VIA Design, Technology & Business

Herning
 • Combination of up-to-date research-based theoretical teaching with professional training;
 • Scandinavian approach to teaching (problem-based learning, group work, research and innovation activities, hands-on experience through internships);
 • small-size classes (students are expected to actively engage and exchange ideas);
 • informal teaching environment based on mutual respect with easy access to lecturers and staff.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Ši mokykla – didžiausios Skandinavijoje dizaino + verslo akademijos dalis. Mados ir baldų technologijos, įvaizdžio kūrimas bei žinių pritaikymas praktikoje: jeigu mokysiesi VIA Design, Technology & Business, dizaino verslo pasaulis, kuris kartais atrodo toks nepasiekiamas, per du ar daugiau metų Tau gali tapti  puikiai pažįstamas ir suprantamas. Nuo suknelės modelio sukūrimo iki jos atsiradimo parduotuvėje, nuo baldo projekto iki viso koncerno  – jei svajoji apie tai, VIA Design + Business kaip tik Tau!

Viena geriausių programų Europoje

VIA Design, Technology & Business dizaino programos yra vienos geriausių ne tik Skandinavijoje, bet ir visoje Europoje. Ypač moderni sistema leidžia mokytis anglų kalba derinant skirtingų specialybių kursus: modeliavimo, pirkimų, produkto dizaino, pardavimų ir rinkodaros.

Pirmieji studijų metai skiriami supažindinti studentus su visu gamybos ciklu nuo planavimo ir pirkimo iki pagaminimo, nuo logistikos iki rinkodaros ir pardavimų. Tokia sistema leidžia nuosekliai pasiruošti visiems industrijos žingsneliams bei poreikiams.

Pažintinės kelionės į aukštosios mados miestus

Dizainas – skandinaviškas, praktika – visame pasaulyje. Ji trunka net apie 9 savaites, o VIA Design, Technology & Business padeda pasirinkti būtent Tau tinkamiausią sprendimą. Savo studentams mokykla rengia ir pažintines keliones, kurių metu studentai įgauna daugiau žinių apie mados pasaulį ir verslą tokiuose miestuose kaip Paryžius, Berlynas, Barselona, New York'as ar Dubajus.

Veikia specialus boutique

Tikriems dizaineriams reikia tikrų medžiagų visur ir visada! Būtent todėl studentų miestelyje veikia specialus botique, kuriame visada galima rinktis reikiamas medžiagas, tekstūras, įrankius ar kitas priemones už specialią kainą. O kur dar naujausi mados žurnalai ir kiti mieli su specialybe susiję niekučiai!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas
 • Pažymių išrašas - šį užpildytą išrašą BŪTINA pateikti VISIEMS stojantiesiems (ir baigusiems mokyklą, ir dar besimokantiems 12-toje klasėje). Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.

 • Visų stojančiųjų pažymių išrašuose būtinai turi būti nurodytas Anglų kalbos valandų skaičius, kuris turi būti 210 valandų arba daugiau. 

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs/usi mokyklą, prie anketos reikia prisegti ir savo Brandos atestatą. 

Anglų kalbos reikalavimai

Kad galėtum stoti į VIA programas, turi atitikti šiuos anglų kalbos reikalavimus:

 • turėti iš anglų kalbos 5 arba didesnį vidurkį. ir
 • turėti iš anglų kalbos 210 astronominių val.  (surinktų per 10, 11 ir 12 klases).

arba

 • išsilaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (tęstinės studijas) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top-up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.
 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.
Anglų kalbos reikalavimai
 • išsilaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Herning mieste gyvena 47,000 gyventojų ir tai yra 11 didžiausias miestas Danijoje. Šis miestas turi ką pasiūlyti mėgstantiems tiek kultūrinius renginius, vakarėlius, tiek gamtą ir ramesnius užsiėmimus ar sportą, taigi įsikūrę šiame mieste tikrai nenusivilsite. Siūlome su miestu susipažinti puslapyje Visit Herning. Herningn'e gyvenamųjų vietų studentams pasiūla taip pat yra ne maža, belieka tik išsirinkti.

Jūs galite pasirinkti apsigyventi Birk studentų miestelyje (paspaudus nuorodą skrolink iki "accommodation" skilties), kuris yra tik kelios minutės pėsčiomis nuo VIA Design, Technology & Business. Birk studentų miestelyje yra apie 250 kokybiškų kambarių, kurie skiriasi dydžiais bei kainomis.

Jūs taip pat galite susirasti, kur apsigyventi Tietgensgade, Herning‘o centre. Ten siūlomi 84 kambariai, skirti jaunimui. Jie taip pat yra labai kokybiški, skirtingo dydžio bei įvairių kainų. Šie rajonai yra labai patrauklūs.

Galima apsigyventi Vibeke‘e ir Egelunden‘e, Mads Eg Damgaards koledžuose, kurie yra Birk centriniame parke, netoliese VIA Design, Technology & Business. Studentams siūloma 40 kambarių, kurių kiekvienas yra 45 kvadratinių metrų ploto. VIA Design, Technology & Business studentams yra teikiama pirmenybė.

Jei norite gauti daugiau informacijos arba užsiregistruoti į laukiančiųjų eilę, apsilankykite internetiniame puslapyje adresu www.lejehuset.dk. Taip pat ten galite rasti naudingos informacijos apie kitas būsto nuomos galimybes.

Daugiau informacijos ieškokite čia arba kreipkitės į padalinio administraciją herning@via.dk 

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Austė Buzaitytė
Branding & Marketing Management (Top-up)
2019
Austė Buzaityė
Gabrielė Ptašinskaitė
Branding & Marketing Management (Top-up)
2020
Indrė Paradnikaitė
Branding & Marketing Management (Top-up)
2016-09
Indrė Paradnikaitė
Indrė Žvirzdytė
Fashion Design (AP degree)
2016-09
Indrė Žvirzdytė
Kamilė Baranauskaitė
Entrepreneurship and Innovation (Top-up)
2014-09
baranauskaite.kamile
Raminta Razgutė
Fashion Design (AP degree)
Studijas baigė
raminta.razgute
take.it.back
Viktorija Riškutė
Pattern Design - Fashion (AP degree)
Studijas baigė
viktorija.riskute.3
xxs.viki.
Vitalija Bliekaitė
Fashion Design (AP degree)
2015-09
vitalija.bliekaite
Žilvinas Kleiva
Retail Design & Management - Fashion and Furniture (AP degree)
Studijas baigė
ZilvinasKleiva
milk_fan