės! Nori įgyti organizacinių įgūdžių bei prisidėti prie universiteto puoselėjimo? Tapk vieno iš komitetų dalimi ir dirbk vienoje komandoje su aukščiausio lygio pedagogais!

 

380 partnerių 60-yje šalių

Kadangi Fontys University of Applied Sciences yra pakankamai „tikslių“ specialybių (inžinerija, verslas, ekonomika) šventovė, neįmanoma įsivaizduoti studijų be gausybės praktikos bei jos pritaikymo. Būtent todėl universitetas turi galybę partnerių, kurie nuolatos padeda įgytas žinias paversti realybe.

 Tikras studentiškas gyvenimas

Gausi tarptautinė bendruomenė, studentų miesteliai su bendrabučiais, bibliotekomis, studentų kavinėmis ir laisvalaikio bei sporto zonomis (pavyzdžiui, baseinu!) – visais šiais privalumais gali naudotis Fontys University of Applied Sciences nariai. Olandija pasižymi ypatingu liberalumu ir supratingumu, todėl siekiant kiekvieno jaunuolio ramybės ir dvasinio gyvenimo puoselėjimo, veikia net kelios, visų religijų tikinčiuosius priimančios studentų bažnyčios.

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas, išskyrus Information & Communication Technology (ICT).

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL
DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fontys savo bendrabučių neturi, tačiau bendradarbiauja su apgyvendinimo agentūromis ir privačiais būstų savininkais. Tokiu būdu universitetas turi galimybę pasiūlyti būstą beveik visiems norintiems.

Paprastai būstas siūlomas tik pirmakursiams, kadangi universitetas puikiai supranta, jog atvykus į naują šalį pakankamai sunku iškart susigaudyti ir dar susirasti gyvenamą vietą. Studentams reikia susimokėti agentūros administracinį mokestį (jis priklauo nuo agentūros). Kai studentui paskiriamas būstas, yra prašoma sumokėti nuomą už du mėnesius (pirmą ir paskutinį), valymo mokestį (iki 100 eur) bei depozitą, kurio dydis yra toks pat kaip mėnesio nuoma. Depozitas paprastai yra grąžinamas, bet pagal sutartį šeimininkai pasilieką teisę pasiimti depozitą, jei kambaryje kažkas yra sugadinama. 

Nors kambariai siūlomi skirtingose vietose, stengiamasi išlaikyti bendrus standartus: 

 • būsto kaina yra €325 - 450 per mėnesį (įskaitant komunalinius mokesčius ir internetą);

 • kambario plotas yra 10-12m2 (jei kambarys mažesnis, gali būti imamas mažesnis nuomos mokestis arba bute bus bendra svetainė);

 • visi kambariai yra su baldais: paprastai kambaryje stovi lova, lentyna, stalas ir kėdė, yra užuolaidos, pagalvė ir antklodė, kartais ir patalynės komplektas;

 • patogumais yra dalijamasi su keletu kitų studentų, paprastai greta įprastų patogumų yra ir skalbyklė, tačiau už naudojimąsi ja kartais gali reikėti mokėti papildomai;

 • visuose kambariuose yra prieiga prie interneto;

 • siūlomi būstai paprastai nėra toliau nei 30 minučių dviračiu nuo universiteto.     

 • viename kambaryje negali gyventi daugiau negu vienas žmogus

Norintiems pasinaudoti universiteto siūlomomis paslaugomis susirandant būstą reikėtų užpildyti formą kurią rasite čia ir ją nusiųsti adresu internationalstudents@fontys.nl iki birželio 15 d. (Tilburgo ir Eindhoveno miestuose)

Daugiau informacijos apie tai, kaip reikia kreiptis dėl būsto galima rasti čia.

Prieš pildydami prašymą dėl apgyvendinimo, būtinai susipažinkite su bendra informacija apie apgyvendinimą. Informacija apie apgyvendinimą yra pateikta šiose taisyklėse.

Atkreipkite dėmesį, kad egzistuoja griežtos kreipimosi dėl būsto datos. Jei studijas pradėsite nuo rudens, dėl būsto kreiptis reikia iki birželio 15 d., jei studijas pradėsite pavasario semestro metu, dėl būsto reikia kreiptis iki gruodžio 8 d.

Jei vis tik nuspręsite būsto ieškoti savarankiškai, pateikiame kelias naudingas nuorodas, nuo kurių galite pradėti paieškas:
Eindhoven:
Venlo:

Facebook groups

Tilburg

Bendros nuorodos:
Viešbučiai:
Daugiau informacijos apie apgyvendinimą studijuojant Fontys University of Applied Sciences rasi ČIA

Studentų atsiliepimai

arrow
arrow
Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Domantas Kudžius
ICT & Technology (Bachelor)
2016-09
Domantas Kudžius
Emilija Lideikytė
Marketing Management - Digital Business Concepts (Bachelor)
2022-09
https://www.facebook.com/Emilija.Lideikytee
Evelina Masevičiūtė
Communication - International Communication Management (Bachelor)
2022-09
Gintarė Narbutaitė
International Business (Bachelor)
2015-09
Gintare Narbutaite
gnarbutaite
Ieva Baublytė
Information & Communication Technology (ICT) (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/ievaaa695
Ieva Špuraitė
Industrial Design Engineering (Bachelor)
2022-09
https://www.facebook.com/ievaspur14
Ignas Meškauskas
Finance & Control - International Finance & Control (Bachelor)
Studijas baigė
ignas.meskauskas
ignacijus30
Iveta Ratkutė
Communication - International Communication Management (Bachelor)
2019
Iveta Ratkutė
Kotryna Žaliaduonytė
Trend Research & Concept Creation in Lifestyle (Bachelor)
Matas Tijusas
International Business (Bachelor)
2020
https://www.facebook.com/tukas.matas
Paulius Dambrauskas
Logistics Engineering (Bachelor)
2021 - 09
Rimantas Žogla
ICT & Software Engineering (Bachelor)
2014-09
Taurius Antanevičius
ICT & Software Engineering (Bachelor)
2017-09
taurius.antanevicius
Vilius Bučinskas
ICT & Software Engineering (Bachelor)
2018-09
Vilius Bučinskas