Bournemouth University

Poole
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Bournemouth University – pasiruošk tarptautinei karjerai!

Studijos Bournemouth University (BU) ne tik suteikia akademinių žinių, bet ir paruošia ateities karjerai: universitetas kiekvienam studentui siūlo darbo praktikos bei mainų užsienyje galimybes. Įsikūręs gražiame pajūrio mieste, pasižymintis moderniomis erdvėmis mokslui bei laisvalaikiui – BU turi ką pasiūlyti kiekvienam.

Glausta universiteto istorija

Bournemouth University (BU) ištakos siekia XX a. pradžią, įkūrus Bournemouth Municipal College. Tačiau šiuolaikinis universiteto etapas, kuris tęsiasi iki šiol, prasidėjo 8-ojo dešimtmečio pradžioje, kartu su Bournemouth College of Technology bei Talbot Village (dabar – Talbot Campus) universiteto miestelio įkūrimu. Šiandien Bournemouth University aukštojo mokslo laipsnio siekia daugiau nei 19 000 studentų, o iš jų - net 2600 užsienio studentų iš maždaug 130 pasaulio šalių.

Praktikos ir mainų galimybės

Įgūdžiai bei talentai, įgyti universitete, atveria galimybių kelią ateityje: BU savo studentus ruošia taip, kad jie galėtų dirbti bet kurioje pasaulio dalyje ir gebėtų mąstyti globaliai. Šiam tikslui pasiekti, vykdomos įvairios praktikos bei mainų užsienyje programos: BU studentai mokosi ir dirba visame pasaulyje. Nuo Suomijos iki Tailando, nuo Pietų Korėjos iki Pietų Afrikos, nuo Indijos iki JAV – tyrinėk pasaulį ir pagerink ateities karjeros perspektyvas!

BU diplomas – kelias į pripažinimą muzikos rinkoje

Nuo pat 1983 m. BU yra paruošęs daugiausia muzikantų, palyginus su kitomis Europos institucijomis – ne veltui šio universiteto diplomas yra itin pripažįstamas muzikos rinkoje. Universitete dirbantys dėstytojai yra didelę patirtį sukaupę muzikantai-profesionalai. Universitetas palaiko glaudžius ryšius su muzikos įrašų kompanijomis, o universiteto studentai gali tuo pasinaudoti. Talbot Campus yra įkurti muzikos, grupių repeticijų kambariai, kuriais gali laisvai naudotis visi universiteto studentai.

 

Bornmutas – dinamiškas pajūrio miestas

Bornmutas, garsėjantis 11 km ilgio smėlėtais paplūdimiais, yra vienas nuostabiausių šalies pajūrio miestelių. Jame susijungia dinamiškas bei triukšmingas miesto gyvenimas ir bangų mūšos atnešama ramybė.  Bornmutas gali pasiūlyti daug daugiau nei paplūdimius (nors tai, pripažinkime, yra neblogai): jame rasi spalvingą naktinį gyvenimą, vietų apsipirkimui įvairovę ir net Bornmuto miestą atstovaujančią Premier Lygos futbolo komandą! Visa tai apsvarsčius, visiškai nestebina, jog nemaža dalis studentų baigę studijas, nusprendžia įsikurti būtent šiame mieste.

 

Studentų sąjunga

Universiteto miesteliuose bei už jų ribų yra daugybė vietų, kuriose galėsi smagiai leisti laiką bei atsipūsti po studijų. BU Studentų sąjunga (SUBU) valdo daugybę skirtingomis veiklomis užsiimančių klubų bei atstovybių (šuoliai su parašiutu, Haris Poteris, 3D menas, kompiuteriniai žaidimai, magija, Japonijos kultūra – tik keletas pomėgių, vienijančių studentus). Praplėsk akiratį, rask tai, kas tau įdomu ir susirask naujų draugų!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 7.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Bournemouth University – pritaikytas bendram gyvenimui

Apgyvendinimas garantuojamas visiems pirmo kurso bakalauro studijų studentams, kurie patvirtina BU kaip savo pagrindinį pasirinkimą ir iki nurodytos datos pateikia prašymą dėl apgyvendinimo.

Galimi įvairūs apgyvendinimo tipai, dauguma jų siūlomi be aptarnavimo (t.y. neįtrauktos valymo, maisto tiekimo paslaugos). Visi kambariai turi neribotą interneto prieigą. Didžioji dalis kambarių įrengti bendrabučio tipo pastatuose, kur 6 žmonės dalinasi bendra gyvenamąja erdve. Dauguma miegamųjų kambarių turi po privatų vonios kambarį, tačiau kai kuriuose yra ir bendri vonios kambariai. Apgyvendinimas yra nutolęs ne daugiau kaip 8 km nuo universiteto.

Gyvenantiems universiteto bendrabučiuose, studentų atstovybė „ResLifeBU“ organizuoja įvairius socialinius renginius ir informuoja apie visas bendrabučiuose, universiteto miestelyje ar mieste vykstančias naujienas.